Skocz do zawartości

Fc Adobereader_enu.i486 Nie Mogę Zainstalować


LenoX

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

nie mogę zainstalować yumem 'AdobeReader_enu.i486'

 

wyskakuje na samym końcu błąd

Transaction Check Error:
  package nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.x86_64 (which is newer than nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686) is already installed

 

Nie rozumiem porad na internecie, próbowałe coś z 'yum downgrade ####' ale nic nie wyszło.

 

Pomóżcie porszę,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymuś architekturę przy instalacji

yum install nss-softokn-freebl.i686

 

wpisałem tak i na końcu wyskoczył ...

package nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.x86_64 (which is newer than nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686) is already installed

 

jak chcę usunąć 'nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.x86_64' to razem z nim musiał bym się pozbyć 1300 paczek :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem chyba nawet z z tym samym pakietem. Zainstalowałem go używając wget a poźniej rpm --force chyba.

Ale kiedy miałem kolejny taki problem zauważyłem że wpisanie pełnej nazwy pakietu (razem z wersją) yum przepuszcza.

Spróbuj

yum install nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj
yum install nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686

Raczej
yum install nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.i686

Swoją drogą to dziwne, że próbuje się ściągnąć wersja niższa (17) kiedy dostępna jest wyższa (19). Może w paczce Adobe jest zależność źle zaszyta?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest inna architektura i wszystko się zgadza, dla i686 jest inny build, a dla x86_64 inny. Dziwne tylko, że yum porównuje wersję dwóch architektur, czego robić nie powinien.

Pomijając fakt, że ten numerek to jest nr. poprawkowego "buildu" samego rpm, więc nie wpływa na zależności, a jedynie na bazę rpm ....bla bla

to takie rzeczy można sprawdzić rozdrapując paczkę http://linuxgazette.net/175/silva.html (tak przypadkiem, akurat wczoraj się pojawiło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko, że yum porównuje wersję dwóch architektur, czego robić nie powinien.
Zawsze tak robi. Jak masz 64-bit i instalujesz coś 32-bitowego, to w zależnościach aplikacji 32-bitowej sprawdzane są numerki wersji a architektura już nie. Ma to swoje przyczyny, ale to temat na długa opowieść :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiedz tato wilku :)
Zapomnij synku :)

Niedawno wyszperałem jakieś uzasadnienie dlaczego są te konflikty mimo, że mamy /lib i /lib64. Jak znajdę to link wkleję, a na razie tylko tyle, że z paczek 64-bitowych niektóre biblioteki lądują w /lib nawet na systemie 64-bitowym (sprawdź u siebie jeśliś purysta :P) i do tego jeszcze (i tu nie jestem pewien i pewnie jakieś bzdury napiszę) albo mają te same nazwy albo te same wywołania - nie mogłem tego zrozumieć a nie mam ochoty się zagłębiać, przyjmuję, że mają rację.

 

[EDIT]

TO jest inny artykuł niż ten co czytałem, ale tak na pierwszy rzut oka traktuje o tym samym → http://www.redhat.com/magazine/009jul05/features/multilib/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej
yum install nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.i686

Swoją drogą to dziwne, że próbuje się ściągnąć wersja niższa (17) kiedy dostępna jest wyższa (19). Może w paczce Adobe jest zależność źle zaszyta?

 

....i

package nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.x86_64 (which is newer than nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686) is already installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej całe wyjście z terminala. Od samego początku od polecenia "yum instal ....".

"yum clean all" zrobiłeś?

Ale to jakoś dziwnie jest. Jakby naprawdę zaszyli w zależnościach AdobeReadera plik nss-softokn-freebl-3.12.4-17.fc13.i686 zamiast nss-softokn-freebl-3.12.4-19.fc13.i686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...