Skocz do zawartości

Fedora 12


greeg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

noprobe co prawda doprowadza mnie dalej, ale co z tego jak potem sprzętu żadnego nie mam... Inne opcje niestety nie pomogły. Odpuszczam sobie na razie 12 na innych sprzętach zatem ;-)

 

Inna dziwna zmiana jaka rzuciła mi się w oczy to większe odstępy między ikonkami na panelach w gnome (i nie da się ich zbliżyć aby wyglądało to normalnie)... przedziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyłączenie (całkowite) nouveau, to do pliku /etc/modprobe.d/blacklist-nouveau.conf wpisz linię
blacklist nouveau

Jeśli lsmod nadal będzie pokazywał że nouveau jest załadowany, to wykonaj

cp /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r).img.old
mkinitrd -f /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

BTW. Wie ktoś dlaczego initramfs zamiast starego dobrego initrd?

 

lsmod wywala

nouveau 556276 0

ttm 47720 1 nouveau

drm_kms_helper 26336 1 nouveau

drm 187600 3 nouveau,ttm,drm_kms_helper

i2c_algo_bit 6676 1 nouveau

i2c_core 30760 6 nvidia,videodev,i2c_nforce2,nouveau,drm,i2c_algo_bit

 

natomiast przy poleceniu mkinitrd... pojawia sie

root@localhost ~]# mkinitrd -f /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)
get_netlink_msg returned No such file or directory

a mysz nadal "swiruje" i nie da sie jej uzywac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że nie trzeba przebudowywać Kernela. Wystarczyło zbudować pakiety RPM ze starych SRPMów nvidia-kmod i xorg-x11-drv-nvidia. Ja podłożyłem 190.42 i hula. Zobacz ten wątek:

http://forums.fedoraforum.org/showthread.p...111#post1272111

 

Przejrzyj całość.

 

właśnie z pomocą tego poradnika instalowałem drivery ,dodałem blacklist nouveau do blacklist.conf w modprobe.d i już mię nouveau nie ładuje ale mysz nadal nie działa poprawnie ,kursor samoczynnie przeskakuje na dół ekranu. Przy poruszaniu myszą kursor przesuwa się bardzo powoli jedynie w osi pionowej ,gdy uda mi się "dojechać " do połowy ekranu następuje przeskok i znów muszę zaczynać zabawę od dołu ekranu , a poziome ruchy kursora są raczej nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że nie trzeba przebudowywać Kernela.
No tak 190.42 to nie jest problem, ale schody zaczynają się kiedy próbuję uruchomić 180.60. Co prawda udało się poprawnie skompilować moduł, po połataniu 3 trzech plików patchami znalezionymi w necie i własnym pomyśle na edycję Makefile, ale niestety moduł nie ładuje się poprawnie. Co gorsze w logach nie ma żadnych informacji, dlaczego, jedynie "module nvidia_drv failed". Później nad tym jeszcze pomyślę, na razie daję spokój. Poza tym na mojej "wspaniałej" karcie od nvidii nie działają sterowniki nouveau, nv no i nvidia, jedynie vesa poszła :)

EDIT: pitcarn jeśli nie radzisz sobie z betą tzn. że ta wersja nie jest dla Ciebie :) Ale próbuj zawsze się czegoś nauczysz nawet jeśli nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ thof nie mam zamiaru rezygnować z bety ,takie "małe niedogodności" mnie nie zrażą :) Zresztą tak jak piszesz ,taka beta jest dobrym pretekstem do lepszego poznania systemu ,jak coś się posypie to nie będzie żal robić ewentualną reinstalkę. Zastanawia mnie jedynie co jest przyczyną złego działania myszy ,przy instalacji z dvd x86_64 wybrałem drugą opcję (instalacja z podstawowym sterownikiem obrazu) bo wiedziałem już czym może się skończyć próba instalacji przy działających nouveau i mimo zablokowania odpowiedniego modułu ,mysz nadal nie działa jak należy może to coś z X'ami jest nie tak ,albo czas wymienić a4tech'a na coś normalnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oficjalnego wydania zostało 17 dni, chyba warto poczekać. Jak nie możesz się doczekać to proponuję poczekać do 4 XI i zobaczyć czy wersja RC wyjdzie na czas, co by oznaczało, że jest szansa na wydanie finalnej wersji zgodnie z planem (2009-11-17). Co do instalacji, nie wiem czy jest to już w becie F12 poprawione, ale wcześniej partycja /boot musiała mieć rozmiar co najmniej 500 Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie na Vaio P3 900MHz 256Ram, tylko w trybie tekstowym. Błąd anakondy(instalacja przez PXE) przy wybraniu polskiego języka podczas instalacji, olałem to i zainstalowałem po angielsku. W trybie tekstowym nie można kombinować z partycjami, ale na szczęście Fedora 12 sama wybrała pierwszą partycje która był przygotowana specjalnie na system. Pakiety z góry ustalone, nie mogłem podczas instalacji wybierać pakietów do instalacji(tryb tekstowy). Szybka instalacja przez yum grup LXDE i X Windows System, plus gdm i już po instalacji. Instalowałem wersję Fedora 12 x86 FInal

Znowu szybciej się uruchamia to doży plus paczki wiele mniejsze na słabym łączu ma to duże znaczenie.

Ogólnie pierwsze bardzo pozytywne. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem poprzez preupgrade (z Fedory 11 x86_64 instalowanej "na czysto")

 

Na początku drobny problem - za mało miejsca na /boot - anaconda wyrzucała komunikat o tym błędzie.

Po dość długim googlowaniu znalazłem : http://fedoraproject.org/wiki/PreUpgrade#N...pace_in_.2Fboot - strona chyba zaktualizowana - bo wyglądała jeszcze kilka dni temu inaczej.

W moim przypadku wystarczyło usunąć stare wpisy i zmniejszyć zarezerwowane miejsce na partycji poprzez tune2fs -r 0

 

Właściwie to tyle - odpaliło się i dziala. Miałem jeszcze problem bo uruchomiłem graficzny system-config-display -aby zobaczyć ustawienia, bezmyślnie kliknąłem OK i mi chyba skopało xorg.conf, bo X-sy nie mogły już wstać. Na szczęście nowy plik wygenerowany przez

Xorg -configure :1

dał radę.

 

Ogólnie to tyle - jak na razie nie zauważyłem więcej problemów. Musiałem trochę SELinuxem pozezwalać na kilka rzeczy.

 

Mam jeszcze jakieś ostrzeżenie o jakiejś awarii kernela (sic!) - ale chyba nic poważnego - pewnie załatają - albo poszukam rozwiązania jak będę miał chwilę czasu.

 

Aha, system ogólnie bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...