Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Czy ten Vidalinux to jakaś sprawdzona i rozwijana dystrybucja, czy tylko nowy "twór" z którym niewaidomo co się będzie dziać? Napisaliście, że kompilacja OO trwa ok 17h. Ile to będzie trwać na p4 2,4HT, 512RAM? Czy inne dystrybucje opróćz fedory mają wsparcie dla procesorów HT? (to się chyba nazywa smp). Ile trwa instalacja Gentoo? Czy podczas instalacji też się wybiera typy np personal, workstation? Jeśli już zainstaluje Gentoo to każdy program, z którego będę chciał korzystać muszę kompilować? Czy podczas kompilacji takiego OO, można korzystać z komputera? Jeśli tak to ile taka kompilacja zabiera mocy procka? Skąd się wzięła taka popularność Gebtoo (może głupie pytanie :rolleyes: )

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U ciebie będzie w miare szybko, zostaw kompa na cały dzień a jak wrócisz będziesz miał skopilowane Openoffice. O gentoo przeczttasz na www.gentoo.pl . Jego popularność się wziła z jego szybkości działąnia. Po skompilowaniu kde chodzi on o wiele szybciej niż w innych dystrybucjach i nie ma błędów. Jest również bardziej stabilne. W gentoo sam sterujesz swoim kompem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy podczas kompilacji takiego OO, można korzystać z komputera?...

Oczywiście.

A ile taka kompilacja pożera mocy procka? Da się (_wogóle_ → w ogóle) ORT robić jednocześnie coś innego? Skoro Gentoo takie popularne i dobre, to może wyprze inne distra? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi ci o zrodelka kernela to wzialem je z kernel.org, standardowe 2.6.8.1 :)

hmmmm.. mam prosbe o krotka instrukcje do tego jak zrobic zeby kernel-source 2.6.8.1, po rozpakowaniu do katalogu i zrobieniu symlinka /usr/src/linux stal sie zródłem kernela Vidalinux, czyli bodaj "2.6.8-vidalinux2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe o krotka instrukcje do tego jak zrobic zeby kernel-source 2.6.8.1, po rozpakowaniu do katalogu i zrobieniu symlinka /usr/src/linux stal sie zródłem kernela Vidalinux, czyli bodaj "2.6.8-vidalinux2"

chyba znalazlem rozwiazanie:

http://www.linuxfromscratch.org/lfs/view/6...el-headers.html

jest w tym opisie jeden blad: mkdir /tools/glibc-kernheaders, to polecenie trzeba rozbic na dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro-X: Wg mnie to opcje vga=0x317 działają na każdym monitorze obsługującym co najmniej 1024x768. Mam tak ustawione u siebie, bo lubie mieć dużo linijek i żeby mi się nie zawijały jak pracuję na konsoli tekstowej ;)

A przy okazji troche wyżej wpisałeś jedna z komend:

 

ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge nvidia-kernel nvidia-glx

 

Co robi to ACCEPT-KEYWORDS? Jak zainstaluje vidalinuksa, to jest to gdzieś w manie od emerge? Czy to z czyms innym powiązane?

 

Pozdr,

W.

no wiem ze powinna ta opcja dzialac ale u mnie tak jakby (_wogule_ → w ogóle) ORT nie odpalal sie graficzny boot, nie ma to zupelnie zwiazku z monitorem ;/

 

to accept keywords wpisuje sie w linii polecenia, wyglada to tak

#ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge nvidia-kernel nvidia-glx

i jest to po to zeby zainstalowala sie wersja stable a nie jakis test. czesto bez tego emerge (_wogule_ → w ogóle) ORT nie odnajduje tego co chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem zeby sprawdzic jak to dziala.

Do takich dystrybucji (takich znaczy nowych, malo znanych itd.) podchodze z dystansem tzn. instaluje je czasami zeby zobaczyc jak chodza ale potem je wyrzucam bo nie sa dopracowane itd.

Z takich distro to instalowalem xandros-a i yopera.

Xandros mi sie posypal a yoper nie przypadl do gustu a pozatym narazie sa w nim spore bledy.

No dobra to zainstalowalem sobie tego (_linuxa_ → Linuksa) ORT z mysla ze zobacze i skasuje za moment.

A tu wielkie zaskoczenie :

- szybki , o wiele szybszy od fedory

- szybko sie laduje , chwila i jest

- narazie wszystko dziala jak nalezy , zero klopotow

- emerge

No i siedze i kompiluje sobie programy i moze na dluzej zostanie u mnie te distro.

Aha strona juz dziala (nowa) : http://desktop.vidalinux.com/

 

Ro-X na stronie pisze cos innego :

nano /etc/make.conf

Add this line anywhere:

ACCEPT_KEYWORDS="~x86"4)

Now when you emerge a software you will be installing the latest unstable one avaible in your portage tree.

To sie odnosi do porthole.

 

Tylko mam pytanie do jakich grup dodac usera zeby mogl dzialac jako su i robic emerge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie ja sie juz w tym gubie. tak czy inaczej bez tej komendy wiele programow sie u mnie nie emergowalo. i jeszcze zadna niestabilna wersja mi sie nie zainstalowala, np nvidia 6111 zamiast najnowszej 2629 :)

 

ja zawsze dodawalem usera do grupy root ale to nie bylo najlepsze rozwiazanie bo system wywalal errory ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać że z niecierpliwością będe czekał na nowe wersje tej dystrybucji (zawierające między innymi gnome 2.8) , a tu patrze na strone i czytam że długo to nie będe musiał czekać :)

Wersja 1.1 20 grudnia :)

http://desktop.vidalinux.com/

Czyli lepiej poczekać niż teraz kompilować większość rzeczy pod 1.0 wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drobne problemy:

1. emerge web - te pomocne Ro-x ale niestety u mnie nie dziala <_< to zrobic by sie pozbyc tych bledow w emerge ze nie moze zainstalowac ani nvidi ani tego na gorze ani kde w wersji pl

2. Co zrobic by kde dzialo idealnie w wersji pl

3. Miec wczesniejsze menu ladowania i dzialalo kde

4 W kde konquerror sie zacina nie wiem czemu, o malo mi caly sytem zwiesil a i tak sie nie uruchomil :(

 

Myslalem by spytaj na gentoo.pl lub deskop.vidalinux ... ale tu jakos razniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...