Skocz do zawartości

Zegar Systemowy


ivellios

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mówię:

1. Proszę nie bić, jeżeli ponawiam temat, uważam, że akurat społeczność fedory jest wspaniała za to, że nie ma się tu bezsensownych regulaminów i zamiast pomóc człowiekowi, wytyka się same naruszenia regulaminu (patrz: napisz temat o problemie na forum ubuntu, to zaraz cię zjadą w 10 postach pod twoim, ale pomóc nie pomogą). Z doświadczenia wiem, że użytkownicy fedora.pl zupełnie inaczej postępują i chwała im za to

2. Tak, mam też Windows Vista i nic nie poradzę, bo praca niestety wymaga czasem korzystania z niego... także nie bić ;)

 

Do dzieła:

 

Problem polega na tym, że mój zegar w bios jest dobrze ustawiony (a przynajmniej był gdy ostatnio go sprawdzałem), a gdy wchodzę do Fedora (tak samo 10 jak i 11 teraz) to jest przesunięty o 2 godziny do przodu. Dla prostego przykładu: mamy teraz 22:40 a on mi wyświetla 00:40 . Oczywiście przestawiałem go, ale wtedy windows mi chyba go zmienia znowu. Zarówno w windows jak i linux wyłaczyłem akutalizację z sieci, ale mi to nic nie dało. Windows chyba przesunął zegar i teraz linux się pluje. Jak zmienię w linux, to windows pokazuje mi -2 godziny. Generalnie jest bajzel. Zależy mi na poprawnym czasie na obu systemach. Jak to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacz czas UTC pod linuksem. windows go na sile zmienia :) ew zobacz we wlasciwosciach zegarka - moze po prostu pokazuja ci zla strefe czasowa

 

 

ech to zaczyna byc wkurzajace :P wszyscy mnie wyprzedzaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]

uważam, że akurat społeczność fedory jest wspaniała
Lizus...

[...]nie ma się tu bezsensownych regulaminów
Spróbuj nie przestrzegać → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=14930

wytyka się same naruszenia regulaminu
U mnie masz to jak w banku.

2. Tak, mam też Windows Vista i nic nie poradzę, bo praca niestety wymaga czasem korzystania z niego...
IMHO XP o niebo lepszy

Do dzieła:
No, w końcu... <_<

[/OT]

 

 

 

Problem polega na tym, że mój zegar w bios jest dobrze ustawiony[...]to jest przesunięty o 2 godziny do przodu.
Zacznij od polecenia "system-config-time", hasło roota, zakładka "Strefa czasowa", odznacz "zegar systemowy używa UTC". Po restarcie ustaw w windach, biosie i linuksie poprawny czas.

 

[EDIT]

ech to zaczyna byc wkurzajace :P wszyscy mnie wyprzedzaja :)
Mnie też :angry:

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ślicznie. Pomogło :) I to nie jest lizusostwo. Po prostu uważam, że tak jest, po tym jak zostałem nie raz potraktowany na forum "U".

 

 

Zgodnie z regulaminem i prawdziwością tego faktu, oznaczam temat jako SOLVED ;)

 

EDIT: W sumie to nie mogę zmienić nazwy tematu :| ... ale jest SOLVED...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...