Skocz do zawartości

Fedora 12


greeg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja instalowałem Rawhide :) Trwają pracę nad nowym motywem już z silnikiem Clearlooks. Został zaimplementowany nowy motyw powiadomień Slider, bardzo przypominający notify-osd tylko że ten można zamknąć, tu macie przykład:

http://www.phoronix.net/image.php?id=fedor...a_12beta_02_lrg

 

Gnome 2.28 działa bardzo stabilnie, lecz korzysta jeszcze z niestabilnych bibliotek. Uwierz mi że wszystko działa świetnie, jedyny problem z którym do tej pory się spotkałem to nie działający NetworkManager (nie zapamiętuje danych), ale może to przez to że kompilowałem go bez patchy. No i nie kompilujące się sterowniki Nvidia, no ale tu już wina Kernela, a raczej Nvidii która nie dostosowała go pod niestabilną wersję.

 

Warto dodać że pakiet gnome-games ma zaimplementowanego Cluttera, i domyślnym komunikatorem jest Empathy, sęk w tym że działa on z siecią Gadu-Gadu lecz nie pobiera / wysyła kontaktów, tak więc tak jakby nie działał. Dodatkowo wprowadzono delta-rpmy, aż sam się dziwiłem że ponad 500 pakietów zaktualizowało się jak 200, ale niestety nie wiadomo czy zostanie on do Fedory 12. Zostało jeszcze kilka błędów m.in związanych z nową kompresją RPMów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne trochę jest to że do momentu wydania bety nikt nie zgłosił żadnego problemu.
Może po prostu nie ma problemów? A może alfę instalują ludzie, którzy radzą sobie sami albo zgłaszają błędy na bugzillę?

Sądzę, że od wersji beta więcej osób o stosunkowo niewielkim doświadczeniu weźmie się za instalacje i wtedy zacznie się lekki szum :)

Osobiście zainstalowałem z ciekawości na starym kompie (procek athlon 1GHz, RAM 512+256+128 MB :) ) i całkiem przyjemnie śmiga.

 

Jedyny problem jaki zauważyłem, to że jajko i686.PAE zgłasza kernel panic (po pierwszym reboocie zaraz po instalacji), a wrzucane jest domyślnie. Ale wystarczy wejść w tryb rescue, chrootować i normalnie yumem zainstalować zwykły kernel (nie-PAE). Instalowałem przez sieć - obraz Fedora-12-Alpha-i386-netinst.iso

 

[EDIT]

Dodatkowo wprowadzono delta-rpmy,
No, hola, hola :) DeltaRPM to już w F11 jest :) Może się mylę, ale chyba wtyczkę "yum-presto" miałem zainstalowaną domyślnie. Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie ma problemów? A może alfę instalują ludzie, którzy radzą sobie sami albo zgłaszają błędy na bugzillę?

Sądzę, że od wersji beta więcej osób o stosunkowo niewielkim doświadczeniu weźmie się za instalacje i wtedy zacznie się lekki szum :)

Osobiście zainstalowałem z ciekawości na starym kompie (procek athlon 1GHz, RAM 512+256+128 MB :) ) i całkiem przyjemnie śmiga.

 

Jedyny problem jaki zauważyłem, to że jajko i686.PAE zgłasza kernel panic (po pierwszym reboocie zaraz po instalacji), a wrzucane jest domyślnie. Ale wystarczy wejść w tryb rescue, chrootować i normalnie yumem zainstalować zwykły kernel (nie-PAE). Instalowałem przez sieć - obraz Fedora-12-Alpha-i386-netinst.iso

 

[EDIT]

No, hola, hola :) DeltaRPM to już w F11 jest :) Może się mylę, ale chyba wtyczkę "yum-presto" miałem zainstalowaną domyślnie.

 

Na mój gust nie było w f11 jeszcze dla wszystkich architektur, a po za tym było to dziwnie zorganizowane bo jako osobne repozytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został zaimplementowany nowy silnik powiadomień Slider, bardzo przypominający notify-osd tylko że ten można zamknąć, tu macie przykład:

http://www.phoronix.net/image.php?id=fedor...a_12beta_02_lrg

Połączenie idealne? Wygląd notify + możliwość zamykania? Świtena wiadomość... :-)

 

Wstrzymuję się z zabawą z F12, zazwyczaj za wcześnie się pchałem w nowe alpha-fedory i potem odpowiednią dawką frustracji dostawałem w zamian ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] menedżer partycji pokazywał mi układ zupełnie inny niż mam na dysku[...]
A może po prostu źle odczytywałeś? Trochę dziwne, żeby u wszystkich było OK a tylko u Ciebie źle. Pokaż jak wygląda zrzut (jakaś fotka?) ekranu w trakcie instalacji i układu, z którym porównujesz.

 

[...]a po za tym było to dziwnie zorganizowane bo jako osobne repozytorium.
Nie bardzo rozumiem tę część Twojej wypowiedzi :unsure: Jakoś nie wyobrażam sobie jednego repozytorium, z którego ciągniesz "normalne" paczki i paczki delta tzn. z jednego katalogu.

Zresztą jak widać np. tu → ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/fedora/lin...036;arch/drpms/ delty są podkatalogiem standardowego repo. Ja to rozumiem jako jedno repozytorium. Nota bene są delty dla wszystkich architektur 32- i 64-bitowych Intela/AMD i PPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu źle odczytywałeś? Trochę dziwne, żeby u wszystkich było OK a tylko u Ciebie źle. Pokaż jak wygląda zrzut (jakaś fotka?) ekranu w trakcie instalacji i układu, z którym porównujesz.

 

Nie bardzo rozumiem tę część Twojej wypowiedzi :unsure: Jakoś nie wyobrażam sobie jednego repozytorium, z którego ciągniesz "normalne" paczki i paczki delta tzn. z jednego katalogu.

Zresztą jak widać np. tu → ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/fedora/lin...036;arch/drpms/ delty są podkatalogiem standardowego repo. Ja to rozumiem jako jedno repozytorium. Nota bene są delty dla wszystkich architektur 32- i 64-bitowych Intela/AMD i PPC.

 

Ja nie widziałem DRPMów w standardowym repo, może za wcześnie patrzyłem. Ale Drpmy nie zostało standardowo zainstalowane w F11 bo infrastruktura nie była przystosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem DRPMów w standardowym repo,
Ja przyjrzałem się dopiero teraz, ale korzystałem od samego początku F11. Zresztą o ile pamiętam już F10 i wcześniejsze wersje korzystały drpms, być może w jakieś okrojonej, wczesnej wersji, ale to działało. Od F11 z całą pewnością delty działają i to bezbłędnie.

Faktycznie wtyczka yum-presto nie była instalowana domyślnie niemniej delty są wskazywane jako jedna z głównych nowych funkcji F11 → http://docs.fedoraproject.org/release-notes/f11/pl-PL/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem sobie 12-stkę live na pendrive i jestem bardzo zadowolony.

Były uwagi co do Gnome więc skomentuję KDE 4.3.0 działa koszmarnie wolno,

na 4.3.1 ciągle wylatują błędy, ale 4.3.2 rewelacja, zgodnie z opisem release

poprawili sporo błędów i szybkość działania.

Mam też problemy z Network Managerem i Wifi na Laptopie Toshiby,

ale działa na Asusie EEE z atherosem więc może to problem sterowników (muszę sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wtrace swoje 2 grosze...

 

F12 zainstalowana miesiac temu z F12-Snap3-x86_64-Live.

 

Jedyny problem na jaki sie natknalem przy instalacji na dysk to wywalajaca sie anaconda - wystarczylo uaktualnienie samej anacondy po odpaleniu Live i instalacja poszla jak burza. Po zakonczeniu instalacji pelne zdziwienie ;) wszystko dzialalo out-of-the-box (kontrolery dyskow / macierz, dzwiek, siec, grafika - sprzet: Asus Striker II Extreme na nForce 790i Ultra SLI + nVidia 9800 GTX+).

 

Od czasu instalacji zadnych problemow, codzienne aktualizacje przechodza poki co bezbolesnie.

 

2 dni temu zdziwilem sie jeszcze bardziej :lol: - dolozylem karte TP-Link TL-WN951N i po restarcie system wstal z wirelessem!... wystarczylo wpisac klucz i 802.11n smiga ze az milo popatrzec! (Windows 7 potrzebowal sterownikow z dolaczonej plytki! LOL)

 

BTW: nie pamietam juz kto i gdzie doradzil mi zakup karty wireless na chipsecie ath9k ale byl to strzal w dziesiatke, dzieki! Nie wiem jak radzi sobie z tym chipsetem F11 ale F12 obsluguje go po prostu przepieknie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy instalował ktoś Fedorę 12 alfa lub beta RC2?

 

Tak. Zainstalowałem z DVD wczoraj pobraną F12/64bit na notebooku emachines. Instalacja była szybsza niz F11, od strzału działa bez problemu. Wszystko działa, jak dla mnie: bomba. Aha, mniej prądu zużywa. Jeden minus: nieskończony motyw, część menu z ikonami, część bez, ale to się zapewne poprawi (a, no i drugi: te wielkie, ohydne powiadomienia!). Nowa wersja yumexa (doinstalowane z repo) jest bardzo fajna (z wyglądu) a wtyczka presto do yuma (wcześniej nie używalem) daje piorunujący efekt. F12 została na dysku, do f11 nie wracam, tym bardziej, że GRUB obsługuje EXT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zainstalowałem F12 x86_64, na moim Lenovo Y530. Instalacja bezproblemowa. Drobne poprawki które były konieczne:

- dodanie tappingu do touchpada ("problem" znany z F11)

- ustawienie poprawnego modelu karty dźwiękowej: model=lenovo-sky

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...