Skocz do zawartości

System się aktualizuje ale po uruchomieniu informuje o nie zainstalowanej aktualizacji


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jak usunąć Chromium i jego dodatki powodujące konflikt? Jak mogę uzyskać listę wszystkich dodatków do Chromium zainstalowanych na moim komputerze?

1. su

 

2. dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm

 

3. dnf -y install chromium-libs-media-freeworld

Nie jestem pewny, ale instalując dodatki do Chromium korzystałem z instrukcji wyżej. Chyba nic dodatkowo nie instalowałem. Czyli zamiast install remove wpisać?

Czy usuwając Chromium media-freeworld samo się odinstaluje? Czy trzeba samemu? Czy komenda ma wyglądać tak?: dnf remove chromium-libs-media-freeworld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wpisując dodatek -y oznacza że daję zgodę na wszystkie pytania jakie instalator mi zada? Bo w komendzie instalacji jest to -y "dnf -y install chromium-libs-media-freeworld" Pytam dla pewności, już się spotkałem z -y ale nie wiem czy zawsze oznacza to samo? Czy taka komenda jak na dole jest prawidłowa?:

dnf -y remove chromium-libs-media-freeworld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem media-freeworld komendą:

 dnf -y remove chromium-libs-media-freeworld

Niestety po zainstalowaniu kolejnych aktualizacji systemowych wciąż pojawia się komunikat, że "Aktualizacja się nie powiodła". Wpisałem więc w konsoli dnf update --refresh -y Tym razem system nie informuje o żadnych problemach:

[root@localhost ~]# dnf update --refresh -y
Fedora Modular 31 - x86_64                       97 kB/s |  25 kB     00:00    
Fedora Modular 31 - x86_64 - Updates             33 kB/s |  22 kB     00:00    
Fedora 31 - x86_64 - Updates                     43 kB/s | 9.9 kB     00:00    
Fedora 31 - x86_64                               44 kB/s |  25 kB     00:00    
RPM Fusion for Fedora 31 - Free - Updates        17 kB/s | 9.9 kB     00:00    
RPM Fusion for Fedora 31 - Free                  46 kB/s |  10 kB     00:00    
RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree - Updates     18 kB/s |  10 kB     00:00    
RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree               51 kB/s |  10 kB     00:00    
Rozwiązano zależności.
Nie ma nic do zrobienia.
Ukończono.
[root@localhost ~]# 

Tak więc nic nie zmieniło usunięcie media-freeworld poza tym że dnf update pokazuje brak problemów.

Czyżby to był fałszywy komunikat menadżera "Oprogramowanie"?

Może system czy menedżer  jeszcze się nie dostosował do zmiany? Z jakiś względów.. Albo w ogóle nie chodzi o to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w wyszukiwarkę "dnf remove tpm2-abrmd" i właśnie czytam o tym. Rzeczywiście radzą usuwać. Czy mogę mieć nadzieję, że ten błąd zostanie naprawiony? Czy wystarczy poczekać na jakąś aktualizację? Czy na bugzilli już ten błąd jest umieszczony? Nie lubię gmerać w systemie, wolałbym nic nie robić.

EDIT:

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1731758

"I have been having this issue since March, I think. I removed tpm2-abrmd a week or so ago, and then I autoremoved other stuff today, I still get the update timeout error.

Holding off on system updates doesn't matter, does it? Because I waited for a while to install some updates before I started having this problem. I am unsure if it is related to some unreportable bugs relating to the Nvidia driver."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam pytanie - czy problem jest już teoretycznie rozwiązany czy jeszcze trzeba czekać na poprawkę - bo u mnie cały czas pokazuje że aktualizacje się nie powiodły a problem istnieje chyba już od końca zeszłego roku - z tego co zauważyłem szukając informacji w sieci.

W dniu 10.02.2020 o 18:37, fredro napisał:

Podaj wynik polecenia hostnamectl, być może tylko kernel się nie zaktualizował.

Rozumiem, że to na pewno fałszywy alarm - co to za polecenie hostnamectl ? Czy tym sprawdzę czy kernel jest zaktualizowany? Wystarczy to wpisać? Czy dnf update --refresh -y obejmuje wszystkie aktualizacje ? Też kernela? Wpisując komendę i otrzymując odp - nie ma nic do zrobienia - mam pewność że system jest w 100% aktualny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...