Jump to content

Jak poprawić wygląd czcionek w Wayland


fredro
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy zauważyłeś, ale na Fedorze nie ma ani Times New Roman, ani Verdany, ani Georgii. Może dlatego jest Ci dziwnie.

Zainstaluj sobie ten pakiet - ftp://ftp.pbone.net/mirror/www.haoli.org/pub/redhat-7.x/RPMS/noarch/msttcorefonts-1.2-3.noarch.rpm - albo rozpakuj zawarte w nim fonty do /usr/share/fonts/microsoft. Uruchom przeglądarkę jeszcze raz i będzie działać.

Link to comment
Share on other sites

Na początku myślałem, że to wina złych czcionek. Ale przyjrzałem się bardziej i przy przesuwaniu strony przeglądarki, na środku monitora robią się poszarpane. Windowsa w ogóle nie używam. Pobrałem dla pewności LIVE CD Mint 19 i Kubuntu 18.10 i sprawdziłem tam ich wygląd, są identyczne. Ja podłączam zewnętrzny duży monitor do laptopa i może to być wina kabla hdmi lub sterownika. Mam laptop z hybrydową grafiką intel, radeon. Używam tylko otwartych sterowników, prawdopodobnie cały czas system pracuje z Waylandem na sterowniku intela. Nie wiem jakim poleceniem sprawdzić który sterownik graficzny i karta graficzna się włączył, gdy obciążę system benchmarkiem typu glmark2. Czy w ogóle to automatyczne przełączanie hybrydowych kart graficznych pod Linuksem działa?

Link to comment
Share on other sites

Akurat zauważyłem to na razie na Chromium, może na Operze i Firefox przegapiłem. Nie występuje to zawsze, dodam jeszcze, że powiększam czcionki w przeglądarce na tym dużym monitorze do 150%, jest to monitor LG 21:9 o nietypowej rozdzielczości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...