Jump to content
Toni

System się aktualizuje ale po uruchomieniu informuje o nie zainstalowanej aktualizacji

Recommended Posts

System się aktualizuje ale po uruchomieniu informuje o nie zainstalowanej aktualizacji (o niepowodzeniu instalacji aktualizacji) . Tak jest od kilku aktualizacji, nie wiem czy nie od początku. Niedawno zainstalowałem system na czysto. Niestety kliknąłem już powiadomienie i nie jestem w stanie przytoczyć o co chodziło. Po instalacji aktualizacji system nie widzi żadnej nowej, jakby wszystko przebiegło pomyślnie. Używałem też komendy dnf update --refresh -y i też odpowiedź jest że nie ma nic do zrobienia.

Czy mogę czuć się bezpiecznie, czy to fałszywy alarm? Mój system jest w pełni zaktualizowany?

Sprawdź w historii dnfa.

dnf history
dnf history info [numer]

Zacznij od najwyższych numerów i sprawdź, która aktualizacja nie do końca się udała.

Szkoda, że nie masz tego komunikatu. Ale jeżeli dnf twierdzi, że wszystko jest ok, to wszystko jest ok.

Jeżeli używasz jakiegoś graficznego programu do aktualizacji (nie wiem jakiego desktopu używasz), to być może on ma jakieś błędy lub ma problem z aktualizacją z innych systemów pakietów być może wspiera flatpack lub snap, tak tylko strzelam na ślepo.

Generalnie nie ma się o co martwić.

Podaj wynik polecenia hostnamectl, być może tylko kernel się nie zaktualizował.