Skocz do zawartości

[F15] Kodeki


BelHeI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

no właśnie nie tak samo, występuje komunikat, że nie ma nazwy takiego pakietu itd...

jakaś propozycja? może jakieś repo trzeba dodać?

 

przyznam się, że przeszedłem z Ubuntu po kilku latach na Fedorę 15 z Gnome Shell i dopiero co ją odkrywam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w takich przypadkach zapraszam do naszej wiki. Jak już wyżej wspomnieli przedmówcy, w tym przypadku powinien zadziałać poradanik dla F14 → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik

 

wróce z pracy to się z tym zapoznam.

 

Mam też inny problem - jako, że zostawiłem katalog HOME bez formatowania by nie stracić danych, mam jednak problem z dostępem do tych katalogów - jest na nich kłódka - oczywiście wszystko jest podmontowane. Jak mogę zmienić uprawnienia w Fedorze bym miał dostęp do wszystkich moich katalogów? (aktualnie nie mam możliwości ich otwarcia)

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa w Linuksach są nadawane na podstawie ID - użytkownika i grupy. Domyślnie użytkownicy w Ubuntu mają UID zaczynające się od 1000, a w Fedorze od 500.

Swoje UID możesz sprawdzić:

echo $UID

By zobaczyć jakie są prawa do katalogu home zrób:

ls -al /home

 

Jeśli się różnią to znaczy że musisz przejąć władzę nad światem, użyj polecenia chown rekursywanie i podając swój login i grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa w Linuksach są nadawane na podstawie ID - użytkownika i grupy. Domyślnie użytkownicy w Ubuntu mają UID zaczynające się od 1000, a w Fedorze od 500.

Swoje UID możesz sprawdzić:

echo $UID

By zobaczyć jakie są prawa do katalogu home zrób:

ls -al /home

 

Jeśli się różnią to znaczy że musisz przejąć władzę nad światem, użyj polecenia chown rekursywanie i podając swój login i grupę

 

no tak, to wszystko jest jasne.

dzięki, pobawie się dziś wieczorkiem :)

 

Mam nadzieję, że z Fedorą zostanę na dłużej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak samo jak dla poprzednich wersji, pomijajac fakt, ze jest to wersja testowa, wiec trzeba miec chociaz minimalna wiedze zanim sie za nia zabierze... W przeciwnym wypadku pojawiaja sie wlasnie takie pytania.

 

instalacja z fedoryplus (jak np. pod F14 nie dziala poprawnie - jeszcze)

 

postinstall F15 ==>>

yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-rawhide.noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-rawhide.noarch.rpm

 

 

MP3 Plugins

yum install gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-ugly

 

>

yum install p7zip

a pózniej

yum install unrar

Edytowane przez WalDo
Polecenia podajemy w znacznikach [code][/code], sudo nie używamy w Fedorze - od tego jest "su -".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...