Skocz do zawartości

[F17] Brak Firstboot


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zainstalowalem sobie f17 na nowym sprzecie. Niestety sterownik noveau nie zadzialal za pierwszym startem wiec odpalilem w init 3 zainstalowalem kmod-nvidia-pae zgodnie z poradnikeim dracutem wygenerowalem nowy img i start teraz poszedl normalnie poza jednym faktem.

 

Od razu po starcie dostaje KDMa a nie stworzylem przeciez usera swojego. Zwykle te konfigi robilem firstboot'em, który jest zainstalowany ale sie nie aktywuje. Byc moze to wina kilkakrotnego logowania na noveau i zwiechy a potem zabawy z init 3.

Jak uruchomic firstboot ?

 

Szukalem w /etc/sysconfig/firstboot ale takiego pliku tam nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdz na konsole tekstowa, zaloguj sie na roota i utwórz ten plik z odpowiednia zawartoscia

echo "RUN_FIRSTBOOT=YES" >> /etc/sysconfig/firstboot
reboot

 

ew. mozesz w konsoli uruchomic skrypt i dodac uzytkownika, ustawic mu haslo a reszte tej konfiguracji, która robi firstboot wykonasz potem.

adduser -m LOGIN
passwd LOGIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jednak uruchomic firstboot. Jednak reczne utworzenie tego pliku z ta trescia nie zmienilo nic. Wiem, ze moge dodac usera z konsoli i reszte potem ale chce to zrobic firstbootem juz teraz dla zasady bo za dlugo sie z tym mecze poz tym nie wiem jak to zrobic wszystko tak jak robi to firstboot.

 

Podczas startu mam jednego faila:

Failed to start LSB: Init script for TCSD.
czyli problem opisywany tutaj http://forums.fedora...ad.php?t=281750 ale to raczej nie ma zwiazku. Edytowane przez MC'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...