Jump to content

Java do libreoffice 6.2.2 fedora 29


Janusz Wo
 Share

Recommended Posts

Witam!

Właśnie się nakręciłem na libreoffice 6.2.2. Mam problem z działaniem wszystkiego, bo nie umiem pokazać libreoffice, gdzie jest java... W ustawieniach zaawansowanych trzeba wskazać położenie. Mam 1.8 openjdk. Przejrzałem możliwe położenia w dnfdragora... żadne nie odpowiadało libreoffice. Proszę o wskazanie położenia javy dla libreoffice.

Janusz Wo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem, czy dobrze się domyślam, ale kontakt (i współdziałanie) z Javą jest u ciebie potrzebne OpenOfficeowi do poprawnego działania narzędzia stylistyczno-gramatycznego LanguageTool. W zasadzie instalacja LT jest bezproblemowa. U siebie Javę zainstalowałem w standardowym miejscu, tj. /usr/lib/jvm. Dalej ściągnąłem LT do /opt. W LibreWriterze uruchomiłem Menedżer Rozszerzeń i wybrałem instalację LT. Menedżer bez problemu znalazł LT. Po restarcie Writera pojawiło się odwołanie do LT w menu Narzędzia i LT po prostu działa.

Czy o to chodziło?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sorry, że "zadam" to pytanie? ale czy razem z instalacją nie powinny się zainstalować wszystkie potrzebne składniki/pakiety (w tym java)

Ja co prawda działam w openSUSE Tumbleweed (obecnie) jednak i w Fedorze powinno być podobnie, że jak instalujemy dana paczkę/paczki to program sam dobiera co doinstalować i sprawdza spełnienie zależności. Może podczas instalacji odhaczyłeś, by coś tak się nie instalowało i dlatego tak jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...