Skocz do zawartości

Czy To Spam ?


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

* Nie wiem jak, ale dostałem spam na konto forumowe (pierwszy raz :) ). Myślałem, że tylko użytkownicy forum mogą mi coś wysłać :unsure:

* Jeśli też to dostaliście, to proszę nie klikać z małomiękkiego, bo wam dziadostwo zainstaluje.

 

 

Załączniki:

total-scan-forum.png

total-scan.com.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inni forumowicze dostali prywatne wiadomości takie jak ta ;

Dear, forum member!

There are viruses' activities from your computer! Highly recommend you to scan your computer for malicious and potentially unwanted software. If you do not follow this, I will have to make a complaint to your Internet Service Provider with attached log file (your IP address, etc.). If you want to find a report about your computer's security and solve every problem with it, please click here: 

http://www.total-scan.com/detected/DAREK WL.

This is an online service that you can use for free spyware removal. Use it to scan your computer to help protect, clean, and keep your computer running at its best. Use the free scan to check for and remove viruses, spyware, and other potentially malicious software and to find vulnerabilities or shortcomings in your Internet security.

Thank you. Yours truly, David Torres.

To chyba jakieśs oszukaństwo , ale nie jestem pewny co to jest .

Proszę inych o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zgłoszenie. Niestety na razie mam zbyt wiele na głowie, żeby się łataniem zająć.

Forum potrzebuje sporego liftingu, a może nawet małej rewolucji. Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<żartobliwie>

borzole - zasadnicze pytanie brzmi co Ty robiłeś na "W"! Hail to Tux !

</żartobliwie>

 

Panie Adminie, tak przy okazji dorzucę, iż ponoć jest jakiś bug w niektórych CAPTCHA, przez które BOTy są w stanie prześlizgnąć

 

Eh są żartownisie co wyślą jakąś wiadomość z prostym wirkiem czy innym cudem i myślą "że są fajni"

Przecież tutaj większość, żeby nie powiedzieć wszyscy, pracują głównie/między innymi* na Linuksie więc "W" świństwa nas nie ruszą ot co

 

HAIL TUX

 

* - niepotrzebne skreślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subaru problem jest taki że nawet na Linuchu znajduje mi wirusy na dysku C, D w moich dokumentach itd :P:ph34r:

 

To jest takie fajne nowe zagrożenie, wmawiają Tobie że masz wirusy tylko po to żebyś kupił/pobrał "najlepszy" program który uwolni Cię od problemów :P Później bujasz się z jakimiś dziwnymi sprzętami i nie możesz być pewny czy jakieś Twoje prywatne rzeczy nie są bokiem wysyłane w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał się ktoś napracować aby powysyłać wielu z nas wiadomość na priva

Raczej wklepał jeden skrypt. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale obstawiam, że scenariusz wygląda tak:

- robot wyszukuje fora oparte o skrypt XYZ w wersji a-d i przesyła znaleziska do matki

- matka zakłada skryptem konta i rozsyła info

 

A tak w ogóle, to pingi lecą z Pekinu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to dostałem od użytkownika niby: Davietorr i podpisał się niejaki David Torres ?

 

W opisie jest napisane że ma postów 0 oraz że 19 lutego dołączył.

 

Ciekawa opcja.

 

i tacy również wychwytują z for adresy e-mail i potem spam na pocztę przychodzi.

 

No i dopisać trzeba że nioe każdy tylko na linuksie sedzi

bo na Windowsie też.

Ja ma np 1 kompa z Windowsem Vistą Legalną a drugiego - starszego właśnie z fedorką obecnie najnowszą.

 

I oba do 1 monitora są podpięte.

 

ale w link nie klikałem bo coś czułem że tam syf na tej stronie siedzi.

 

I zdaje się że użytkownicy więkrzej maści for dostali tego spama. np: http://www.gazeta.ie/forum/index.php; http://simsony.net/; http://winglicans.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...