Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

@przemk: Vidalinux ponad wszystko! ;) Yoperowi jeszcze sporo brakuje azeby nazwac go profesionalnym distro. popatrze na niego za pol roku, moze sie cos pozmienia

a co do gruba: pospisuj wszystkie wpisy w grubie, po instalacji zedytuj configa i po sprawie, mozesz zainstalowac nawet milion linuksow hehe (tylko po co)

[ciach]

Ro-X: Sciagniete, zainstalowane! :D Szybkosc robi wrazenie.. ale,ale, strona gentoo.vidalinux.com nie dziala :( mam problem z grafika Radeon9600, rpmowa d*pa... no nic, siedze jeszcze na fc2 i szukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

..... strona gentoo.vidalinux.com nie dziala ...

Dziala, czytam na drugiej karcie. Niestety widze ATI Radeon 8500+/FireGL

No system mi zaimponowal: wpisalem 'emerge opera', szask, prask i juz.

Wlasnie leci na drugiej konsoli kompilacja KDE.

Jeszcze nie zdazylem przestawic klawiatury(brak pl_literek) - nie moge sie w tym GNOMIE domyslnym polapac.

No zobaczymy jeszcze jak tam dzwiek i inne mplayery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro-X jak widze zachwala, wuja kompiluje a ja mam pytanie :)

Ro-X napisał że "już po 17 godzinach mamy OOo które startuje w kilka sekund" a dalej, że "jak masz słabego kompa to vidalinux jest dla ciebie" - cytaty niedokładne raczej, ale oddają temat. Tylko ja tak sobie myślę: jak Ro-X na jakims wyrębistym P4 kompilował 17 godz samego tylko OOo to ile to czasu zajmie na moim Duronie 1050MHz? (dla ciekawskich dodam, że 1050 to "obcięte" 1400 - płyta więcej nie daje :( ) Tak sobie myslę że przy takim podejściu to właściwie nic innego się nie robi na tym kompie tylko kompiluje. Bo zanim zakończysz instalację podstawową juz będa update'y które trzeba też skompilowac, a to kolejnych kilka dni. Kilka dni, bo przecież OOo to nie wszystko, to przede wszystkim jajko, jakis kawałek KDE czy Gnome i kilk aprzydatnych aplikacji.

 

Czy ja dobrze kombinuję czy przesadzam?

 

Oczywiście widze zalety niewątpliwe - mam tylko to, co chcę mieć, bez przerostu zbędnych gadżetów, a jak coś potrzebuję to doinstalowuję sobie. I to mi pasuje, tylko ten czas....

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINUX to nie windows, jak masz stabilną, szybką i dobrą dystrybucję i takie samo oprogramowanie to po co ci je aktualizować bez przerwy. zwłaszcza jak tu już chłopcy dopowiedzieli kompilujesz odpowiedniego softa i masz rpm po staremu

 

Ireq dzieki za opowiadanie, dzieki temu jak narazie ide bezproblemowo, świetna dystrybucja :D

Jedyne co mnie teraz dręczy w tej dystrybucji to już tylko nvidia

 

I jeszcze jedno zauważcie że te 17 godzin OpenOffica to jeszcze ściągniecie go z internetu. :) A jak porównasz czas przez miesiąc jeśli czesto (_kożystasz_ → korzystasz) ORT z oo to nie wiem czy ci nie wyjdzie lepiej uruchomić oo w minutę a w 3 sekundy to duża różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fedora uruchamiała mi się 50 razy dłużej niż w vidalinux

tam problemy z mp3 w xmms tu wpisuje działą o wiele szybciej, w fedorze nie ma czegoś takiego że ci ściąga z serwera i (_odrazu_ → od razu) ORT kompiluje. Ja wpisałem jedną komendę a on mi wszystko wpokpilowuje co potrzeba. Jeśli czegoś brakuje do kompilacji to dociągnie to bedzie ok. Nie ma problemów typu coś nie chce się skompilować

 

Więc twoja sprawa czy wolisz z kompa zrobić wolną limuzynę (inny przykład nie przyszedł mi do głowy:) czy super szybkie ferriari :rolleyes:

Dla mnie fedora była dobra ale komp ledwo działał na niej, w vidalinux mi śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak komuś odpala się OOo przez minutę to faktycznie problem. Wtedy to ma jakiś sens.

U mnie trwa to ok.15sek. więc korzyść w stosunku do 3 sek. nei jest już tak wielka. No i z netu całość ściągam ok 20 min. :)

Ale i tak sobie chyba zainstaluję na próbę...

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WalDo: faktycznie nie wzialem pod uwage ze na wolnych maszynach kompilacja bedzie trwala wieki... ale ja wychodze z zalozenia ze raz zainstalowane dziala wiecznie, nie zmieniam co miesiac jadra czy bazy kde jesli nie zmusza mnie do tego np. brak obslugi nowego "usb 5000" czego i tak nie mam i przez najblizsze pare lat miec nie bede bo kompa nie zmienie. a z tym OOo to troszkie przesadzilem.. u mnie odpala sie 8 sekund :P ale to i tak nie jest wiele, w fedorze trwalo to kolo 20sek.

 

@.misha.: jasne ze skompilowac mozna sobie kazda dystrybucje, tylko nie widze sensu robienia na sile gentoo z fedory. dla mnie fedora jest systemem opartym na rpm i tak bede na niego patrzyl. a jak chce sobie pokompilowac to biere sie za gentoo czy vidalinuxa ;)

 

@Peter15: ja nVidie instalowalem tak:

sciagnalem zrodelka kernela 2.6.8.1 i umiescilem je w /usr/src/linux

ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge nvidia-kernel nvidia-glx

i zmodyfikowalem xorg.confa w standardowy sposob

quake 3 smiga swietnie, srednio 15fps wiecej niz pod xp :)

 

 

dokuczliwe w Vidzie bywa to ze po ponownym uruchomieniu systemu wszystkie suwaki mixera sa sciszone na zero. tu jest solucja:

http://gentoo.pl/component/option,com_simp...d,2041/catid,5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zlozylo ze mimo iz zapoczatkowalem ten temat nie mam juz vidalinux. Pomyslalem ze jezeli juz korzystam z "genntoo...pochodnych" to moze sprobuje zainstalowac gentoo. Udalo mi sie to za pierwszym podejsciem, i musze powiedziec ze cala trudnosc i czasochlonnosc instalacji jest zdrowo przereklamowana. Na gentoo.pl jest bardzo dobry opis instalacji gentoo ze stage 3 i cala trudnosc opiera sie wlasciwie na kompilacji kernela. Jesli chodzi o czas to nie zajmuje to wiecej niz 2 godz...bo na kompilacje x-ow oraz innych wiekszych aplikacji nie trzeba sie gapic...lepiej sie wyspac...albo kompilowac jak nas nie ma w domu. Wiec tu raczej chodzi o cierpliwosc a nie o czas. Ale wracajac do tematu vidalinux ktos na poczatku tego watku napisal ze system po uaktualnieniu sie sypie. Czy ktos z was robil update systemu (emerge -u system , emerge -u world oczywiscie po emerge sync) ? Bo jesli wszystko dziala oki to mysle ze jest to system naprawde wart polecenia i wlasciwie mamy gentoo stage 3 w 40 min :-)

Poza tym wszystkim uzytkownikom vidalinux polecam forum www.gentoo.pl i anglojezyczne www.gentoo.org.

Mimo ze to o gentoo to znajdziecie tam wiele odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi narazie się kompiluje oppenoffice, trwa już to 11 godzin

Ro-x skąd te źródełka (_wzioł_ → wziął) ORTeś, mógłbyś zapodać znowu linka i co później wipsałeś dokładnie w konsoli przed emerge glx

 

Ireq co w tym pliku dokłądnie zminiłeś bo na forum vidalinux nie mogłem znaleść, chciałbym zachować i kde i gnome a ty już to robiłęś Z góry dzieki

 

Dzieki za przetartą ściężkę, którą za wami podążam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdm troche szybciej dziala, i jak na moj gust wiecej opcji konfiguracji ;]

 

peter jesli chodzi ci o zrodelka kernela to wzialem je z kernel.org, standardowe 2.6.8.1 :)

 

 

btw jak jest u was z bootsplashem? u mnie po instalacji przy bootowaniu kernela wywalal ze ma jakis nieznany tryb i podawal liste do wyboru.. w yoperze i jeszcze jakims distro mialem tak samo.. ustawilem na 0x421 i mam normalny textowy boot z tym ze nad tekstem siedzi pingwin :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro-X: Wg mnie to opcje vga=0x317 działają na każdym monitorze obsługującym co najmniej 1024x768. Mam tak ustawione u siebie, bo lubie mieć dużo linijek i żeby mi się nie zawijały jak pracuję na konsoli tekstowej ;)

A przy okazji troche wyżej wpisałeś jedna z komend:

 

ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge nvidia-kernel nvidia-glx

 

Co robi to ACCEPT-KEYWORDS? Jak zainstaluje vidalinuksa, to jest to gdzieś w manie od emerge? Czy to z czyms innym powiązane?

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...