Skocz do zawartości

Problem Przy Tworzeniu Partycji


bushi11

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem Fedora Live, próbuję ją zainstalować z pulpitu. Jestem przy tworzniu partycji. I tu jest problem. Mam już na dysku jeden system, więc wybrałem opcje Creat custom layout. Następnie dziele sobie wolną partycje na dwie (jedna pod / z 9 gb, druga /home 50 gb), obydwie jako ext4. Gdy biorę next pisze: Bootable partitions cannot be on an ext4 file system. Zmieniłem, więc na ext3 i wtedy pisze: Your / partitions does not match the live image you are installing from. It must be formatted as ext4.

 

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki ;)

 

 

Ps. Ściągnąłem Fedora Live z KDE ze strony: http://fedoraproject.org. Jak mam ustawić Polski język zarówno instalacji jak i systemu live??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz z livecd KDE to po instalacji odpal system-config-language (w wyszukiwarce menu wpisz lang - powinno znaleźć) i daj polski - program ściągnie potrzebne pakiety i ustawi system. Czy też ściągnie pakiet językowy dla Kde nie pamiętam, na wszelki wypadek - można go doinstalować:

yum install kde-l10n-Polish

Co do partycji, niedawno był podobny temat, musisz wydzielić / i dać ext4, /boot i dać ext3, jeśli tworzysz /home też musi być ext4.

/Edycja. Livecd Kde x86_64 jest normalnie do pobrania tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się zainstalować. Tylko, że mam teraz kolejny problem ;) Teraz włącza mi się tylko Fedora (mam jeszcze Ubuntu). Jak podmieniłem na GRUB od Ubuntu to się włącza samo Ubuntu. Jak mam zrobić, żeby przy starcie systemu można było wybierać co się chce włączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to napisalem, co źle? :

 

title        Ubuntu 9.04, kernel 2.6.28-14-generic
uuid        abc9de5f-a046-4ae9-b34f-865d97c9ab60
kernel        /boot/vmlinuz-2.6.28-14-generic root=UUID=abc9de5f-a046-4ae9-b34f-865d97c9ab60 ro quiet splash 
initrd        /boot/initrd.img-2.6.28-14-generic
quiet


title           Fedora 11, sda6
root            (hd0,0)
kernel      /boot/vmlinuz-2.6.28-14-generic root=/dev/sda6 ro quiet splash
initrd       /boot/initrd.img-2.6.28-14-generic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fedora jest naprawdę na sda6, to na pewno nie root (hd0,0) tylko (hd0,5). Również na pewno jądra na Ubuntu i Fedorze nie mają takich samych oznaczeń wersji (2.6.28-14-generic).

Najprościej jest otworzyć do edycji grub.conf np. na Fedorze, podmontować odpowiednia partycję z Ubuntu i przekopiować wpis z Ubuntu. Albo na odwrót. Istotny jest element kopiuj-wklej, który pozwala uniknąć "radosnej twórczości".

 

Myśleć a nie kombinować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...