Skocz do zawartości

Program Dzięki, Któremu Życie Staje Się Łatwiejsze.


markon

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniosłem do Hyde Park, bo to tutaj jest miejsce na pogaduszki.

 

Każdy program jest przydatny - gdyby tak nie było, to program by nie powstał.

Każdy ma swoje preferencje i dla każdego inny program będzie tym najlepszym.

I jeszcze jedno: jeśli jestem np. dziennikarzem to świetny może być LibreOffice, ale dla programisty może to być np. Qt Designer, dla grafika Gimp a dla fotografa darktable, photivo czy digikam.

 

Już widzę jak będzie wyglądał ten wątek ;) Miłego czytania...

 

[EDIT]

Widzę, że należysz do osób - takie wnioski wyciągam z lektury tematów, które zakładałeś - które lubią mieć podane na tacy i nie lubią szukać. A szkoda, bo wątki podobne do tego już pojawiały się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze irytuje brak mc. To znaczy program nie jest mi niezbędny, ale lepiej jak jest, więc ma moje pierwsze miejsce. Drugie zajmuje htop (zawsze sobie alias ustawiam, żeby nie musiał wpisywać tego "h"). Trzecie miejsce ma hamachi. Nie ma nic lepszego, żeby zrobić coś razem przez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mc :)

Polecam krusader, jeśli przywykliście do mc.

 

Ja używam opery, więc muszę ręcznie instalować.

thunderbird - jako klient poczty

Oprócz tego terminator - jeśli używasz dużo konsoli to jest niezbędnik.

vlc i smplayer - odtwarzacze wideo

handbrake - jeśli konwertujesz wideo

k3b - do wypalania płyt

calibre - do e-booków

gnome-tweak-tool - jeśli używasz gnome'a to przydatne cacko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

 

Każdy program jest przydatny - gdyby tak nie było, to program by nie powstał.
Każdy ma swoje preferencje i dla każdego inny program będzie tym najlepszym.

Touche~

 

Dla mnie na przykład najlepszym na świecie edytorem tekstu będzie Nano w konsoli lub Gedit jeśli bym chciał kolorowanie składni, nic bardziej zaawansowanego nie potrzebuję (chyba, że skonfigurowałbym Geany do współpracy z bibliotekami do Nintendo DS, ale meh, nie jestem aż tak czepialski/leniwy).

 

Grafika? KolourPaint, naprawdę... Ewentualnie do niektórych prostych edycji zaciągnę GIMP do pracy.

Dźwięk? Jeśli chodzi o słuchanie to zależy od humoru, VLC uważam za dosyć uniwersalne rozwiązanie, ale jeśli chodzi o typowo Linuksowe programy to bym wybrał Qmmp, Amarok lub konsolowy mpg123 do pojedyńczych plików

Filmy? VLC ponownie dosyć uniwersalny, ale nie pogniewam się np. na Mplayera czy Totema

Programowanie? Tak jak wyżej, Nano, Gedit...

Menedżer plików? Zależy, jak jedno okienko to domyślny menedżer danego środowiska mi wystarcza, jeśli potrzebowałbym trybu dwóch miejsc naraz to Midnight Commander lub Krusader.

Terminal? Nigdy nie pamiętam tak po prawdzie, którego używam, ale zdaje mi się, że jest to MATE Terminal.

 

Do tego wiele innych programów takiego czy innego upodobania, ale te kategorie chyba pokrywają główny temat tego tematu nurt tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...