Skocz do zawartości

Usuwanie Pakietów Językowych Fedora 16


Savpether

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie, posiadam Fedora 16 GNOME - Shell DVD, zainstalowałem i chciałbym trochę uporządkować system, wyrzucając wszystkie pakiety językowe oprócz polskiego?

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym twój pomysł jest głupi i wcale ci niepotrzebny.

 

Hehe xD Ocenił mój pomysł :P Spoko, dość przekonujący argument, chciałem trochę miejsca zwolnić na dysku, przychodze do Was z Ubu, a tam wiesz, wszystko ma swoje pakiety i wszystko jest osobno, więc bez problemu mogę odinstalować język, no, ale cóż, niech pozostanie tak jak jest :) W każdym razie dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pakiety z Fedory sa generalnie bardziej "napuchniete" i nie tak rozdrobione jak w Debianie. Zawsze tak bylo i wszystko wskazuje na to, ze zawsze tak bedzie, wiec paczkowy purysta po prostu odejdzie z niesmakiem, albo jakos przeboleje. Usuwanie smieci po juz zaleznosciach i lokalizacji to walka z wiatrakami. Automatów (poza slabawym system-config-language) i rpmreaper, który trudno nazwac automatem i trzeba miec rozeznanie co do czego, brakuje.

 

Wiecej info na -> http://fedoraproject.org/wiki/Upgrading_Fedora_using_yum#3._Clean_Stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się do tego przywyknąć - sam pamiętam, jak przywędrowałem tu z Debiana w okolicy Fedory 12. Drażniło mnie, że biblioteka XYZ nie leży luzem jako paczka, tylko jest częścią konkretnego pakietu oraz sprzątanie zależności po wyrzuconych appsach. W gruncie rzeczy zależności śmieciówki to jakiś tam mały schodek i do opanowania, to do paczkowania też idzie przywyknąć - czasem niektóre rzeczy ustawione są na sztywno i nie ma miliona paczek drobniutkich, tylko części większych/mniejszych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...