Skocz do zawartości

"Większy" Problem


Nygus26

Rekomendowane odpowiedzi

Włączam kompa , wybieram system fedora. Czekam ,aż się załaduje . Kiedy system jest załadowany (czyli jest literka F) czekam na start systemu. Niestety nawet po 10 minutach nic się nie dzieje. Sprawdziłem co jest tego przyczyną i podczas ładowania systemu wcisnąłem ESC i zobaczyłem, że system ma błąd przy słowie kernel, czyli z jądrem. Chyba muszę go zaktualizować ,ale jak skoro obie wersje fedory nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem już co dalej. 3 raz wgrywam fedorę 14 ponownie , najpierw wpisuje yum update , potem instaluje sterowniki do karty geforce fx 5500, na koniec wgrywam compiz fusion i:

1.muszę ręcznie zmieniać sterownik na inny ponieważ system nie włącza się w trybie graficznym

2. nie mam compiz fusion , ale mam masę błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zainstalowałem fedorę 14 32 bit na o wiele nowszym komputerze , i dziwi mnie to,że znów po wgraniu sterowników nvidia do karty geforce gtx 260 znow system "zamarza". Nie męczyłem się i zainstalowałem go ponownie. Obecnie aktualizowałem system, i dziwi mnie dlaczego przed wgraniem sterowników do karty graficznej, po wpisaniu glxinfo |grep direct mam w odpowiedzi yes???

 

PS. Sorror , nie zrozum mnie źle, ale nie wiem jak to zrobić, czy mam wejść w folder root , czy inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Sorror , nie zrozum mnie źle, ale nie wiem jak to zrobić, czy mam wejść w folder root , czy inaczej ?

 

W przeciwieństwie do systemu Windows, przed instalacją Linuksa należy na jego temat poczytać, zaznajomić się z podstawowymi poleceniami shella, etc. Dopóki tego nie zrobisz, nikt nie będzie w stanie Ci pomóc.

 

Uzupełnij braki (wiki, poradnik, google) i spróbuj raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego bez podstaw podstaw obslugi komputera nie zrobisz :P

 

Bo na problemy z windowsem specjalista wywrózy ze "cos jest zle" i "format C:/" :) . My próbujemy rozwiazac problem :P

 

 

 

Wklej zawartosc:

"uname -a" (Programy>narzedzia systemowe>terminal>"wklepujemy 'uname -a')

i w tym samym terminalu:

"cat /boot/grub/grub.conf"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"alkuzad" te komendy nie dzialaja po wpisaniu uname -a , nic sie nie dzieje, tak samo z ta druga komenda

 

A propo - z ciekawosci dlaczego po wpisaniu yum install kmod-nvidia lub akmod-nvidia system zamarza na 2 innych komputerach. Na 1 z karta ge force fx5500 a na drugim z karta ge force gtx 260 . Oczywiscie druga jest nowsza , a i tak zawsze system nie odpowiada po zainstalowaniu sterowników . Naprawde czytalem poradnik , ale nic nie moge wiecej zrobic. Póki nie wgram sterowników wszytko jest dobrze. Potem juz nie. Oczywiscie 1 komenda po wgraniu systemu byla yum update, potem repozytoria a na koncu yu m install kmod lub akmod nvidia. Wiec moje pytanie brzmi- dlaczego system nie odpowiada, po zainstalowaniu sterowników. I naprawde , nie odsylajcie mnie do poradnika poniewaz tam nie ma rozwiazania tego problemu.

 

EDIT- alkuzad , wybacz jednak 1 komenda dziala oto zawartosc :"Linux Ogar 2.6.35.12-88.fc14.i686 #1 SMP Thu Mar 31 22:12:38 UTC 2011 i686 i686 i386 GNU/Linux"

 

oto wynik 2 komendy:

 

# grub.conf generated by anaconda

#

# Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file

# NOTICE: You have a /boot partition. This means that

# all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg.

# root (hd0,5)

# kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/mapper/vg_ogar-lv_root

# initrd /initrd-[generic-]version.img

#boot=/dev/sda

default=0

timeout=7

splashimage=(hd0,5)/grub/splash.xpm.gz

hiddenmenu

title Windows XP

rootnoverify (hd0,0)

chainloader +1

title Fedora (2.6.35.12-88.fc14.i686)

root (hd0,5)

kernel /vmlinuz-2.6.35.12-88.fc14.i686 ro root=/dev/mapper/vg_ogar-lv_root rd_LVM_LV=vg_ogar/lv_root rd_LVM_LV=vg_ogar/lv_swap rd_NO_LUKS rd_NO_MD rd_NO_DM LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 rhgb quiet

initrd /initramfs-2.6.35.12-88.fc14.i686.img

title Fedora (2.6.35.6-45.fc14.i686)

root (hd0,5)

kernel /vmlinuz-2.6.35.6-45.fc14.i686 ro root=/dev/mapper/vg_ogar-lv_root rd_LVM_LV=vg_ogar/lv_root rd_LVM_LV=vg_ogar/lv_swap rd_NO_LUKS rd_NO_MD rd_NO_DM LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 rhgb quiet

initrd /initramfs-2.6.35.6-45.fc14.i686.img

title Other

rootnoverify (hd0,0)

chainloader +1

Edytowane przez Nygus26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] dlaczego po wpisaniu yum install kmod-nvidia lub akmod-nvidia system zamarza na 2 innych komputerach.
Zamarza po wpisaniu polecenia czy po zainstalowaniu sterownika i restarcie? I co to znaczy zamarza? Całkiem nie reaguje? Nie możesz np. przełączyć się na konsole tekstowe (Alt-Ctrl-Fx, gdzie Fx oznacza klawisze funkcyjne od F2 do F6)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarza- nie reaguje , a dzieje się to gdy wczytuję fedorę czyli gdy mam tę literkę "F". A co do trybu tekstowego to mogę wejść w niego tylko przez GRUB-a czyli dopisałem 3,do odpowiedniej linijki.

Więc ponawiam moje pytanko: Dlaczego system nie działa po wgraniu sterowników do karty graficznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego system nie działa po wgraniu sterowników do karty graficznej?
Poszukaj na forum. Ten temat pojawia się niemal przy każdej aktualizacji jądra, nowej wersji itp

 

Stawiam na usunięcie /etc/X11/xorg.conf i wygenerowanie na nowo poleceniem xconfig-nvidia (albo jakoś podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...