Skocz do zawartości

Virtualbox I Prawdziwe Dyski.


donEscopeta

Rekomendowane odpowiedzi

skoro w temacie:

Jeśli na innym dysku/partycji mamy zainstalowany drugi system, to możemy uruchomić go w okienku jak inne maszyny wirtualne.

Rejestrujemy bootowalny dysk (nie partycję!). Jeśli jest to drugi dysk, wówczas mówimy o /dev/sdb a wynikiem będzie plik winxp.vmdk.

Jak dobrze rozumiem , jeśli mamy jeden dysk , to po jego zarejstrowaniu zobaczymy gruba z możliwością wyboru systemu hosta, oraz systemu z innych partycji i nie powinno być większych problemów przykorzystaniu z takiego rozwiązania( oczywiście nie odpalamy hosta w maszynie wirtualnej) ?

Czyli można korzystać z jednego dysku fizycznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można korzystać z jednego dysku fizycznego ?
Można. Nie trzeba wykorzystywać całego dysku, można wykorzystać pojedyncze partycje. Zgodnie z tym co napisane jest na wiki
Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są w UserManual.pdf, rozdział "Advanced topics">"Using a raw host hard disk from a guest"
W podręczniku są naprawdę wszystkie niezbędne informacje. Uruchamiałem na podstawie tego opisu Windows zainstalowany na twardym dysku (tu w grę wchodził cały dysk) jak i testową wówczas Fedorę 13 na 2 wybranych partycjach dysku.

Wprawdzie natknąłem się na pewne problemy (opisane tutaj → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=22715 ), ale wszystko wskazuje na to, że to tylko moje indywidualne problemy (nota bene do dziś nie rozwiązane).

 

[EDIT]

Swoją drogą mam wrażenie, że wirtualna maszyna uruchomiona z pliku utworzonego na partycji gospodarza działa lepiej i wydajniej niż VM z dyskiem na rzeczywistej partycji. Fakt, że na dysku "plikowym" zainstalowałem W7 okrojone ze zbędnego śmiecia przy pomocy vLite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mam wrażenie, że wirtualna maszyna uruchomiona z pliku utworzonego na partycji gospodarza działa lepiej i wydajniej niż VM z dyskiem na rzeczywistej partycji.

Podobno jak wirtualny dysk (ten na plikach) ma z góry ustalony rozmiar, a nie rozszerzany dynamicznie (jak to jest domyślnie) to maszyna działa znacznie wydajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mam wrażenie, że wirtualna maszyna uruchomiona z pliku utworzonego na partycji gospodarza działa lepiej i wydajniej niż VM z dyskiem na rzeczywistej partycji. Fakt, że na dysku "plikowym" zainstalowałem W7 okrojone ze zbędnego śmiecia przy pomocy vLite.

 

Sprawdziłem, wrażenie masz bardzo dobre. WIN7 w pełni działające, oryginalne, nie pocięte na VM z dysku na rzeczywistej partycji zdecydowanie wolniej działa. Aczkolwiek rzecz całkiem użyteczna... Nie trzeba koniecznie Fedory wyłączać, aby skorzystać z niektórych rzeczy na drugim systemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba koniecznie Fedory wyłączać, aby skorzystać z niektórych rzeczy na drugim systemie.
Można prawie nie zauważyć, że pracuje się pod Windows jak skorzystasz z opcji "Tryb zintegrowany" i schowasz pasek zadań windy. Wtedy masz takie np. MS Visual Studio pod Fedorą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prawie nie zauważyć, że pracuje się pod Windows jak skorzystasz z opcji "Tryb zintegrowany" i schowasz pasek zadań windy...
No chyba, że siedzi się na laptopie to ciężko nie usłyszeć włączającego się co chwilę wentylatora. Co do porównania obrazów dynamicznych i statycznych to nie zauważyłem większej różnicy w przypadku xp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Off topic]

No chyba, że siedzi się na laptopie[...]
Siądź na krześle ;):P

[/Off topic]

 

Na laptopie pewnie ma to znaczenie, ale nie sądzę, żeby integracja aż tak dawała popalić procesorowi i innym urządzeniom. Tzn. nie wiele więcej niż standardowo działająca VM na full screen :unsure: Nie wiem, nie upieram się - tak mi się tylko wydaje.

Nie ulega kwestii natomiast, że warto mieć sporo pamięci RAM, żeby móc nią hojnie obdarować system-gościa i żeby gospodarzowi nie zabrakło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie moge coś tego ustawić. W Viście chyba nie ma czegoś takiego jak tworzenie profilu sprzętowego. Nie? ( w sensie chyba tworzą się same)

A nie chce mi się vista uruchomić. Zawiesza się przy bootowaniu - w normalinym trybie czarny ekran, w trybie awaryjnym zawiesza się przy ładowaniu biblioteki .

systemy są na 1 dysku fizycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...