Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc odpuściłem sobie vidalinux i stwierdziłem, że jak spaść to z porządnego konia.

Zrobiłem sobie Gentoo (ze stage 1) i stwierdzam, że pewnie jeszcze z tydzień i przekopię się przez calą konfigurację, żeby sobie wszystko poustawiać tak jak mam w Fedorze. Teraz dopiero widać jak Fedora jest przyjazna dla usera amatora. :)

Ciekawe, że LiveCD z Gentoo musiałem odpalać z parametrem -nousb bo wieszało mi komputer tak jak Vidalinux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wuja spadles na chodnik czy mieciutka zielona trawke? :)

Wychodzi na to, że okiełznałem rączego rumaka.

Prawie chciałem się poddać - system startował tylko w trybie do odczytu. Okazało się, że w fstab nalażało zmienić w opcjach partycji root z 'default' na 'auto'.

Toż kurcze pióro żadna instrukcja tego nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja przebiłem się do instalcji X i po próbie ich odpalenia miałem dość, próbowałem skopiować pliki z vidalinux ale nadal błędy - wkurzyłem się i mam vidalinux 1 wersje

 

Ps. U mnie było default i jakość chodziło tylko że za każdym razem w gentoo błąd pliku /etc/fstab i musiałem recznie odpalać dhcpcd bo na starcie nie chciało

 

Pomoc w tej dystrybucji wkurza czasem a raczej jej brak tyle że jak se można wyobrażać budowę własnej dystrybucji

 

Chociaż gentoo siedzi jeszcze na dysku to na razie vida najlepsza jak dla mnie

 

A jak się prezentuje gentoo i vidalinux ze slackiem bo jego jeszcze nie miałem

 

Nikt nie pisał to ja zainstalowałem slack i oto moje porównanie

vidalinux ciągnął mi 60 mg ram, slackware 67

vidalinux instalował się ok 1 godziny plus kde razem 2 dni bo wyłańczałem kompa na noc

slackware 10.0 instalował się 1,5 godziny z kde, gnome, fluxbox, windsows itp

vidalinux wszystko pięknie wykrył

slack - musze się pomęczyć z myszką i nagrywarką

vidlainux działą w grubie

slack instaluje lilo ale w grubie raczej tesz odpali

 

A co do tych obliczeń to zależy jak kto woli. Kiedy nam się śpieszy musimy coś szybko zrobić to wolimy by nie trzeba było czegośsprawdzać, by coś się zawieszało. Nawet kolesie na forum slacka zastanawiają się z gentoo i vidalinux. Pakiety chodzą lepiej a vidalinux jest prostrza może nawet fedory. Tyle że sami musimy wszystko zainstallować

 

PS. Instalował ktoś z was apache na vidalinux i ma dobrego tutoriala :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Użytkownik wyżej

A ja np. nie gadam z google.. bo z automatami raczej trudno znaleźć wspólny język, ale bywało, że szukałem przez niego różnych opini ludzi, informacji, introduce itp., bo tego jest więcej niż praktyczynych porad..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak na vidalinux wpakować apache z php :?:

U mnie taki błąd:

root@localhost peter # /etc/init.d/apache2 start

* Apache2 has detected a syntax error in your configuration files:

Syntax error on line 52 of /usr/lib/apache2/conf/modules.d/41_mod_ssl.default-vhost.conf:

SSLCertificateKeyFile: file '/usr/lib/apache2/conf/ssl/server.key' does not exist or is empty

root@localhost peter #

Co z tym zrobić :?:

Miał ktoś może z was podobne problemy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta vida jest wykrecona jezeli chodzi o wykrywanie sprzetu:] Wykryla poprawnie wszystki urzadzenia u mnie na kompie, wlacznie z karta graficzna fx5200:]. Tylko nie iwem dlaczego nie moge polaczyc sie z netem:{ Konfiguracje sieci przprowadzilem tak samo jak pod fedorka, odbieram jakies pakiety ale nic nie moge wyslac od siebie!@@$##@. Co to moze znaczyc?? Ktos mial taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak na vidalinux wpakować apache z php :?:

U mnie taki błąd:

root@localhost peter # /etc/init.d/apache2 start

* Apache2 has detected a syntax error in your configuration files:

Syntax error on line 52 of /usr/lib/apache2/conf/modules.d/41_mod_ssl.default-vhost.conf:

SSLCertificateKeyFile: file '/usr/lib/apache2/conf/ssl/server.key' does not exist or is empty

root@localhost peter #

Co z tym zrobić :?:

Miał ktoś może z was podobne problemy :?:

 

To nie jest wina systemu. Problem jest w pliku konfiguracyjnym httpd.conf. Sprawdź, co wpisałeś w linii 52. Bardzo możliwe, że jednak ten wpis jest poprawny, a błąd leży po stronie konfiguracji SSL. Nie używam tego, więc za wiele Ci nie pomogę. Chodzi o to, że SSL wymaga wygenerowania kluczy, żeby mógł działać. Na stronie: http://hulan.info/blog/index.php?itemid=576 znajdziesz dobry opis instalacji i konfiguracji apache2 + php 5 + mysql 4. Jest tam też kilka informacji nt. OpenSSL. Jeśli tego nie chcesz używać, spróbuj wstawić znak '#' na początku linii 52 pliku httpd.conf.

 

Ta vida jest wykrecona jezeli chodzi o wykrywanie sprzetu:] Wykryla poprawnie wszystki urzadzenia u mnie na kompie, wlacznie z karta graficzna fx5200:]. Tylko nie iwem dlaczego nie moge polaczyc sie z netem:{ Konfiguracje sieci przprowadzilem tak samo jak pod fedorka, odbieram jakies pakiety ale nic nie moge wyslac od siebie!@@$##@. Co to moze znaczyc?? Ktos mial taki problem??

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mike_j, bedę próbował, jak byś coś jeszcze znalazł najlepiej po polsku byłbym wdzięczny

Ta vida jest wykrecona jezeli chodzi o wykrywanie sprzetu:] Wykryla poprawnie wszystki urzadzenia u mnie na kompie, wlacznie z karta graficzna fx5200:]. Tylko nie iwem dlaczego nie moge polaczyc sie z netem:{ Konfiguracje sieci przprowadzilem tak samo jak pod fedorka, odbieram jakies pakiety ale nic nie moge wyslac od siebie!@@$##@. Co to moze znaczyc?? Ktos mial taki problem??

 

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

mike_j ma tu tu racje musisz najpierw nam powiedziec jak łączysz się z internetem. Nie zapominaj że vidalinux to przeróbka gentoo czyli poprostu pewnie czegoś ci brakuje co było już zainstalowane w innych dystrybucjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...