Skocz do zawartości

Fedora 10, Po Instalacji


000111000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ok czy moglbys mi tylko powiedziec, czy chodzi o logi z katalogu /var/log ? a dokladnie moze o plik dmesg? oraz prosil bym o rade na co zwarac uwage. Poprostu chce zapokoic swoja ciekawosc, to nic zlego :), a przy okazji poszerze sowja wiedze

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi o logi z katalogu /var/log ? a dokladnie moze o plik dmesg?
Tak to ten katalog :) Tam domyślnie zrzucane są wszelkie informacje o tym co dzieje się w systemie. dmesg, messages i inne pliki w tym katalogu.

 

oraz prosil bym o rade na co zwarac uwage.
Tutaj nie podpowiem, bo jakoś czytam wątek już któryś raz z rzędu i w sumie nie wiem w czym był/jest problem blink.gif
Poprostu chce zapokoic swoja ciekawosc, to nic zlego :), a przy okazji poszerze sowja wiedze
Ciekawa postawa, rzadko spotykana ostatnio w czasach kiedy wszyscy tylko żądają informacji bez tzw. wkładu własnego. Ja nic więcej - przynajmniej na razie, dopóki nie doczytam o co chodzi - nie powiem, ale jak ktoś jest na bieżąco...

 

BTW Jak ktoś poradzi coś sensownego to mamy nowy "ficzer" :) Takie + i - pod postem. Strasznie jestem ciekaw czy to się przyjmie czy to tylko gadżet :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki WalDo juz zaczolem cieprliwie :) przeglac w/w logi.

Przekompilowalem jadro na 2.6.35.7 poslugujac sie infomacjami ze stronki http://www.cyberciti...-kernel-26.html wszystko poszlo ok, tzn system nie wygenerowal zadnego bledu. Podczas robienia obrazu initrd (wpisalem polecenie "mkinitrd -o initrd.img-2.6.35 2.6.35") zobaczylem na ekranie ponizsza informacje

 

[root@dellik boot]# mkinitrd -o initrd.img-2.6.35 2.6.35

usage: mkinitrd [--version] [--help] [-v] [-f] [--preload <module>]

[--force-scsi-probe | --omit-scsi-modules]

[--image-version] [--force-raid-probe | --omit-raid-modules]

[--with=<module>] [--force-lvm-probe | --omit-lvm-modules]

[--builtin=<module>] [--omit-dmraid] [--net-dev=<interface>]

[--fstab=<fstab>] [--nocompress] <initrd-image> <kernel-version>

 

(ex: mkinitrd /boot/initrd-2.2.5-15.img 2.2.5-15)

[root@dellik boot]#

 

ale wyczytalem, ze robienie obrazu initrd w przypadku niektorych komputerow nie jest wymagane. Po restarcie, z menu wybralem system z nowym kernelem wszystko sie loguje ok pokazuje sie ekran powitalny po czym czarny ekran i nic wiecej.

 

No nic narazie wytrwale bede szukal bledow w logach.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...