Skocz do zawartości

W F12 Nie Działa Mi...


Miszcz

Rekomendowane odpowiedzi

[Wątek oddzielony od tematu http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=21856 bo się za bardzo off topic zrobiło]

--------------------------------------------------------------------------------------

W takim razie poczekaj na Fedore 13. Bo 12 to jakaś kpina a nie system nic w niej nie chce działać.

Edytowane przez WalDo
podzielenie wątków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nic w niej nie chce działać.
Oooo... Jakaż wspaniała recenzja. Ileż szczegółów :lol:

A możesz powiedzieć z czym sobie nie radzisz? Pomożemy. U wszystkich działa tylko u Ciebie problem. Jak na razie nie zgłaszałeś błędów.

Wszystko? No to prawdopodobnie jak to się brzydko mówi "administrator ...pa" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OFFTOPIC]

No ale konkrety? Konkrety...

Jak na razie największy problem jest z tego co czytam ze sterownikami grafiki (nihil novi), ale to już wina producentów kart a nie Fedory.

Instalator - no, ten zawsze kulał, ale jak ktoś zapyta, to na ogół dostanie odpowiedź jak sobie poradzić.

Może warto założyć osobny wątek pt. "W F12 nie działa mi..."?

[/OFFTOPIC]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldo. Chcesz masz:

1. Nie działa myszka w instalatorze i systemie

2. Nie działa dźwięk po zainstalowaniu flash plugina

3. Po wyinstalowaniu plugina dźwięk działa podczas uruchamiania systemu.Tylko wtedy .Nie da się uruchomić MP3 ani żadnego innego formatu.

4. Nie działa flashplugin a jak działa to bez dźwięku.

5. Nie działają stery nVidi

Itd itd. Oto moja recenzja F12. Dziękuje za nią, ale wróciłem do F11

 

Aha i jeszcze jedno odnośnie sterów. No sorry, ale ja się nie dziwie, że nvidia nie nadąża za xorgiem/kernelem/kde/gnome/compizem/axgl i czym tam jeszcze zwłaszcza, że średnio updaty są tco tydzień. Ogarnąć tego wszystkiego się nie da. Także zwalanie winy na nvidie to za przeproszeniem pierdzielenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itd itd.
No ofence, ale "itd itd" czytam jako "nic więcej". Z tego co napisałeś to masz problem (stary jak F8) z pulseaudio oraz ze sterami (patrz mój post wyżej - to nie jest problem z Fedorą). Hmm... chyba niewiele.

W każdym razie z mojej strony to EOT a właściwie EOOT ("end of off topic") ;)

Jeśli ktoś chce kontynuować ten temat, to podzielę wątek i odłączę "offtopowe" posty gdzieś do "Hyde Park"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę wykracza poza temat ale faktycznie widać na samym forum, że problemów z F12 jest wiele i mało komu działa bez zarzutów.
Przecież zawsze tak było, nie przypominam sobie wersji która nie sprawiała problemów. Nowsze wersje programów zawierają nowe funkcje, a jak wiadomo programowanie do najłatwiejszych rzeczy nie należy, dlatego błędy zawsze będą powstawać (nawet w fedorze 100) i ktoś je musi wykrywać i zgłaszać. Inna sprawa, że 90% tych problemów można rozwiązać na własną rękę, ale wymagana jest pewna wiedza i doświadczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że problemy się powielają ze starą wersją Fedory + dochodzą nowe. Rozumiem, że używanie nowego oprogramowania ma swoje konsekwencje ale nie widzę też aby F12 stanowiła taki przełom aby tym wszystko usprawiedliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jednak jakoś tak mało konkretnie. Chętnie bym zobaczył z czym się ludzie borykają, bo u mnie wszystko działa OK (fakt - F12 mam na razie z boku jako drugi system postawioną).

Tylko odróżniajmy problemy z producentami kart od problemów z dystrybucją. Nadal poza Pulseaudio i Anakondą nic nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że problemy się powielają ze starą wersją Fedory + dochodzą nowe.
Jakie konkretnie problemy zostały powielone w stosunku do starych wersji (nie poprawiono ich)? Wyłączamy oczywiście sterowniki (głównie do kart graficznych), bo to jest wina producentów, że ich nie dostarczają lub jakość jest marna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jednak jakoś tak mało konkretnie. Chętnie bym zobaczył z czym się ludzie borykają, bo u mnie wszystko działa OK (fakt - F12 mam na razie z boku jako drugi system postawioną).

Tylko odróżniajmy problemy z producentami kart od problemów z dystrybucją. Nadal poza Pulseaudio i Anakondą nic nowego ;)

 

oki, to ja sprobuje (tragedii nie ma):

 

1. udev podczas ladowania zatrzymuje sie na 10 sek i COS robi. nie wiadomo tylko co i dlaczego tak dlugo:)

2. zniknal nm-applet i nie mozna go dodac do programow startowych w KDE ani Gnomie. tzn dodac mozna, ale nie startuje. trzeba odpalac komende recznie.

3. szumnie zapowiadana wersja moblina okazala sie bezuzyteczna - tak naprawde nic nie da sie zrobic, a wylogowywac trzeba poprzez zabicie Xow

 

akurat na dzwiek nie narzekam bo w F11 bylo gorzej. tak czy inaczej, nie lubie parzystych Fedor i tak juz chyba zostanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldo. Chcesz masz:

1. Nie działa myszka w instalatorze i systemie

2. Nie działa dźwięk po zainstalowaniu flash plugina

3. Po wyinstalowaniu plugina dźwięk działa podczas uruchamiania systemu.Tylko wtedy .Nie da się uruchomić MP3 ani żadnego innego formatu.

4. Nie działa flashplugin a jak działa to bez dźwięku.

5. Nie działają stery nVidi

Itd itd. Oto moja recenzja F12. Dziękuje za nią, ale wróciłem do F11

Nie obraź się, ale nikt Cię nie trzyma przy fedorze i w ogóle linuksie. Takie problemy, jak Twoje były omawiane ileś tam razy. Skoro potrzebujesz sterowników nvidii tylko po to, że by się pochwalić compizem, to wybacz. Na Twoje narzekania mam tylko jedną odpowiedź:

Mi działa i to od momentu uruchomienia instalatora, działa mi mysz, touchpad, działa dźwięk i pulseaudio, działa flash, działa nvidia, słucham .mp3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale nikt Cię nie trzyma przy fedorze i w ogóle linuksie. Takie problemy, jak Twoje były omawiane ileś tam razy. Skoro potrzebujesz sterowników nvidii tylko po to, że by się pochwalić compizem, to wybacz. Na Twoje narzekania mam tylko jedną odpowiedź:

Mi działa i to od momentu uruchomienia instalatora, działa mi mysz, touchpad, działa dźwięk i pulseaudio, działa flash, działa nvidia, słucham .mp3.

Narzekanie? Odpowiedział na pytanie zadane przez Waldo, nigdzie nie widzę powodów do tak ofensywnej odpowiedzi. Compiz jest po to aby z niego korzystać, tak jak karta graficzna aby działała a skoro występują z tym problemy to się je wymienia, proste, nie?

Nie ma jak przyjazne nastawienie. Nikt nie mówi, że Fedora jest zła i trzeba zmienić dystrybucję, ale nie ma opcji aby była idealna a po to się chyba omawia wady aby dojść do jakiegoś rozwoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie należy do tematu podchodzić na zasadzie "jak się komu nie podoba, to niech sobie wybierze coś innego". Sądzę, że rzeczowe wylistowanie problemów (tak jak zrobił to np.daf, o pkt.3. jego uwag powiem jeszcze dalej) + aktywne korzystanie z aplikacji abrt przyczyni się do poprawy dystrybucji (tak, tak... zaraz ktoś powie, że w którymś poście napisałem, że wyłączyłem - niniejszym oświadczam, że już się poprawiłem, abrt działa i wysyła co się da :)

 

Moje zdanie jest takie: zawsze, ale to ZAWSZE pierwszy miesiąc, dwa nowego wydania to pasmo nieustających narzekań, złorzeczeń i pretensji do garbatego, że dzieci ma proste. Wizję totalnej klęski potęguje znaczna ilość użytkowników, którzy pierwszy raz mają kontakt z Fedorą a wcześniejsze doświadczenia z np.Ubuntu (o windach nie mówię ;)) są nieprzystające.

Osobiście nigdy nie wchodzę w nową wersję przed upływem 2 m-cy od wydania. Teraz mam F12 zainstalowaną na osobnych partycjach, jako drugi system, patrzę, testuję, ale normalnie siedzę na F11. Ale jak na razie moje zdanie nt. F12 b. pozytywne.

 

@daf opisz doświadczenia z Moblinem. Może jakiś artykuł na Wiki? Mam nadzieję, że masz doświadczenia z netbooka czy jakiegoś innego urządzenia mobilnego, bo ja niestety tylko pod VBox odpaliłem z ciekawości i fakt - na kolana mnie nie rzuciło. Ale może jak to zwykle "pierwsze koty za płoty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...