Skocz do zawartości

Jak Odtworzyć I Zgrać Wma Z Licencją Pobieraną Z Netu


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój brat dał mi zagłostkę. Przyniósł parę zabezpieczonych plików WMA i powiedział "zgraj mi to tak, żebym mógł to sobie w aucie posłuchać". <_<

Pod Windą Winamp ściągnął licencję za darmo i tam gra. Niestety nie mogę znaleźć żadnego darmowego narzędzia pod obydwoma systemami, które by mi to skonwertowało do niezabezpieczonej mp3.

 

Jedyny pomysł jaki mam to puścić muzykę przez XP na VirtualBox i przechwytywać przy użyciu arecord na Fedorze. Prawie jak wybieranie maku z soczewicy.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie chyba się nie da. Równie dobrze możesz ściągnąć mp3 z neta :) Może k9copy?

 

Na prawie się nie znam, ale jak dla mnie to by było całkiem legalne. Przecież ten ktoś posiada oryginlne pliki, a ma prawo na własne kopie dla siebie. A to, że te kopie ma z internetu to już inna sprawa. Ważne, że ma prawa do danego utworu.

Czy jednak sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat dziś przyszedł i powiedział, że po nagraniu płytki jako "audio cd" bez problemu się odtwarza w aucie :) Okazuje się, że licencja może zezwalać lub nie na nagranie płytki.

Czyli na windzie ze ściągniętą licencją problemu nie ma, tylko co zrobić na linuksie? Teoretycznie mplayer może odtwarzać takie pliki

http://debian.linux.pl/threads/16079-Jak-odtwarza%C4%87-pliki-WMA-zabezpieczone-DRM?p=103705&viewfull=1#post103705

tylko jak poprać ten klucz (dostępny za darmo!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz dac namiar na taki zabezpieczony plik? Oczywiscie jesli to nie jest nielegalne :)

 

[EDIT]

OK, kupie sobie cos z tego Nokia Store.

 

[EDIT2]

Tak jeszcze w ciemno. A audacity-freeworld?

 

[EDIT3]

To jednak ponawiam prosbe, bo na Nokia Store same mp3 :) Daj namiar na jakis plik albo sklep gdzie to sprzedaja.

 

[EDIT4]

A jakby tak odczytac sid przy pomocy FreeMe2, to w mplayerze powinno pójsc. Paczke wprawdzie znalazlem tylko na Madrive, ale moze zadziala? http://rpm.pbone.net/index.php3?stat=3&search=FreeMe2&srodzaj=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać namiar na taki zabezpieczony plik? Oczywiście jeśli to nie jest nielegalne :)

 

Nie wiem jak to działa przy muzyce, ale np. na itvp.pl kiedyś się normalnie pobierało plik, i jak otwarłeś w WMP to wtedy pytał o pakiet oglądnięć i prosił o wysłanie smsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...