Skocz do zawartości

Gdzie Ta Wspaniała Technika ?


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Co trochę to słyszymy o nowych wspaniałych wynalazkach ;

a to już są telewizory pokazujące obraz 3D

W linuksie i w windows programiści coraz to tworzą nowe graficzne wodotryski ;

a to compiz-fuzion , a to aero-glass,shape,snack .

A czy ci wszyscy uczeni nie powinni poświęcić swoich sił , inteligencji na wynalezienie programu

komputerowego który ostrzegł by ludzi że zbliża sie trzęsienie ziemi :?:

Podobno zwierzęta - ropuchy uciekły kilka dni wcześniej z rejonie abruzji we włoszech

gdzie było trzęsienie ziemi .A co robiły wszystkie tamtejsze komputery z zainstalowanym wolnym oprogramowaniem lub komercyjnymi programami :?: Nie ma takich czujników które by się wsadzało w ziemię i podłączało do komputera z Fedorą na pokładzie które by ostrzegły mieszkańców śląska przed tąpnieciem w kopalni :?:

Mamy teraz w kraju nieszczęście - powódź ; czy wszystkie "tęgie głowy' nie mogą wymyśleć jakiejś substancji która spowodowała by "wypełnienie się tych niżów i rozpędzenie deszczowych chmur :?:

Znów w firmie X mają wyprodukować nowy model smartfona z wyświetlaczem amoled i

procesorem zbudowanym w technologii 22 nm a nie mogą wymyśleć lekarstwa które

uzdrowiło by np niepełnosprawne od urodzeni dzieci .

Dlaczego tworzy się tyle zbędnych gadżetów i nie można znaleźć sposobów na zaradzenie poważnym problemom tego świata :?:

Czekam na opinie innych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko z przyczyn ekonomicznych zapewne i/lub z lenistwa. Po co były by szpitale, ośrodku dla chorych jakby nie było chorych? Jak nie ma co budować to budowlańcy mogą remontować zniszczone domy w kataklizmach - Itd idp.

 

Prawda jest taka że kasa rządzi światem, każdy chce ją mieć. Celem każdej firmy jest zarobkowanie, tworzysz firmy żeby zarobkować, płacisz firmą które zarobkują na (nie)robieniu systemów ostrzegających przed trzęsieniami, powodziami. Sami jesteśmy winni bo jesteśmy głupi i leniwi żebu ruszyć d*sko i coś zrobić. Lepiej dożyć do końca życia i tyle.

 

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że zagadnieniami o których mówisz, zajmują się tęgie głowy w każdym miejscu na świecie. Większość projektów badawczych ma na celu rozwiązanie współczesnych problemów. Ale co z tego, skoro zwyczajnie zjadają zęby na poszukiwanie przyczyn.

Chcesz pomóc, to proszę bardzo: http://www.rp.pl/artykul/132142.html zamiast bawić się kolejnym distro poszukaj rozwiązania. Znajomość białek wyeliminuje sporo chorób, więc do dzieła panie "zynaddsubfx mi nie działa". Chwaliłeś się, że miałeś 5 na maturze z matmy, a zobacz ile problemów sprawia Ci uruchomienie tego zynaddsubfx. Badania to żmudna harówka mózgowców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]wypełnienie się tych niżów i rozpędzenie deszczowych chmur :?:
To jest szamaństwo ;)

A bardziej serio, to zapewniam Cię, że natura pracowała nad dostarczeniem nam swoich niespodzianek znacznie dłużej niż zsumowana liczba lat wszystkich użytkowników Linuksów na świecie. Pożyjesz jeszcze te kilkaset czy kilka tysięcy lat i wszystko będzie rozwiązane (oczywiście poza nowymi zagadkami, które nam Pan Bucek postawi, coby się ludziska nie nudzili, hej).

 

P.S.Rację ma borzole - zamiast siedzieć i jojczyć bierz się do roboty, wymyślaj nowe rozwiązania albo chociaż stawiaj nowe pytania, bo te o których piszesz już zostały postawione dawno temu.

 

[EDIT]

Swoją drogą, jedyny znany mi ogólnoświatowy projekt wykorzystujący wolne moce komputerów na całym świecie to chyba było SETI. Pamiętam, że jeden znajomy nawet jakieś podziękowania na piśmie od nich dostał, bo na wszystkich kompach w firmie to poinstalował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko po co? Przecież już w 2012 mamy koniec świata. "

żeby wiedzieć,:

- kiedy (którego dnia),

- o której,

- jaka będzie pogoda,

- czy jak się koniec świata nie uda (np. się zawiesi), będzie kolejne podejście (i kiedy).

;)

 

Psujesz zabawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oprócz SETI (które szuka dziury w całym) jest BOINC które liczy już konkretne rzeczy.

Wiec śmiało można się dołączyć.

pz

B.KLimas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Przecież już w 2012 mamy koniec świata.

Biorąc pod uwagę fakt, że w dawnych czasach było kilka reform kalendarza, oraz dat, od których go liczono, to prawdopodobnie koniec świata już był. A przynajmniej był już rok 2012. Tyle, że my go przegapiliśmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten BOINC

Gdy go uruchomiłem to obciążył mi na 100 % łącze ale poustawiałem tam w opcjach w jakich godzinach komp ma przetwarzać dane i je wysyłać .

Tylko czy będę pamiętać o włączeniu kompa w tych godzinach :wacko:

A tak ogólnie to poszłem w ślady WalDo i kupiłem legalny windows 7 za 379 zł . Teraz już mnie nie interesuje zabawa różnymi dystrybucjami linuksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to poszłem w ślady WalDo i kupiłem legalny windows 7 za 379 zł . Teraz już mnie nie interesuje zabawa różnymi dystrybucjami linuksa :)
Dla ustalenia uwagi: ja nadal traktuję Windows jako zło konieczne do uruchomienia Visual Studio ;) Nie ma to jak Linux.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to poszłem w ślady WalDo i kupiłem legalny windows 7 za 379 zł.
Przecież to profanacja :)

Teraz już mnie nie interesuje zabawa różnymi dystrybucjami linuksa :)
Z tym się zgodzę, zabawa różnymi dystrybucjami nie jest i nie będzie interesująca, a doprowadza jedynie do zniechęcenia się do systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...