Skocz do zawartości

Fedora Vs Ubuntu Kilka Pytań.


Plu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok szybkie pytania, zainstalowałem Ubuntu, w środowisku graficznym GNOME zauważyłem, że ma 2 pulpity natomiast fedora ma 4 +dla Fedory. Natomiast do rzeczy: z tego co widzę to Ubuntu z wyglądu graficznego niczym się nie różni.

yum=apt-get.

Do tego też są te sam problemy, jeżeli chodzi o takiego laika jak ja :rolleyes: czyli na początek filmiki na tube, mp3, filmy, karta graficzna, compiz.

To czym tak naprawdę różnią się od środka te dwie dystrybucje? Jeżeli te pytania, które zadaje jest zbędne to usuńcie tego posta i nie będę wam truł... D... :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora ma trochę nowsze pakiety przez co sporo ludzi narzeka na jej stabilność. Tak poza tym to te dwie dystrybucje są bardzo podobne (gnome). Jeśli radzisz sobie z fedorą to na pewno poradzisz sobie z ubuntu i w drugą stronę to też działa. Natomiast jeśli nie radzisz sobie z ubuntu lub fedorą to z żadnym linuksem sobie nie poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mnie wyśmialiście bardzo mi miło :unsure: !!

OT:

w moim poscie nie było nic prześmiewczego a tylko logiczne rozumowanie - skoro nie umiesz zmienić liczby wirtualnych pulpitów i uważasz ich liczbę za przewagę fedory to zmiana kolorów czy tapety też może Ci sprawiać trudności i niebieski kolor fedory może być dla Ciebie zaletą lub wadą.

 

Odpowiadając krótko na zadane pytanie - czym różnią się w środku - zainstalowanymi wersjami oprogramowania (w tym jądro) (Fedora preferuje mniej stabilne a nowsze wersje) oraz skryptami i plikami wykorzystywanymi w konfiguracyji systemu. Na pewno każdy na forum dodałby po jednej różnicy od siebie, ale chyba nie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mnie wyśmialiście bardzo mi miło :unsure: !!
W moim poście też nie było nic prześmiewczego. Sorry kolego, ale nawet jak na "Oślej łączce" piszesz (przeniosłem do Hyde Park, bo to właściwsze miejsce) to wypada trzymać się regulaminu.

Zobowiązałeś się do jego przestrzegania, pamiętasz?

Więc wypadałoby poszukać. Dobre metody przeszukiwania w mojej "stopce".

Nie dziw się, że ludzie się nabijają jeśli wystarczy w google wpisać "site:fedora.pl Fedora.vs.Ubuntu" i masz pełny wybór odpowiedzi na Twoje pytanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Fedora preferuje mniej stabilne a nowsze wersje)

Co nie oznacza, że zawieszki i wykrzaczki co piąte uruchomienie się zdarzają, Kernel Panic miałem zaszczyt zobaczyć maksymalnie 2 razy ale system działał dalej jakby nigdy nic :)

Fedora różni się od Ubuntu tym, że z apt-get'em nie mogłem się dogadać...przyzwyczajenia z Aurox i Fedory do RPM'ów dają znaki

Mówią, że Ubuntu jest lepszy dla początkującego a guzik prawda, ja zacząłem od Aurox i do dziś mile go wspominam (zabawy z Neostradą w szczególności) a tak to są np. wojenki na forach typu "Bo Ubuntu to nie wykrył tego-i-tego sprzętu a w Fedorze działa out-of-the-box"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...