Skocz do zawartości

Sterowniki Nvidia Quadro 3000M


roserek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Zainstalowałem Fedorę na laptopie DELL M6600 z kartą graficzną jak w temacie. Jak zainstalować sterowniki do tej karty szukałem w poradniku, jednak nie wiem dokładnie ktory sterownik mam zainstalować. Za pomoc z góry dziękuję.

Edytowane przez WalDo
Literówka w temacie
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuje tą technologię. Ale co mam zrobić jak widzę, że laptopm pod Windowsem o wiele lepiej i płynniej pracuje. Mam na myśli np okienka ( zamykanie , otwieranie, przesuwanie ). Ponadto filmy np na vod.pl się przycinają a streamy w rzadden żaden sposób nie chcą się otwarzać.

Edytowane przez WalDo
Ortografia :(
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

 Zainstalowalem    zgodnie z  poradnikiem   Poradnik F22 (Twenty Two) - Fedorka *)  

dnf install kmod-nvidia-PAE   Zainstalowal sie panel nVidia z opisem mozliwosci ustawinia  parametrow Karty Quadro 3000M

Karta nVidia Quadro 3000M dziala  super co testowalem na darmowej grze 3D  -to   O.A.D -free open source game   -  ten RTS ma  dwa tryby    Single i Multiplayer  oraz jest w jezyku Polskim  Polecam fajna gierka.      --     Wczesniej wykonalem aktualizcje  Fedory27 (pobralo ~ 880MB)    z konta root  poleceniem "su " i  komendy   :

dnf update

Mysle ze  bedzie   to trudny temat w LINUX-ie z tzw. technologia nVidia-Optimus  i Radeonem w laptopach z dwiema kartami integra i dedykowana. Jak zainstalowalem pakiet nvidia dla Quadro  to    karty  nie wspolgraja  tak jak to ma miejsce w sytemie WIN7  z technologia  nVidia - Optimus.   Koledzy w tym dziale rowniez opisuja ten   problem   Fedora 26 i problem z Optimusem...i probuja to roziwiazac za pomoca "   Bumblebee"     

. Zauwazylem w moim  laptopie wzrost temeparatur karty Quadro  po doinstalowaniu nVidia.  Laptop ma dwie karty :

Zintegrowana - Intel Grafics HD 3000

Dedykowana- nVidia Quadro 3000M

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam.

Sprawdzić, czy działa na laptopach  DELL z kartami nVidia (OPTIMUS) i zintegrowaną itel HD . Uruchomienie Bumblebee (nVidia+Optimus) w Fedorze Linux info. A Fedora User's Guide to" Bumblebee"

Podobny temat  DELL  zwaizany z technologią Nvidia + Optimus tylko ze  dla dystrybucji   Ubuntu info.  Poradnik dotyczący technologii Nvidia Optimus na komputerach Dell z systemem operacyjnym Ubuntu

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...