Skocz do zawartości

[Gnome 3] Przeniesienie Ikon Programów Z Message Tray Do Obszaru Systemowego


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

W Gnome 3 od samego poczatku wkurzalo mnie ukrycie message tray. Korzystajac z Psi lub Kadu nie widzialem ikony informujacej mnie o oczekujacej nowej wiadomosci, rozmowie itp. Podobno "wszyscy" wola miec ten obszar ukryty, zeby im nie przeszkadzal w pracy. Tak twierdza deweloperzy...

Z okazji F16 i G3.2 postanowilem sprawdzic czy jest juz jakies rozwiazanie tego problemu. JEST :) Moze komus sie przyda (a i mnie jakbym zapomnial ;))

 

yum install gnome-shell-extension-icon-manager

Nastepnie uruchamiamy (jako zwykly uzytkownik!) dconf-editor. Jesli nie ma tego polecenia, to jako root

yum install dconf-editor

Wchodzimy do org → gnome → shell → extensions → icon-manager. W oknie po prawej powinnismy zobaczyc nazwe parametru (?) top-bar a w miejscu "value" dwa nawiasy kwadratowe, otwierajacy i zamykajacy, czyli "[]". Na tych nawiasach robimy klik i wpisujemy np. ['psi', 'kadu'] i wychodzimy z pola. Powinnismy uzyskac efekt zblizony do pokazanego na obrazku:

http://i.imgur.com/mktaD.png

Ten dodatkowy wpis 'a11y' powoduje usuniecie ikony z opcjami dla niedowidzacych.

Jeszcze tylko "przeladujemy" gnome-shell (Alt+F2, 'r', [ENTER]) i juz mamy ikonke komunikatora - w tym przypadku Psi - na górze.

http://i.imgur.com/ZzJ7c.png

 

P.S. G3 zaczyna pomalu zblizac sie do stadium, które okreslilbym jako "funkcjonalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też używać Empathy: kontakty w gnomowej szukajce, powiadomienia, które widać i w których można pisać. W F15 działał... źle :rolleyes: ale teraz jest już poprawiony.

 

Chyba, że ktoś potrzebuje GG, to wówczas odpada.

 

Czemu odpada? Jak jakiś czas temu używałem (jeszcze na Ubuntu) to była wtyczka telepathy-sunshine i działało całkiem dobrze z tego co pamiętam. Zepsuli czy brak powiadomien i źle działa szukajka? (pytam z ciekawości, używam KDE, chociaż może w końcu wypróbuję G3 skoro zaczyna być "funkcjonalne" :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empathy ma jak dla mnie zasadniczy feler. Trzeba mieć cały czas otwarte okno - brak możliwości zminimalizowania do ikony tak jak to ma miejsce m.in. w psi czy kadu.

 

Poza tym być może nie umiem tego skonfigurować, ale powiadomienia pojawiają mi się wyłącznie w niewidocznym message tray'u, czyli tak jak w psi czy kadu przed wykonaniem operacji opisanych przeze mnie w poście #1. Nie mówię tu o wyskakujących okienkach powiadomień i dźwiękach, bo tego po prostu nie cierpię.

 

A co do GG to chyba nie rozumiem problemu - u mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chowany status bar został stworzony chyba dla takich jak ja, którzy rzadko odpowiadają na jakiekolwiek wiadomości natychmiast ;)

Jednak dobrze wiedzieć.

 

Empathy ma jak dla mnie zasadniczy feler. Trzeba mieć cały czas otwarte okno - brak możliwości zminimalizowania do ikony tak jak to ma miejsce m.in. w psi czy kadu.

GTK3 nie daje takich możliwości. Niby jest funkcja hide, ale nie działa to na pewno w taki sam sposób jak na GTK2. Jak np. uruchamiam Rhythmboksa (został przepisany i nie można minimalizować) to automatycznie wrzucam go na czwarty pulpit. Rozszerzenie auto-move-window. Chyba taka jest idea.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A co do GG to chyba nie rozumiem problemu - u mnie działa :)

A mógłbyś napisać,jak skonfigurowałeś Empathy? Bo doczytałem się tylko tyle,że chcąc importować kontakty,trzeba zainstalować telepathy sunshine. Ale co dalej?

Mógłbyś jakoś pokrótce to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Gnome 3 od samego poczatku wkurzalo mnie ukrycie message tray. Korzystajac z Psi lub Kadu nie widzialem ikony informujacej mnie o oczekujacej nowej wiadomosci, rozmowie itp. Podobno "wszyscy" wola miec ten obszar ukryty, zeby im nie przeszkadzal w pracy. Tak twierdza deweloperzy...

Z okazji F16 i G3.2 postanowilem sprawdzic czy jest juz jakies rozwiazanie tego problemu. JEST :) Moze komus sie przyda (a i mnie jakbym zapomnial ;))

Hmm, zrobilem identycznie i nie dziala. Gdzie moze byc feler?

 

Dodam, ze inne zmiany z dconf, jak przywrócenie ikon na pulpicie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moze byc feler?
Nie mam pojecia :D

Zakladam, ze rozszerzenie gnome-shell-extension-icon-manager masz zainstalowane i dzialajace tzn. nie wylaczyles go gdzies w gnome-tweak-tool albo nie wywalilo sie samo z siebie (niestety nie wiem jak sprawdzic czy dziala).

Pokaz wpisy z dconf-editora. Na obrazku, który zamiescilem slabo to widac, ale separatorami wpisów sa przecinki a nie kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia :D

Kurczaki, takiej odpowiedzi się spodziewałem :D

 

Zakładam, że rozszerzenie gnome-shell-extension-icon-manager masz zainstalowane i działające tzn. nie wyłączyłeś go gdzieś w gnome-tweak-tool albo nie wywaliło się samo z siebie (niestety nie wiem jak sprawdzić czy działa).

Nie jest wyłączone z tweak-tool, czy gdzieś indziej się nie wywaliło nie mam pojęcia, ale jak Ty nie wiesz jak sprawdzić to ja tym bardziej :P

 

Pokaż wpisy z dconf-editora. Na obrazku, który zamieściłem słabo to widać, ale separatorami wpisów są przecinki a nie kropki.

 

Mój wpis to:

['kadu']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wpis tylko jeden, to nie ma mowy o błędnych separatorach.

Zakładam, że w dconf-editor wpisałeś to na właściwej "gałązce" w "drzewku" :) Jeśli masz gałąź "icon-manager", to rozszerzenie jest zainstalowane.

Jak wrócę, to sprawdzę czy u mnie nadal działa, czy nie zniknęło. W sumie i tak na XFCE działam, więc nie kontroluję tego na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...