Skocz do zawartości

Flash I Java


arsen12

Rekomendowane odpowiedzi

nasza wiki?

Java → http://wiki.fedora.pl/wiki/Instalacja_Sun_Java_JRE,_JDK

Co do flash, to mi w zupełności wystarcza flash-plugin → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Instalacja_Adobe_Flash_Plugin

 

Ogólnie to polecam naszą wiki - Poradnik, Artykuły. Trochę miejscami trąci myszką ;) bo nie ma chętnych do aktualizacji, ale standardy się trzymają od lat.

 

[EDIT]

BTW jakbyś korzystał i zobaczył jakieś niezgodności, przestarzałe polecenia itp, to daj znać. Najlepiej z propozycją poprawy. No, chyba, że sam chciałbyś edytować - mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Próbowałeś ale z czym? Paczka gotowa spakowana? Pobranie najnowszej wersji z GIT?

Troszkę więcej informacji co poszło nie tak by się przydało.

Po za tym miej na względzie, że ostatnia paczka "gotowa" w Git jest trochę przestarzała:

lightspark-0.7.2 release from the trunk series released 2013-03-16

Po za tym niedługo - nie pamiętam dokładnej daty, ale niedługo - Google będzie WYMUSZAŁ użycie HTML 5 na Youtube, Flash zostanie u nich zbanowany i cześć pieśni.

 

Próbuję skompilować tego Lightsparka i póki co sprawa obija się raptem o braki odpowiednik bibliotek (wow co za dziwne wymagania to ma).

 

EDIT #1

Nagle życzy sobie libpulse, mam dziwne wrażenie, że wiem do czego to prowadzi, więc na tym etapie zaprzestaję prób.

Wybacz ale nie przewrócę całego systemu do góry nogami dla flasha niewiadomego pochodzenia, stanu &c.

Po prostu ściągnij paczkę, przeczytaj README i postępuj zgodnie z tym co tam napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem, że wymaga libpulse stwierdziłem to samo :P

Flash odejdzie do lamusa, acz jeszcze trzeba będzie się trochę naczekać.

Za to jaka nagroda będzie!

Będziemy swoim wnukom opowiadać:

- Dawno dawno temu, był Flash

- WOAH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem dlaczego narzekacie na flash? Paskuda jest, ale wydajna :) U mnie YT w HTML5 zacinał się niewyobrażalnie, dźwięk był a obraz stał w miejscu. Wcześniej nie było z tym problemów. Do tego maksymalna rozdzielczość jaką mogłem uzyskac to 720p.

Skończyło się na zainstalowaniu w chrome dodatku przywracającego flash na YT i kłopoty przeszły jak ręka odjął a dostępna rozdzielczość na tych samych filmach powiększyła się jakimś cudem ;) o opcję 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja będe straszyć swoje opowiadaniem o Flashu ;)

Jak się tak zastanowić to taka wersja wydarzeń jest lepsza :D

 

Już wyjaśniam czemu tak narzekamy na Flash.

O ile w YT faktycznie wreszcie działa to względnie dobrze - w porównaniu do Flash 9 oh zgrozo - o tyle gry przeglądarkowe oparte o Flash, nawet tak proste jak S&F nie działają tak sprawnie i szybko jak na "alternatywnym systemie" (I'm not gonna say that name).

Dobra, S&F jest jeszcze do przeżycia jak się weźmie poprawkę +2 sekundy na każdą akcję dodatkowej cierpliwości, ale włączmy dajmy na to Swords and Potions 2 lub Anti-Idle (obie gry dostępne na Kongregate) a wtedy nawet ten Pepper Flash dla Chrome nie pomaga i/a się wszystko po prostu dusi i to słyszalnie (procesor i/lub karta graficzna mielą jakby odpalały jakąś wymagającą grę...a to tylko Flash).

 

Nasza "nienawiść" wynika nie z tego, że upatrzyliśmy sobie Adobe na liście "losowych nazwa do hejcenia" tylko z tego, że ich produkt, który wykupili od Macromedia po prostu zepsuli na całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność Flash to raczej kwestia sprzętu, który się posiada, ale tak czy siak jest i był zasobożerny. Jednak największą jego wadą jest to, że jest... zamknięty i kontrolowany przez jedną korporację. Flash był jest i jeszcze chwile będzie standardem w odtwarzaniu wideo i generowania grafiki 3D, ale standardy webowe powinny być otwarte a ich obsługa zależna od przeglądarki. Dlatego niech zdycha B)

 

Ciekawostka co nas czeka w przyszłości: http://www.chromeexperiments.com/webgl/ (działa tylko na chromie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał porównania na "tym" systemie to bym nie odważył się pisać, że to wina Flasha, tam wszystko działa tak płynnie, że już bardziej się nie da (acz nadal okazyjnie potrafi się wyhaczyć do crasha hehe).

Ten sam sprzęt, dwa różne systemy, dwa różne stany działania Flasha. Nikt mi nie wmówi, że to "wina sprzętu", albo co gorsza sterowników (bo te też są takie same, tzn. grafika jest od AMD).

Gdyby to było testowane na MESA, może bym jakoś uwierzył, że otwarte sterowniki nie są jeszcze aż takie dobre (a są z każdym dniem coraz lepsze), ale sprawdzane to było na...jak to się mówi...proprietary drivers?

 

WebGL...aaah chyba widziałem kiedyś takie "demo". Była to jakby siatka linii pionowych i poziomych, kiedy się przejeżdżało myszką po tym to wytwarzał się efekt wody (tak jakby kijkiem po wodzie przejechał) i siatka się chyba zniekształcała...

Zabijcie, nie pamiętam, ale na 99% to było takie "demo" tego WebGL właśnie.

Jest to bardzo ciekawa koncepcja, zwłaszcza jeśli kiedyś by udało jej się zawędrować również na przykład na Firefox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam do wyboru: pokaz slajdów z podkładem dźwiękowym albo film, to mnie zasobów nie żal - wolę film.

HTML5 faktycznie wyglądał dobrze ze specyfikacji, ale różne tutoriale itp mogłem oglądać w miarę płynnie w rozdzielczości 640. A jeśli mówimy o tutorialach dotyczących np. fotografii, to jest to na dzisiejsze czasy jakość nie do przyjęcia.

Gry mnie nie bolą, chociaż rozumiem ból tych, którzy mają odmienne zdanie. Myślę jednak, ze kolejną szansę dam HTML5 (mówię o YT) jak ciut bardziej okrzepnie i da mi płynne filmy w jakości fullHD. A idzie 4K...

Oczywiście jest to pewnie też jakość sprzętu, ale nie mam zamiaru wydawać więcej niż mi potrzeba i kupować jakieś super wypasione karty grafiki za 1000 czy więcej ciężko zarobionych pln. Chciałbym, żeby do oglądania filmików na YT wystarczyła mi moja GF8400GS. I wystarcza, ale jak do tej pory z flashem, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTML5 u Ciebie się dusi a Flash nie? Hmm, ciekawe, postaram się zbadać sprawę u siebie jak to wygląda, może faktycznie jeszcze coś muszą dopracować.

Nie gram aż tak dużo w gry przeglądarkowe niby, ale o ile z Anti-Idle mogę zrezygnować / odłożyć na później, o tyle Swords and Potions 2 troszke mi trudniej odstawić na półkę (nazywają to darmowym Recettear, które polega mniej więcej na tym samym, ale jest na PC po ludzku napisane...no i płatne :P).

Shakes and Fidget mają klienta natywnego na Androida, więc to mogę na ostatecznego przeglądać na telefonie (zresztą S&F akurat jest na tyle "lekkie", że idzie wytrzymać nawet na Flashu na Linuksie).

 

Zbadam sprawę HTML 5 jeśli będzie to możliwe na Fedora 20 oraz OpenSuse 13.1 na przeglądarce Chrome oraz Firefox.

 

Ten EasyLifeProject wygląda całkiem obiecująco, muszę to wypróbować "od następnej wersji Fedory" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...