Skocz do zawartości

Aktualizacja Grafiki Fedora 12 I Wspolne Zycie Systemow


EldoRados

Rekomendowane odpowiedzi

Bo system trzeba zaraz po instalacji w pełni zaktualizować (yum update), a potem się brać za resztę. Nie rób problemów z niczego i przeszukaj trochę forum.

Nie robie problemow z niczego tylko sie pytam

Bo u mnie instalacja grafiki zatrzymywala sie na poziomie tym

 

setsebool -P allow_execstack on

 

Gdy wklepalem to nic sie nie dzialo jedynie moglem dopisywac edytowac wiec sie pytam o te komendy po kolei??

A na na forach posiadzialem juz troche :) i bede wdzieczny za pomoc..

 

Ps. A na Yum update wyskakiwal komunikat iż w tej wersji nie ma co aktualizować wszystko zaktualizowane..

 

Ps.Ps.

Własnie zrobilem wszystko krok po kroku wedlug poradnika sprawdzalem 3 razy nawet sobie wydrukowalem ten poradnik :) jak na very easy usera przystalo

i przy wlaczaniu fedory zaczely mi wyskakiwac ciagi bledow

Czarny ekran z mnostwem komunikatow.. :( chyba mi bedzie dane pozostac na zwyklej grafice z pod linucha :( powoli trace nadzieje.. Sprobuje jeszcze zainstalowac wersje 32 bit moze ta bedzie lzejsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymała się czy nie, mówisz tu o instalacji sterowników ze strony nvidii czego masz nie robić i zostaw to już. Jedyne czego potrzebujesz to yum. Naturalnie bez reinstalacji systemu najpierw musisz usunąć stery ze strony nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymała się czy nie, mówisz tu o instalacji sterowników ze strony nvidii czego masz nie robić i zostaw to już. Jedyne czego potrzebujesz to yum. Naturalnie bez reinstalacji systemu najpierw musisz usunąć stery ze strony nvidii.

 

Ciąg błędow mniej wiecej taki

 

[<FFFFFFFFFFFFFFFF81012de0>] kernel bx9/0x20

[<FFFFFFFFFFFFFFFF81044de0>] child_rip bx92/10x20a0

 

Nie spisywalem calosci bo by zajelo troche wiecej niz to potrzeba :(

 

Ostatni raz sie biore za instalacje fedory znaczy za wrzucanie nowych sterownikow nvidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się

Okazało się że trzeba było dopisać linijke jednak instalacja przebiegala w formacie Pao nie wiem czemu ale mam juz ladna grafike..

Temat uwazam za zamkniety

Dziekuje ludziom za pomoc i wyrozumialosc dla poczatkujacego usera liunuxowego..

Ps. Zainstalowalem wszystko na linux 32

Ramu mam 3gb :)

 

W Grubie mam o dziwo Fedora i Fedora Pao obie działają.. Wydaje mi sie ze problemem instalacyjnym bylo to iz przy instalacji Linux instalowal swoje sterowniki do grafiki.. Jak wzialem instalacje z basic video driver wszystkie update poszły sprawnie.. Jednak co jest gorsze komp się trochę dłużej włącza niż na tych sterownikach bez wsparcia 3d..

Coś za coś.. Linux i tak nie bedzie do grania tylko do pracy.. Ale Wasza pomoc nie poszla na marne przynajmniej mam opanowane poczatkowe instalowanie sterownikow..

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie do tematu. udalo mi sie zainstalowac F12 i grafe wg poradnika. i mam teraz takie pytania:

 

1. dlaczego po zainstalowaniu sterow mam mala rozdzielczosc w trybie tekstowym? da sie jakos ja zmienic?

2. bez sterow podczas ladowania F12 mialem niebieskie tlo i ladujacy sie znaczek fedory. teraz jest czarne tlo i na dole 3-kolorowy pasek ladowania. da sie cos z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie.. w moim lapku matryca jest troche za jasna. na windowsie zmienilem jasnosc i gamme. na F12 w ustawieniach nvidia tez to zrobilem, ale zauwazylem, ze ustawienia nie sa ladowane automatycznie. zmiany sa dokonywane w momencie wlaczenia panelu nvidia (w momencie klikniecia w celu uruchomieniu panelu kolory i jasnosc ustawiane sa na poziomy takie jak zadeklarowalem w ustawieniach). w windows w momencie zalogowania widac zmiany. czy jest na to jakas rada? sorki ze tyle pytan, ale nie mialem wczesniej stycznosci z linuxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor ramki nie obsługuje takiej rozdzielczości, więc musisz ustawić mniejszą. Zresztą co za różnica i tak miga bez kmsa, a zwykli użytkownicy prawie nigdy nie korzystają z konsoli. Co do drugiego pytania to tu http://wiki.archlinux.org/index.php/NVIDIA...nvidia-settings masz odpowiedź.

Jak masz pytania niezwiązane z nvidia to zakładaj nowe tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie Nvidii.. Musiałem sobie zrobić reinstala.. Zaktualizowałem znów grafikę i aktualizacja jądra i grafiki przebiegła pomyślnie jednak mam 2 i tylko na jednym dobrą grafikę.. Jak wykasować ten niepotrzebny ??

Jeden jest z numerkiem 132 pae z dobrą grafiką

Drugi jest z numerkiem 131 pae z rozdziałką taką jak przed Instalacją.. Help ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System domyślnie będzie trzymał 2 lub 3 kernele. Z aktualizacją najstarsze będzie usuwane.

* doraźnie można usunąć stary kernel yum'em

lista:rpm -qa | grep kernel | sort

yum erase kernel-xxxxxxxxxx

* na stałe (nie rób tego, bo kiedyś stary kernel może Ci się przydać ) możesz ustawić ilość trzymanych kerneli w systemie tak:

package-cleanup --oldkernels --count=2

lub w pliku: /etc/yum.conf

installonly_limit=2

 

[EDIT]

dodałem to na wiki: Typowe_problemy#Mam_dwie_fedory_przy_starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System domyślnie będzie trzymał 2 lub 3 kernele. Z aktualizacją najstarsze będzie usuwane.

* doraźnie można usunąć stary kernel yum'em

lista:rpm -qa | grep kernel | sort

yum erase kernel-xxxxxxxxxx

* na stałe (nie rób tego, bo kiedyś stary kernel może Ci się przydać ) możesz ustawić ilość trzymanych kerneli w systemie tak:

package-cleanup --oldkernels --count=2

lub w pliku: /etc/yum.conf

installonly_limit=2

 

[EDIT]

dodałem to na wiki: Typowe_problemy#Mam_dwie_fedory_przy_starcie

Bardzo dziękuje pomogło :D Szacun ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...