Skocz do zawartości

Gdzie Prosić O Dodanie Paczek Do Repozytorów?


samadhi

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem tą stronę:

https://fedoraproject.org/wiki/Package_maintainers_wishlist

Wygląda badziwiasto, jakby te życzenia czekały latami na spakowanie. Do tego nie wiadomo dlaczego chcą żeby podać real name przy rejestracji. Na bugzilla Red Hat nie przyjmują zamówień :)

Czy są tu jakieś osoby zaangażowane w pakowanie, które mogłyby dodać program do repo. Chodzi mi o cherrytree, bardzo dobry notatnik.

Tylko nie piszcie, że mogę kompilować, bo już próbowałem i nigdy mi się to nie udało. Próbowałem też zainstalować po przerobieniu .deb programem alien, ale nic z tego nie wychodzi.

Chciałbym żeby mi to działało na Fedora 15 KDE.

Jest jeszcze wiele programów dostępnych na Debiana i Ubuntu, których nie ma w repo Fedory :( Chętnie wrzucę tu listę róznych pomysłów.

Oczywiście repo rpm fusion już dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu jakieś osoby zaangażowane w pakowanie, które mogłyby dodać program do repo. Chodzi mi o cherrytree, bardzo dobry notatnik.

Wygląda, że program jest w trakcie dodawania https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=666954, ale kiedy i czy będzie dodany do repo tego nie wiem. Pod tym adresem http://cwickert.fedorapeople.org/review/ masz gotowe pliki src.rpm wystarczy je skompilować, u mnie pod F14 udało się bez problemów.

Tylko nie piszcie, że mogę kompilować, bo już próbowałem i nigdy mi się to nie udało. Próbowałem też zainstalować po przerobieniu .deb programem alien, ale nic z tego nie wychodzi.

Obawiam się, że kompilacja Cię nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie, ze moge kompilowac, bo juz próbowalem i nigdy mi sie to nie udalo.
A dlaczego sie nie udalo? Moze tylko plików naglówkowych (róznych *-devel) zabraklo? Echhh... http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

Pokaz jakie wyskakuja bledy przy kompilacji lub budowaniu paczki ze zródel src.rpm (podane wyzej przez sunrise).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale problemy są także innego typu. A ja jestem początkujący w linux, a po za tym nie mam za dużo czasu na uczenie się.

Właśnie na bugzilla pojawił się link do rpm. Jednakże przydałaby się osoba, oczywiście używająca tego programu, która by chciała się objąć "maintainership" dla tego programu.

Twórca programu sam pisze, że ma problemy z robieniem rpm.

http://www.giuspen.com/topic/rpm-for-fedora/

 

Ja na razie zostawię to tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wiele programów dostępnych na Debiana i Ubuntu, których nie ma w repo Fedory Chętnie wrzucę tu listę róznych pomysłów.

zajrzyj tutaj.

Wiele softu, który możesz znaleźć w repo np. Ubuntu prawdopodobnie nigdy nie znajdzie się w repo fedory, a to ze względu na restrykcje co do licencjonowania oprogramowania dołączonego do dystrybucji. Tak więc nie spodziewaj się Opery, kodeków nieotwartoźródłowych, sun-java itd ;) aczkolwiek teoretycznie mogłyby zająć się tym repozytoria niezwiązane z fedorą, np. Rpmfusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj tutaj.

Wiele softu, który możesz znaleźć w repo np. Ubuntu prawdopodobnie nigdy nie znajdzie się w repo fedory, a to ze względu na restrykcje co do licencjonowania oprogramowania dołączonego do dystrybucji. Tak więc nie spodziewaj się Opery, kodeków nieotwartoźródłowych, sun-java itd ;) aczkolwiek teoretycznie mogłyby zająć się tym repozytoria niezwiązane z fedorą, np. Rpmfusion.

 

 

 

 

Opera ma na swojej stronie rpm dla fedory. Zrzut.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardzo przydatny link. Dodam tam kilka propozycji. Jednak wygodniej mi jest dalej pozostać na Ubuntu, bo na to distro jest pełno programów. Fedorą zainteresowałem się żeby potestować coś innego oraz ze względu na nowe distro, zorientowane na bezpieczeństwo, a powstające w oparciu o Fedorę Qubes OS. Przynajmniej do jego wypuszczenia jako stable release Fedorę będę tylko testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Java od Oracle (nee Sun) już od lat jest otwartoźródłowa i w Fedorze. Nie siej FUD-u. :)

nie mówię, że nie ma javy w repo fedory (bo jest openjdk), ale sporo osób - w tym ja zmieniam ją zawsze na Sun JDK - której w repo nie ma.

 

Opera ma na swojej stronie rpm dla fedory. Zrzut.

 

Pisałem o braku tych pakietów w repo ze względu na ich licencjonowanie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o braku tych pakietów w repo ze względu na ich licencjonowanie <_<
Można dodać repo Russian Fedora i tam jest Opera, Skype i sporo innych. Na stronie RPM Fusion podają to repo jako kompatybilne, chociaż ktoś pisał, że miał z nim jakieś kłopoty. Jest na to oczywiście lekarstwo - wtyczka priorytetów do yuma (yum-plugin-priorities) - ja się z problemami z tym repo nie spotkałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...