Skocz do zawartości

Office 365 na fedorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem z Lublina. Właśnie dostałem wiadomość, że jako nauczyciel mam opanować office365 i z poziomu tej aplikacji organizować zdalne nauczanie. Hańba temu miastu i tym, co do tego doprowadzili!

Ale narzekaniem nic nie wskóram. Ktoś ma jakieś wiarygodne informacje o tym jak zrobić office365 i teemsy na fedorze? Wolałbym bez wirtualizacji, bo mam słaby komputer. Zależy mi na czasie, bo jutro zaczynam webinary szkoleniowe. Nie mam licencji na żadne programy office/microsoft, używam tylko fedory.

Hańba temu miastu i tym, co do tego doprowadzili!

JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czego potrzebujesz. Jeśli chodzi tylko o MS Teams i podstawowe aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint (i przy okazji parę innych, szczegóły w linku poniżej) to nie musisz niczego instalować. Wszystko odbywa się online, więc jedyne czego potrzebujesz to przeglądarka z dostępem do internetu. Wystarczy się zarejestrować i można korzystać :) Chociaż wersje online mogą być okrojone z niektórych funkcji w porównaniu do desktopowych – i to raczej z tych potrzebnych wąskiemu gronu ludzi w jakichś specjalistycznych zastosowaniach. Zwykli śmiertelnicy raczej nie zauważą różnicy.

https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/academic/compare-office-365-education-plans?activetab=tab:primaryr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio!

A jak to się ma do wersji z nauczaniem online? To jest chyba jakaś wersja wypasiona chyba... teams, poczta onedrive, Sway, Forms, sharepoint. Coś możesz o tym powiedzieć? A czy muszę przełączać za pomocą user agenta, że jestem użytkownikiem windowsa 10?

JanuszWo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna wypasiona wersja, tylko standardowy zestaw aplikacji, które MS udostępnia online za darmo. Nie potrzeba zmieniać user agenta, wszystko powinno działać. Przynajmniej u mnie działało, gdy ostatnio coś tam robiłem na Manjaro, choć przyznam, że to było dość dawno. Teraz z tego co widzę zmiany raczej na plus – jest więcej aplikacji online.

 

Nie mam pojęcia, jak to się ma do nauczania online. Nie jestem nauczycielem, uczniem zresztą też już nie, więc nie wiem, jakie tam są potrzeby. Gdyby to ode mnie zależało, to wolałbym wykorzystać ekosystem Google – znam lepiej i uważam za bardziej intuicyjny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam!

Po kilku doświadczeniach mogę w miarę wiarygodnie wypowiedzieć się na temat Teams (część całego pakietu). To narzędzie najważniejsze dla zdalnego nauczania w wielu miejscach w Polsce. Niestety teams na linuksa jest jakby niepełnosprawnym bratem tego,  dostępnego na windows. To jakby wersja sprzed kilku lat. Nie ma w nim wielu ważnych funkcji potrzebnych prowadzącemu zajęcia. Musiałem zainstalować sobie na kompie windowsa... Nie dziwi mnie to, zważywszy jak microsoft....

Jeśli jesteś studentem to prawdopodobnie nie zauważysz różnicy.

Janusz Wo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...