Skocz do zawartości

Totem 2.28.5 A Dekoder Xvid Mpeg-4


michaelx001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem Laik przyznaje smile.gif próbowałem wszystkiego, żeby odtworzyć film w Totemie, ale cały czas pokazuje że mu brakuje Dekoder XVID MPEG-4, przedtem brakowało jeszcze dekodera do dzwięku, ale to mi się jakoś udało zrobić smile.gif. Filmy mi odtwarza mplayer jak odpalam z termianala.

 

Co muszę zrobić, żeby film poleciał mi w totemie?

 

Any Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś do poradnika ? Zacznij od punktu 2.10.

 

 

Zaglądałem, mam zainstalowane repozytorium RPMFusion?

 

To też instalowałem

su -c "yum install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \

xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld"

 

Czytałem poradnik, szukałem na froum, na google, robiłem różne rzeczy :unsure:

i dalej nic :lammer:

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

su -c "yum install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \

xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld"

Powinno działać. Wklej tu co Ci wyrzuca w konsoli to polecenie, które zacytowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać. Wklej tu co Ci wyrzuca w konsoli to polecenie, które zacytowałem.

 

yum install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \

> xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld

Wczytane wtyczki: fastestmirror, presto, refresh-packagekit

Loading mirror speeds from cached hostfile

* fedora: ftp.icm.edu.pl

* rpmfusion-free: ftp.icm.edu.pl

* rpmfusion-free-updates: ftp.icm.edu.pl

* rpmfusion-nonfree: ftp.icm.edu.pl

* rpmfusion-nonfree-updates: ftp.icm.edu.pl

* updates: ftp.icm.edu.pl

Ustawianie procesu instalacji

Pakiet gstreamer-ffmpeg-0.10.9-1.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet gstreamer-plugins-bad-0.10.17-2.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet gstreamer-plugins-good-0.10.17-4.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet gstreamer-plugins-ugly-0.10.13-1.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet xine-lib-extras-1.1.16.3-5.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet xine-lib-extras-freeworld-1.1.16.3-2.fc12.i686 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Pakiet libtunepimp-extras-freeworld-0.5.3-7.fc11.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji

Nie ma niczego do zrobienia

 

Jeżeli chodzi o mplayer to jak z terminala puszczam film to leci, może musze kodeki gdzies wskazać, zalinkować :blink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wcześniej nie doczytałem. Zainstaluj sobie nakładkę na mplayera o nazwie SMPlayer. Jest to najlepszy odtwarzacz. Poza tym zobacz jeszcze VLC. Totem jest domyślnym odtwarzaczem w Gnome, ale nie dorównuje on możliwościami wspomnianym smplayerowi czy vlc i tak naprawdę mało kto go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wcześniej nie doczytałem. Zainstaluj sobie nakładkę na mplayera o nazwie SMPlayer. Jest to najlepszy odtwarzacz. Poza tym zobacz jeszcze VLC. Totem jest domyślnym odtwarzaczem w Gnome, ale nie dorównuje on możliwościami wspomnianym smplayerowi czy vlc i tak naprawdę mało kto go używa.

 

 

Zainstalowałem SMPlayer i filmy śmigają, będę sprawdzał jego możliwości,

a problem z Totemem wie ktoś na czym polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwośc używania w gstreamerze (z którego korzysta Totem) z kodeków które daje ffmpeg (czyli tych z /usr/lib/codecs). Trzeba zainstalować paczkę gstreamer-plugins-ffmpeg (ale zdaje się że nie ma jej w żadnym repo dla Fedory. Trzeba by ściągnąć jakieś źródła tego "wrappera" czy co to jest i skompilowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam, ja również jestem laikiem i przy wklejaniu

su -c "yum install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \
xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld"

wyskakuje mi że

Nie ma pakietu gstreamer-ffmpeg.
Nie ma pakietu gstreamer-plugins-bad.
Pakiet gstreamer-plugins-good-0.10.16-4.fc11.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Nie ma pakietu gstreamer-plugins-ugly.
Pakiet xine-lib-extras-1.1.16.3-2.fc11.i586 jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Nie ma pakietu xine-lib-extras-freeworld.
Nie ma pakietu libtunepimp-extras-freeworld.

dlaczego nie odnajduje pakietów? :)

 

edit:

dobra, sorry, jestem noobem, po zainstalowaniu RPMFusion wszystko trybi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam,

mam podobny problem tzn. mimo ze mam repo RPMfusion to przy próbie odtworzenia filmu .avi czy .rmvb totem pyta czy wyszukac dodatkowe wtyczki a potem informacja ze nie mozna ich znalezc w zadnym ze skonfigurowanych repozytoriów - i teraz najdziwniejsze, instaluje F14 na moim kompie drugi raz w ciagu tygodnia i przy poprzedniej instalce wszystko bylo ok postepuje identycznie jak wtedy - o co chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Adam@komp ~]$ yum repolist
Wczytane wtyczki: langpacks, presto, refresh-packagekit
Adding pl_PL to language list
identyfikator repozytorium  nazwa repozytorium                             stan
fedora                      Fedora 14 - i386                               17883
rpmfusion-free              RPM Fusion for Fedora 14 - Free                  364
rpmfusion-free-updates      RPM Fusion for Fedora 14 - Free - Updates        350
rpmfusion-nonfree           RPM Fusion for Fedora 14 - Nonfree               176
rpmfusion-nonfree-updates   RPM Fusion for Fedora 14 - Nonfree - Updates     158
updates                     Fedora 14 - i386 - Updates                      3973
repolist: 22904

 

Zapomnialem dodac, ze te kodeki sa zainstalowane a mimo to Totem przy kazdej próbie odtworzenia filmu próbuje je dociagnac.

Jeszcze jedno - gdy Totem próbowal je sciagnac po raz pierrwszy, wyswietlil sie jakis alarm SELinuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...