Skocz do zawartości

[Fedora 15 Gnome3] Networkmanager - "Systemowe Usługi Sieciowe Są Niezgodne Z Tą Wersją"


pawiecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna testuje Fedore 15 z GNOME 3 na netbooku Sansung n210. Kilka dni temu zaktualizowalem system do najnowszej wersji. Cos mnie podkusilo aby zaznaczyc takze zródla testowe dla systemu. W kazdym badz razie obecnie po zalogowaniu sie do systemu menedzer sieci wyswietla sie na szaro z czerwona, groznie wygladajaca ikonka. Po kliknieciu jedyna opcja to "ustawienia sieci", po jej wybraniu wita mnie komunikat "Systemowe uslugi sieciowe sa niezgodne z ta wersja" i mam na stale wlaczony tryb samolotowy. Co gorsza sam menedzer po chwili sie wylacza (znika jego ikona). Nie moge podpiac sie do mojej dzialajacej sieci ani poprzez Wi-fi ani po kablu.

 

Ostatnio naprawilem tez problem z niedzialajacym podswietleniem zgodnie z tym (http://linuxtweaking.blogspot.com/2011/01/fedora-14-how-to-make-samsung-fn.html) poradnikiem ale watpie aby to moglo nabroic :)

 

Zwracam sie wiec do was o pomoc, co z tym fantem zrobic? Jestem nowicjuszem jesli chodzi o Fedore. Przed aktualizacja menedzer sieci dzialal w miare dobrze (jedyne problemy byly z ukryta siecia) a teraz nie dziala w ogóle. Próbowalem w terminalu wpisac "NetworkManager" jako root - bez skutku. Równiez "nm-connection-editor" nic nie daje gdyz nie wyswietla zadnej sieci ani dostepnych opcji. Moze przywrócenie menedzera do poprzedniej wersji cos da? Ale jak to zrobic bez internetu?

 

Z góry dziekuje za zainteresowanie i pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie pomóc.

Sprawdź co ostatnio aktualizowałeś (/var/log/yum.log). Wyłącz "testing". Sprawdź czy da się zrobić "yum downgrade <pakiety ostatnio aktualizowane>".

I przeszukaj forum. Wydaje mi się, że było coś o błędach (a może nawet bugach) w NetworkManager. Może w przypadku sieci bezprzewodowych tylko? Poszukaj zanim zaczniesz z downgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...