Skocz do zawartości

Nie Włącza Sie Plik Instalacji


murgal

Rekomendowane odpowiedzi

A moze jakos tekstowo sie da? Tylko jak, ja nic nie umiem :D
Pewnie się da, poczytaj sobie to http://docs.fedoraproject.org/install-guide/f11/en-US/html/ . Kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonę i wybierz właściwości. Zobacz jakie polecenie jest wykonywane przy instalacji i wpisz je w terminalu jeśli pokażą się jakieś błędy to wklej je tu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij 64 bitową
Niekoniecznie. Na 32-bitowym procku nie ruszy wersja 64-bitowa, ale w druga stronę nie ma (nie powinno być problemu). Uogólniając wersja 32-bitowa jest "bezpieczna" dla każdego procesora.

Chyba, że z LiveCD jest jakoś inaczej :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie odłączenie neta nic nie dało. Jestem laikiem i od kilku dni próbuję zainstalować fedorę 12 z liveCD i lipa . Próbowałem przez terminal i nic. Raz udało mi się uruchomić przez terminal po angielsku. Po polsku nie działa. Mo komputer: AMD Duron 1298 MHZ 32-bity 256 ram dysk 40 gb ATA karta GeForce 6200. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

256 ram
Graficzny instalator F12 (przynajmniej Live Cd Kde) potrzebuje min. 512 Mb ramu. Jedyne wyjście to tryb tekstowy. Jak próbowałeś przez terminal (/usr/bin/liveinst) to powinieneś otrzymać stosowne info, a że jest po angielsku to nie ma wyjścia. Tak na dobrą sprawę jak dasz na większość pytań OK to nie będzie problemu. Jedynie ważny moment instalacji w trybie tekstowym to wybór dysku - proponuję Ci wcześniej usunąć partycję (jeśli więcej to wszystkie) którą przygotowałeś dla Fedory (zostawić niesformatowane) i dać use free space - czytaj uważnie, żeby nie zaznaczyć użyj całego dysku, albo podobnie, instalator resztę załatwi za Ciebie. Niezależnie od języka instalatora po instalacji i tak będziesz musiał dodać obsługę polskiego języka - trwa to minutę i było wiele razy na forum.

Jeszcze jedno, jeśli po instalacji nie odpali się tryb graficzny to:

 nano /etc/inittab

i zamień id:3:initdefault: na id:5:initdefault: Opcja na końcu pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje z waszą pomocą a zwłaszcza sokar620 udało mi sie zainstalować fedorę 12 mianowicie podczas 10 sekundowego odliczania wcisnąłem enter następnie tab i wpisałem

/usr/bin/liveinst

zainstalowałem wszystko po angielsku( po polsku jakiś błąd podczas ładowania dysku) Dziękuje. Niestety mam kolejny prblem po restarci każe mi podać loginhost i passwort a nie podawałem nic takiego podczas instalacji(passwort 2 razy ale żadne loginhost)Co mam tam wpisać? Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...