Skocz do zawartości

Jak Zainstalować Vcl


Stancol

Rekomendowane odpowiedzi

Może @sokar620 używa innej wersji Fedory, albo ma zainstalowane to vcl razem z innym pakietem?

 

Zobacz czy zadziała i co pokaże:

 

ldd /sciezka/do/binarki/openoffice

 

Ewentualnie, spróbuj jeszcze raz pobrać i przeinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stancol a może napisz co pobrałeś, jak instalowałeś? Bo na stronie OO można pobrać kilka różnych pakietów, na różne (32 lub 64bit) procesory.

I z czym tak naprawdę masz problem? Odpal office w konsoli i wklej tutaj błędy jakie Ci wywala.

Ja sobie z ciekawości zainstalowałem paczki OO (maszyna wirtualna z F23) i wszystko działa bez bólu: writer, calc, draw.

 

I jeszcze jedno: nie wiem jak to uruchamiacie, ale openoffice4 to mi na pewno nie działa. Ja muszę uruchomić:

/opt/openoffice4/program/soffice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stancol a może napisz co pobrałeś, jak instalowałeś? Bo na stronie OO można pobrać kilka różnych pakietów, na różne (32 lub 64bit) procesory.

I z czym tak naprawdę masz problem? Odpal office w konsoli i wklej tutaj błędy jakie Ci wywala.

Ja sobie z ciekawości zainstalowałem paczki OO (maszyna wirtualna z F23) i wszystko działa bez bólu: writer, calc, draw.

 

I jeszcze jedno: nie wiem jak to uruchamiacie, ale openoffice4 to mi na pewno nie działa. Ja muszę uruchomić:

 

/opt/openoffice4/program/soffice

Pare postów wcześniej próbowałem uruchomić /opt/openoffice4/program/soffice. Lub openoffice4 ciągle to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu kolorowy powiedz nam coś o swoim systemie i środowsku graficznym.

uname -a   #coś o systemie
rpm -qa *  # coś o środowisku graficznym

ldd /sciezka/do/binarki/openoffice  # i jeszcze to (w zasadzie to najpierw) 

Poza tym. Słyszałeś może o takim wynalazku zwanym 'przecinek'? Tak? To zacznij go używać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, tak jak to pisał @andrew pobrałem paczkę stąd → http://www.openoffice.org/download/index.html (przycisk "Download full installation") i problemów z uruchomieniem nie mam. De facto oznacza to 

wget Apache_OpenOffice_4.1.2_Linux_x86-64_install-rpm_pl.tar.gz
więc jak widać jest różnica w linku, z którego pobieramy w stosunku do tego opissanego na stronie "If not true then false". M.in. pobieramy automatycznie paczki w odpowiedniej wersji językowej zależnej od tzw. lokalizacji systemu (w moim przypadku - polska).

I nie zależy to od używania lub nie Libre Office, bo instalowałem na maszynie wirtualnej, na której LO nie jest zainstalowane.

 

Wracając do vcl, to spróbowałbym na Twoim miejscu

yum install vxl 
Zawiera m.in. libvcl.so, aczkolwiek - podtrzymując spiskowy wątek LO ;) - faktycznie libvcl.so jest też w pakiecie libreoffice-core.

 

P.S.

Poza tym. Słyszałeś może o takim wynalazku zwanym 'przecinek'?

Są jeszcze kropki - też warto czasem użyć. Edytowane przez WalDo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może napiszesz dla innych, którzy będą mieli taki sam problem jak udało ci się to rozwiązań. 

 

 

Są jeszcze kropki - też warto czasem użyć.

 

 

 Co, to, jest,?

 

 

W żadnym poście wcześniej nie użyłeś ani kropki, ani przecinka. Boże widzisz i nie grzmisz, co to za pokolenie rośnie. Trzeba założyć tu na forum dział 'perełki', taki jak jest na 4programmers. Ten topic idealnie by się nadawał.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten topic idealnie by się nadawał.

Uwierz, mam lepszego kandydata. Brak kropek i przecinków to nic. Są ludzie, którzy bełkoczą jak niedorozwinięci nawet kiedy myślą ;)

 

@Stancol - z tą genialnością, to nie przesadzaj. To nie było jakieś mega wyzwanie biorąc pod uwagę, że tylko Tobie nie działało :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, mam lepszego kandydata. Brak kropek i przecinków to nic. Są ludzie, którzy bełkoczą jak niedorozwinięci nawet kiedy myślą ;)

 

To w żadnym razie nie można tego nazywać myśleniem.

Co to za kandydat? ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecinek

",":
1. znak interpunkcyjny rozdzielający zdania, wyrażenia wtrącone, skostniałe zwroty, równoważniki zdań i człony zdania pojedynczego;
2. w ułamkach dziesiętnych: znak graficzny oddzielający całości od części dziesiętnych

 
To dla dla tych jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...