Skocz do zawartości

Gra Mandriva


kamil1998

Rekomendowane odpowiedzi

Ankieta: ban?

 

Jestem za.

 

@kamil: Jeżeli rzeczywiście masz Radeona to winiłbym brak sterowników. Ponieważ uparłeś się na granie to polecam zmianę dystrybucji. Z tego co wiem to nie ma środowiska graficznego, które się nazywa GNU.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na forum wieje nudą, można chłopakowi pomóc.

2. Dostaje baty za każdy post, a mimo to się trzyma. Może się wyrobi o ile go do reszty nie zniechęcicie.

 

@kamil1998

Obstawiam, że się zacina z powodu sterowników dla karty, ale ten temat męczysz w innym wątku.

Na przyszłość, postaraj się bardziej szczegółowo opisywać problem, albo wklej sobie w podpis jakiego sprzętu używasz, której wersji fedory, którego środowiska graficznego. Dobrze by było, żebyś zamiast bawić się w gry, najpierw pobawił się w opanowywanie konsoli (tak z miesiąc). Czego nie ma na naszej wiki to jest w linkach http://wiki.fedora.pl/wiki/Linki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram borzole - pomóżmy chłopakowi

 

Kamil spokojnie - moja sugestia, zainstaluj sobie f12 od zera według http://www.howtoforge.com/the-perfect-desk...a-12-i686-gnome

metodą copy/paste skonfigurujesz sobie system dla przeciętnego użytkownika.

Przez jakiś czas poużywaj sobie, pokombinuj, popsuj, poszukaj rozwiązań w forumowej szukajce / googlu.

Proszę pisz po polsku.

 

Jeśli komputer wykorzystujesz tylko do gier - zrezygnuj kup konsolę.

 

BTW. podaj link do instalki tej samochodówki chętnie zagram, a jeśli się nie zainstaluje/potnie to pomogę rozwiązać problem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram borzole - pomóżmy chłopakowi

 

Kamil spokojnie - moja sugestia, zainstaluj sobie f12 od zera według http://www.howtoforge.com/the-perfect-desk...a-12-i686-gnome

metodą copy/paste skonfigurujesz sobie system dla przeciętnego użytkownika.

Przez jakiś czas poużywaj sobie, pokombinuj, popsuj, poszukaj rozwiązań w forumowej szukajce / googlu.

Proszę pisz po polsku.

 

Jeśli komputer wykorzystujesz tylko do gier - zrezygnuj kup konsolę.

 

BTW. podaj link do instalki tej samochodówki chętnie zagram, a jeśli się nie zainstaluje/potnie to pomogę rozwiązać problem.

nie tylko do gier ale i takrze do netu i nauki konsole mam

 

 

prametry mego sprzętu

radeon x550

 

intel colerond inside400mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intel colerond inside400mhz

Jesteś pewien? To procesor o parametrach sprzed 10 lat i tym samym tłumaczy Twoje problemy z zacinającymi się grami i KDE. Dla pewności może pokaż wynik polecenia.

cat /proc/cpuinfo

Jeśli to co piszesz jest prawdą to zapomnij o dużych grach i środowisku KDE/GNOME/XFCE.

Najlepsze dla Ciebie będzie środowisko LXDE

yum groupinstall LXDE

i bardzo lekkie aplikacje np.

- Chrome do przeglądania internetu (jest w poradniku),

- MOC do muzyki (paczki na wiki)

- itd.

do tego wyłączanie usług: http://wiki.fedora.pl/wiki/Us%C5%82ugi (ale najlżejszymi narzędziami z konsoli)

 

Prawdę mówiąc Fedora jest dosyć ciężką dystrybucją, ale te lekkie nie są łatwe w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? To procesor o parametrach sprzed 10 lat i tym samym tłumaczy Twoje problemy z zacinającymi się grami i KDE. Dla pewności może pokaż wynik polecenia.

cat /proc/cpuinfo

Jeśli to co piszesz jest prawdą to zapomnij o dużych grach i środowisku KDE/GNOME/XFCE.

Najlepsze dla Ciebie będzie środowisko LXDE

yum groupinstall LXDE

i bardzo lekkie aplikacje np.

- Chrome do przeglądania internetu (jest w poradniku),

- MOC do muzyki (paczki na wiki)

- itd.

do tego wyłączanie usług: http://wiki.fedora.pl/wiki/Us%C5%82ugi (ale najlżejszymi narzędziami z konsoli)

 

Prawdę mówiąc Fedora jest dosyć ciężką dystrybucją, ale te lekkie nie są łatwe w obsłudze.

pomuliłem sie co do procka bo mam 3 l3tnigo kompa i mam 3.91MHZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A nie możesz chociaż raz zrobić tego o co Cię proszą? Wykonaj to polecenie i wklej wynik. 3.91MHz? to ja mam szybszy procek w zegarku. Poza tym pomożesz sobie i nam jeśli wykonasz jeszcze

 lspci
lsusb

i wkleisz wyniki.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A nie możesz chociaż raz zrobić tego o co Cię proszą? Wykonaj to polecenie i wklej wynik. 3.91MHz? to ja mam szybszy procek w zegarku. Poza tym pomożesz sobie i nam jeśli wykonasz jeszcze

 lspci
lsusb

i wkleisz wyniki.

 

Es.

lspci:
00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:00.5 PIC: VIA Technologies, Inc. P4M890 I/O APIC Interrupt Controller
00:00.6 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Security Device
00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 Host Bridge
00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237/VX700 PCI Bridge
00:02.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 PCI to PCI Bridge Controller
00:03.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. P4M890 PCI to PCI Bridge Controller
00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT8237A SATA 2-Port Controller (rev 80)
00:0f.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 07)
00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86)
00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to ISA Bridge
00:11.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8251 Ultra VLINK Controller
00:13.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A Host Bridge
00:13.1 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237A PCI to PCI Bridge
02:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV370 [Sapphire X550 Silent]
02:00.1 Display controller: ATI Technologies Inc RV370 secondary [Sapphire X550 Silent]
03:00.0 SATA controller: JMicron Technologies, Inc. 20360/20363 Serial ATA Controller (rev 02)
03:00.1 IDE interface: JMicron Technologies, Inc. 20360/20363 Serial ATA Controller (rev 02)
04:07.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8110SC/8169SC Gigabit Ethernet (rev 10)
80:01.0 Audio device: VIA Technologies, Inc. VT1708/A [Azalia HDAC] (VIA High Definition Audio Controller) (rev 10)
[kamil@chello089076086146 ~]$ 
Message from syslogd@chello089076086146 at Feb 18 13:57:08 ...
kernel:do_IRQ: 0.91 No irq handler for vector (irq -1)


lsusb:lsusb
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 002: ID 09c1:1337 Arris Interactive LLC TOUCHSTONE DEVICE

 

 

 

 

jak chciałeś te wyniki to prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta: ban?
/vote yes

 

Kamilku drogi, dalej brakuje czegoś o co ktoś wcześniej pytał. I do cholery jasnej, PISZ PO POLSKU I UZYWAJ ZNAKÓW PRZESTANKOWYCH! (jeśli nie wiesz co to jest, skończ podstawówkę najpierw/wróć się do niej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...