Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że to narazie moje wszystkie pytania. Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu byly calkiem dobre, ale wcale sie nie uruchamiał tak szybko. Trwało to ok. 1 minute! (komp: atl xp 2000+; 512 DDR). Mam nadzieje, że jak wszystko dobrze poustawiam, to bedzie ok .

hm, to wina konfiguracji. Ja mam celerona 1ghz i 128 rami odpala się w 20 sekund jak nie szybciej :) jak narazie problemów zero.

 

A czy mógłbyś powiedzieć co i jak dokładnie skonfigurowałeś?

 

Dzisiaj siedziałem nad tym kilka godzin i jedynie udało mi się wyłączyć Hotpluga, ale za to sie dużo nauczyłem o linuksie ;). W sumie tak namieszałem, że już ledwo startuje :/.

 

Dzisiaj w nocy ściągne wersje 1.0 vidalinux.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w jego konfiguracji :D.

 

ps Wybacz za nie dokładne wyjaśnienia ale jutro egzamin pisze

Powodzenia na ezgaminie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powodzenia na ezgaminie wink.gif

Dzieki na razie tylko próbny pisze

A czy mógłbyś powiedzieć co i jak dokładnie skonfigurowałeś?

To przecież zależy od sprzetu. Masz tu opcje usług tak samo jak w fedorze. Jak pisałem możesz przekompilować jajko. Na www.gentoo.org jest handbook w polskiej wersji językowej do gentoo. Wybierz moment kompilacji jajka, powywalaj zbędne opcje (np. nie urzywasz ntfs to możesz je wywalić) zmien pliki kernela w grubie. Ponadto podczas odpalania proponuje wcisnąć F2 i zobaczyć co tak długo trwa. U kolegi kiedyś było że dhcp próbowało na starcie neta odpalić, komp jakby wisiał minute, później wyskoczył bład i uruchomiła się fedora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi sie udalo za pierwszym razem skompilowac jajko bezblednie, ale na juz na Gentoo nie Vidalinuxie. Tylko do cholery niech ktos napisze pozadne howto do neostrada na speedtouch (tym z forum gentoo.org moge sobie zadek podetrzec, robie identycznie jak w tym howto i gowno...) Na necie tez lipa, jak ktos moze to niech napisze. Najlepiej na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zainsatlowalem vidalinux 1.1. Generalnie mi sie podoba, tylko, gdy chce zainsalowac sterowniki nvidii, to mi wyrzuca, ze musze skompilowac jadra za pomoca 'make oldoconfig'. Na forum vidalinux tez tak pisza. Czy da sie to ominac?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci wywaił emerge :?: Mi wystarczyło ściągnięcie źródeł i w nich wpisanie:

make menuconfig

Później zapisałem wyszłem i poszło.

Ps. Robiłem to w vidalinux 1.0. Walnełem tyla z www.gnome-look.org i tesz fajnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że vida tak śmiga, a ja ciągle się z tym męcze :/. (trwa to u mnie ok. 1 min)

OS za kazdym razem podczas startu wykrywa mi nowy sprzet (hotplug), jak wyłącze, zyskuje ok. 20s, ale za to wyskakuje blad. Poza tym ładuje peeelno modułów, przez co sprawdzanie zależnoci między modułami trwa u mnie wyjątkowo dlugo :|.

W związku z tym mam pytanko:

z jakiego pliku moduły wywalic? (modules.conf czy modprobe.conf, a może coś innego?) i co zrobic, aby system nie nadpisywal mi tych plików?!

 

Z góry dzięki za odpowiedz, musze was troche pomęczyc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że vida tak śmiga, a ja ciągle się z tym męcze :/. (trwa to u mnie ok. 1 min)

OS za kazdym razem podczas startu wykrywa mi nowy sprzet (hotplug), jak wyłącze, zyskuje ok. 20s, ale za to wyskakuje blad. Poza tym ładuje peeelno modułów, przez co sprawdzanie zależnoci między modułami trwa u mnie wyjątkowo dlugo :|.

W związku z tym mam pytanko:

Może to wina jajka. Pobierz ebuilda z vidalinux-sources. Jak nie znajdziesz to moge ci mailem wysłać. Skopiuj go do /usr/portage/sources czy jakoś tak. wklej to do katalogu gdzie znajdują się katologi gentoo-sources itp.

Wpisz w terminalu emerge vidalinux-sources. wejdź do katalogu ze źródłami kernela. Komedna:

make menuconfig

Konfigurujesz co ma być jako moduł, co ma być, czego ma (_wogule_ → w ogóle) ORT w modułach jajka nie być :) Zapisujesz wychodząc. I później to chyba tak jak w fedorze(tylko w tym distro kompilowałem jajko), czyli make all,

make modules_install, make install . Jeśli się myle to w handbooku do gentoo jest nawet po Polsku napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale poradziłem sobie w inny sposób: zainstalowałem gentoo ze stage 3 ;)

 

Teraz tylko męcze się ze zrobieniem neta :/

Mam karte na acx 100, zainstalowalem ndiswrapper, ale nie mam pojęcia co dalej. Mam tez 2 pliczki (stery) z windy, tylko nie wiem gdzie je dac, co z tym zrobic dalej.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania:

!) Jak zainstalowac binarke? Przyklad - sciagnalem sobie jdk 1.5, wpisalem sh './jdk....' no i system rozpakowal mi ta binarke do biezacego katalogu

2) Jakbym np sciagnal sobie zrodlo jakiegos programu i chcial je zainstalowac ale za pomoca emerge, zeby system automatycznie zadbal o zaleznosci, to czy sie tak da? Przyklad: w MDK bylo 'urpmi nazwa pliku'

 

Moze to banalne pytania, ale jestem wychowany na dystrybucjach pakietowych, takich jak Red Hat czy MDK.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to banalne pytania, ale jestem wychowany na dystrybucjach pakietowych, takich jak Red Hat czy MDK.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Jak większość z nas B) Pozdrawiam

2) Jakbym np sciagnal sobie zrodlo jakiegos programu i chcial je zainstalowac ale za pomoca emerge, zeby system automatycznie zadbal o zaleznosci, to czy sie tak da? Przyklad: w MDK bylo 'urpmi nazwa pliku'

Z tego co wiem nie. Najłatwiej ściągnąć ebuilda. I tak (_wogle_ → w ogóle) ORT cóż to za program że nie ma dla nie ebuilda w portage.

Jak zainstalowac binarke? Przyklad - sciagnalem sobie jdk 1.5, wpisalem sh './jdk....' no i system rozpakowal mi ta binarke do biezacego katalogu

jak w każdym innym distro. Jeśli chcesz by binarke zainstalował ci emerge to emerge --search nazwa i sprawdz czy nie ma ebuilda do instalacji binarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem (jak dotad) uzytkownikiem Slackware 10.0.

Dystrybucja ta (czy jak tu mowicie zargonem: distro) jest naprawde OK, ale czasem denerwuje mnie instalacja programow ze zrodel, a konkretnie mowiac rozwiazywanie zaleznosci miedzy poszczegolbymi pakietami/zrodlami.

 

Przekonaliscie mnie do instalacji Gentoo, ale mam kilka watpliwosci, z ktorymi najpierw musze sie uporac. Jako ze jestem ambitny to chcialem instalowac gentoo od razu ze stage 1 :D

I tu mam pytanie do tych ktorzy maja Neostrade:

1. Ktorego livecd (minimal czy universal) mam sciagnac, zebym mogl przeprowadzic bez problemu instalacje sterownikow eagle-usb + skompilowac jadro i ewentualnie dociagnac potem z neta jakies zrodla? Na jakim etapie "instalacji" moge tego dokonac?

2.Czy oprocz tego musze sciagac jakies dodatkowe obrazy iso (np. packages).

3.Ktos napisal gdzies powyzej, ze do konfigu Neo+, trzeba oprocz driverow jeszcze pare rzeczy instalowac. Na innych linuxach czegos takiego nie instalowalem, czy tutaj jest to konieczne? (mam modem sagem)

 

Ok, to tyle jak narazie, bede wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...