Skocz do zawartości

Login, Hasło I Networkmanager


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pytanie jak w temacie-gdzie NetworkManager przechowuje hasła i/lub loginy do sieci bezprzewodowych? Pytam się ponieważ raz podałem mu zły login i za cholerę nie mogę go zmienić-uruchomienie NetworkManager`a z pod roota nic nie daje-jak klikam właściwości sieci(a potem sieci bezprzewodowe) i wybieram sieć "eduroam"to nie mogę użyć "opcje" a jak stworzę drugą sieć na bazie tej to(wybieram "Inna..." i potem w podanym oknie z powrotem "eduroam" to od razu ustawia mi hasło i login bez możliwości zmiany... Nie mam pomysłu jak to obejść -przeszukałem nawet katalog "/etc/NetworkManager" i też nic <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło czy login zmienią się automatycznie jak już się połączysz, ale nie połączysz się do eduroam bez certyfikatu. Tak się zastanawiam co Ty studiujesz, że masz problem z wyklikaniem połączenia do sieci, z którym nie potrafisz sobie poradzić i aż musisz zakładać wątek na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thof-->chyba nadajemy na różnych falach bo cię totalnie nie rozumiem. Certyfikat do niczego nie jest i nie był potrzebny, zawsze się tak łączyłem a jak nie wierzysz to mogę Ci znaleźć gdzieś instrukcję. Do sieci uczelnianych łączysz się za pomocą loginu i hasła(+ odpowiednich ustawień które musisz wcześniej zmienić) tyle że ostatni raz konfigurowałem to pod F13 i zapomniałem że login to cały adres e-mail(więc razem z "@student.tu.kielce.pl") z politechniki a nie to co potocznie nazywa się loginem(czyli do "@"). Owszem głupi błąd, ale odruchowo tak wklepałem, bach,enter i nic... A potem oświecenie jaką bzdurę właśnie poczyniłem i próba naprawy tego.

 

 

P.S WalDo ---> Respekt, (_na prawdę_ → naprawdę) ORT.... wymyślić coś działającego że potem człowiek główkuje jak on sam na to mógł nie wpaść. Jak tylko zawitasz kiedyś do Kielc pamiętaj że masz honorowe piwo do odebrania ;)

 

P.S2 Już nic nie pisze bo czas marnuje a jutro na współbieżnych mam kolokwium z PIPE,FIFO,IP MSG,Semaforów i Pamięci dzielonej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...