Skocz do zawartości

pozdro z Fedory 32


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam tradycyjny wątek dla ciekawych. Aktualizacja nie była najprostsza. Python 3.7 nie chciał się podbić do 3.8, więc pakiety python3, python3-dnf, python3-rpm, rpm (tak, sam rpm) oraz kilka ich zależności musiałem zaktualizować ręcznie. Potem dnf dociągnął moduły Pythona.

Jest ładniej, jest szybciej, jest nowszej. Kernel 5.6 łypie z Gruba, jest Gnome 3.36, Libre Office jest masakrycznie szybki. Nie widziałem tak szybkiego i lekkiego pakietu biurowego od Lotusa '97, albo Office 2000 (na ówczasnym dobrym sprzęcie). Steam chodzi, java chodzi. Nie mogę zainstalować GIMPa, gdyż muszę rozwiązać jakieś nienzne mi problemy z modularnymi repozytoriami oraz nie można przebudować modułu dla VirtualBoxa.

GIMPa udało się uruchomić, winne były stare moduły w /etc/dnf/modules.d/ .

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
cat /etc/fedora-release 
Fedora release 32 (Thirty Two)

Nie obyło się bez małych problemów. Pod sam koniec kernel "się wykrzaczył", ale po resecie wszystko zadziałało.

Na drugiej maszynie wszystko odbyło się bez problemów.

W MATE desktop, nie działa cpufreq applet z pakietu mate-applets, pomaga rekompilacja z najnowszym jądrem (bug zgłoszony i poprawiony)

Edytowane przez sunrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych postów wnioskuję, że Fedora 32 jest świetna. Błędy były i z pewnością będą w każdym wydaniu.

Tak z ciekawości:

Gdzie podział się nasz Poradnik? Na dotychczasowych adresach go nie ma. No oczywiście można korzystać z dokumentacji online. Osobiście wolałem nasz Poradnik:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...