Skocz do zawartości

Flash Na Fullscreen Klatkuje


blinkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas używania Flasha (np. YouTube) na pełnym ekranie, obraz klatkuje. Przy rozdzielczości 480 już wyraźnie to przeszkadza. A gdyruszę myszą podczas aktywnego fullscreena, całość tak zwalnia, że musze kilka sekund odczekać żeby np. wyłączyć fullscreen.

Używam F12, 64 bit karta NV z zamkniętymi sterownikami z repo. Flash 64 bit.

Wyłączanie przyspieszenia sprzętowego nie pomaga.

 

Ma ktoś pomysł, co z tym zrobić?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Edit:

Dodam, że na OpenSuSE, Debianie i Kubuntu problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał :P

Napisał że wyłączał opcje przyśpieszania sprzętowego (taka opcja we Flashu to jest...)

 

Cóż... problem chyba dość dziwny skoro na innych distrach „działa”, ale czy na pewno?

W Fedorze jest nowy Xorg, a w Ubuntu/OpenSuSE chyba nie tak nowy jak tu. Może to powodować różnice w działaniu sterowników nvidii (czy mi się zdaje, czy nvidia sie nie dostosowała całkowicie do nowego Xorga? - nie posiadam - pytam tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się zdaje, czy nvidia sie nie dostosowała całkowicie do nowego Xorga?
Zdaje Ci się. Z każdą kolejną wersją sterownika karty przyspieszają. Na xorg 1.7 jest zauważalnie wydajniej niż na 1.6. Ja nie mam najmniejszych problemów z pełnym ekranem na youtubie z filmikami 720p. Co więcej wszystko chodzi płynnie nawet na sterowniku nouveau. Mam f12 i686 (myślę, że to mogą być problemy z kombinowanym 64-bitowym flashem). Właściwie jedynym problemem jest przepustowość mojego łącza, dlatego najczęściej i tak oglądam w rozdzielczości 360p... Niestety nic nie zapowiada, że w bliskiej przyszłości będę mógł oglądać filmy 720p bez długiego czekania na zbuforowanie :angry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na tym forum, kto używa F12 64 bit + Nvidia + Flash 64 bit? Jestem ciekaw, czy jeszcze komuś taki problem dokucza.

 

W sumie to i tak pozbyłem się na razie Fedory na rzecz OpenSuSE, moim zdaniem najmniej problematycznego systemu do codziennych, desktopowych zastosowań ale nie wykluczam powrotu do Fedory, gdyż działa ciut szybciej a właściwie jedynym poważnym problemem jest opisany powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja mam. Flash pod 64 bitowe systemy linux jest w wersji beta. Trzeba chyba z tym jak na razie po prostu żyć. Ludzie zróbcie coś z tym forum. Pod Firefoxem 3.6 normalnie nie da sie po ludzku postów edytować.

Czy jest ktoś na tym forum, kto używa F12 64 bit + Nvidia + Flash 64 bit? Jestem ciekaw, czy jeszcze komuś taki problem dokucza.

 

W sumie to i tak pozbyłem się na razie Fedory na rzecz OpenSuSE, moim zdaniem najmniej problematycznego systemu do codziennych, desktopowych zastosowań ale nie wykluczam powrotu do Fedory, gdyż działa ciut szybciej a właściwie jedynym poważnym problemem jest opisany powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy użyć flasha 32bit i nie klatkuje, 64bit nie da się używać na fullscreenie póki co ... i tyle z ustawiania:)

 

Opis użycia 32bitowego w 64bitowym systemie: http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f12.html#flash

 

Pamiętaj wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w flashu również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie to samo, tylko ze system 32bit.(PIV, 2.8GHz, 1GB RAM) Zainstalowana najnowsza wersja flasha wraz z pluginami. Sądze, ze moze miec to tez zwiazek z tym, ze na pokladzie mam ATI, a zadne Catalysty nie chca dzialac poprawnie. Na windzie ogladanie w fullscreenie chodzilo ok. Ktos podrzuci jakis pomysl?

 

sorki za male odkopanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...