Skocz do zawartości

"Większy" Problem


Nygus26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! Naprawdę chciałbym prosić o odpowiedź na moje pytanie czyli : jak uruchomić xp, aby uruchamiał się jako pierwszy, kiedy mam 2 wersje fedory?

Prosiłbym również o odpowiedź lub pomoc, a nie usunięcie tematu.

Szukałem w google ale nic nie znalazłem a chciałbym uzyskać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno przeczytales nasza wiki? Postaram sie byc bardziej "przyjazny" niz Sorror, chociaz nie ukrywam, ze palce mnie swierzbia, zeby ten temat tez zamknac.

 

Postaraj sie przeczytac ze zrozumieniem → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB

 

Nie odczytuj tego jako zlosliwosc, ale nie po to staramy sie zamieszczac porady na typowe "dolegliwosci" systemu, zeby nikt z nich nie korzystal.

Zgodziles sie na przestrzeganie regulaminu, wiec sie do niego stosuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem, i win xp włącza się jako pierwszy, ale dlaczego kiedy wpisuje su -c "yum install kmod-nvidia-173xx" lub su -c "yum install kmod-nvidia" to pisze

Wczytane wtyczki: presto, refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Nie ma pakietu kmod-nvidia-173xx.

Błąd: Nie ma niczego do zrobienia

 

dlaczego nie moge zainstalować sterowników do karty graficznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po prblemie , wgralem rpm fusion , teraz sciagam sterowniki do mojej karty z serii fx. Mam kolejne pytanko: czy jeżeli chce wgrac compiz - fusion a ta komenda ma wsobie firmę ati - wget http://www.linux-ati-drivers.homecall.co.uk/compiz-fusion-release-1-6.noarch.rpm

rpm -Uvh compiz-fusion-release-1-6.noarch.rpm

rm -f compiz-fusion-release-1-6.noarch.rpm - to czy mam to zaisntalowac czy poszukac innej komendy, ponieważ mam geforca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E? Chcesz wgrać compiza to wpisz tak jak pisze w poradniku.

su -c "yum install ccsm emerald-themes compizconfig-backend-gconf\
fusion-icon-gtk emerald compiz-fusion compiz-fusion-gnome compiz-fusion-unsupported-gnome\
libcompizconfig compiz-gnome compiz-bcop compiz compizconfig-python\
compiz-fusion-extras compiz-fusion-extras-gnome"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Formatowac system"? Oj... to nie Windows.

Ja bede powtarzal do znudzenia moze chociaz kilka osób sie nauczy: Formatowanie partycji to utworzenie odpowiedniego systemu plików na niej, nie sluzy do usuwania danych!excl.gif

 

Oj tam. Jak sformatujesz 23 razy to moze sie dane usuna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3K_PL skoro tak twierdzisz.... , obecnie aktualizuje system , wiec dlaczego poprzednio po wgraniu sterow do geforca zaczely wystepowac bledy

 

Błędnie "wgrałeś" stery.

 

Jeśli następne pytanie będzie brzmieć "to jak mam je wgrać", WalDo straci cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo straci cierpliwosc ;)
true :)

 

Juz mi sie cos na czerwono swieci jak widze tak precyzyjne okreslenie problemu, ale czekam na rozwój sytuacji :)

I kombinuje jeszcze co ma "obecnie aktualizuje system" do "dlaczego poprzednio po wgraniu sterow do geforca zaczely wystepowac bledy"

Ale ja sie pewnie jak zwykle czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3K_PL skoro tak twierdzisz.... , obecnie aktualizuje system , wiec dlaczego poprzednio po wgraniu sterow do geforca zaczely wystepowac bledy

Ja tylko strzelam, ale wydaje mi się że system wstał tylko X-y Ci się nie pokazały. Wydaje mi się że wtedy wystarczyło uruchomić się w init 2 i usunąć /etc/X11/xorg.conf - a na forum sporo było takich wątków i społeczność tego forum nie z takich opresji wyciągała :)

 

Trochę wiary, wiedzy i pamiętaj że masz system który ciężko "zajechać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...