Skocz do zawartości

Czy JuŻ Warto Się Przesiadać Z F10 Na F11


matron

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieściłem - jeśli w złym proszę o przeniesienie.

Mam pytanie - używam F10 z kde4, oprócz wolnego uruchamiania i paru problemów (zawieszki, ostatnio po tym jak namajstrowało się w kde4 przestał działać mi gpm itp - muszę wchodzić więc i zmieniać jasność matrycy w profilach), przychodzi taki czas w życiu danej wersji(?) dystrybucji że już błędy są poprawione, zwłaszcza niedoróbki "wieku dziecięcego", których nie brakuje w Linuksach (zwłaszcza w ubuntu - tylko tam pozostają aż do nowej wersji, w Fedorze zwykle są poprawiane po jakimś czasie), moje pytanie w skrócie brzmi: "Czy obecnie już można spokojnie przesiadać się na Fedorę 11, bez ryzyka że będzie gorzej niż było"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy obecnie już można spokojnie przesiadać się na Fedorę 11, bez ryzyka że będzie gorzej niż było"?
Bez ryzyka? Nigdy. Musiałbyś chyba super szczegółowo podać konfigurację sprzętową wraz z wymaganiami co do desktopu i aplikacji.

Moje wrażenia: jest stabilnie, ale moje wymagania nie są wielkie - prostota i wydajność zamiast bajerów. KDE uważam za przerost formy nad treścią, korzystam z XFCE. Różne takie compizy to raczej mnie śmieszą i cieszą, ale to nie jest priorytet.

WiFi z tego co czytam chyba znacznie lepiej, pulseaudio kuleje jakby mniej... Nie wiem co jeszcze.

Ogólnie to nie narzekam, ale to tylko moja opinia. Co bardziej wymagający użytkownicy zgłaszają zastrzeżenia - poczytaj forum.

 

Ważne!!! Jaką masz kartę grafiki? Bo z ATI nie jest fajnie. Kupiłem sobie nawet dodatkowa kartę nvidia, żeby nie walczyć z ati na płycie. Ogólnie w tym akurat miejscu zgadzam się z naszym forumowym kolegą qmic: "Boycott ATI".

 

P.S. Przeniosłem do "Hyde Park", bo temat z instalacją systemu raczej luźno związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Kartę mam zintegrowaną intelowską.

Niestety laptop mi się mocno wiesza (pod każdym Linuksem), nie wiem jak pod Windowsem bo dawno nie pracowałem na nim, od około 2 lat, ale nie było takich zawieszek - o ile pamiętam. Zawieszki są o tyle niebezpieczne dla sprzętu że nie da rady zrestartować komputera trzeba go poprostu wyłączyć, nie działa żadna kombinacja klawiszy - wiele razy opisywałem ten problem na różnych forach, jedyne co mi sugerowano to różne kombinacje klawiszy które niedziałają.

No, ale odbiegłem trochę od tematu...

Mam więc ogromne nadzieje związane F11 że problem zawieszek (których przyczyną jest bezpośrednio modem merlin u740 jak się wydaje) zniknie.

No i wolne uruchamianie się Fedory jest przedmiotem "uciechy" znajomych- użytkujących Windows hehe, twierdzą że ich vista uruchamia się dużo szybciej.

Mój sprzęt to intel dual core 2,0 ; 2 GB ram, laptop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wolne uruchamianie się Fedory...
Dużo zależy od "dopieszczenia" systemu po zainstalowaniu.

Co do tego, że akurat Vista uruchamia się szybciej to jakoś wątpię, ale nie wiem na pewno, nie mam jak porównać. Moja F11 od włączenia komputera do zalogowania potrzebuje ok.30sek (od momentu ukazania się menu GRUB jeszcze mniej). Sprzęt niezbyt wypasiony: Athlon X2 BE-2350, 4GB RAM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie problemy z f10 to chyba nie masz wyboru tylko spróbować f11. Wieszać może się nawet samo kde4 lub jest to wina sprzętu np. uszkodzony ram. Jakoś nie przypominam sobie żebyś zgłaszał swoje problemy na forum wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...