Skocz do zawartości

Linux Zagrożeniem Dla Windows


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może tak... Linux jest dla tych którzy tego chcą. windows jest dla wszystkich bo jeszcze nie słyszałem żebby np komputery w sklepach sprzedawali z linuxem zainstalowanym.... cały czas windows...... a jak się kogoś zapytać w sklepie (lubie to robić :D) to nikt nawet nie wie co to jest linux...... myślą że to jakaś gra.... no ale naszczęście powoli się to zmienia...... ale jednak nadal wygrywa pod tym względem winda. Ale moim zdaniej jeżeli ludzie nie będą tylko wad w (_linuxie_ → Linuksie) ORT szukać to (_napewno_ → na pewno) ORT przyznają rację że jest leprzy. Zazwyczaj spotykam się podejściem krytycznym, coś powiedzieć o (_linuxie_ → Linuksie) ORT to zaraz wszyscy mówią że jest zły trudny i nie można na nim grać. ale to przecież nieprawda. ludzie mają klapki na oczach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windows jest dla wszystkich bo jeszcze nie słyszałem żebby np komputery w sklepach sprzedawali z linuxem zainstalowanym.... cały czas windows......

Znajomy mojej siostry kupil zestaw komputerowy z zainstalowanym PLD. Nawet fajny, wszystko w czarnych obudowach. Ladnie to wygldalo. No ale wracajac do tematu to zgodze sie z tym ze ludzie tylko poszukuja wad w (_linuxie_ → Linuksie) ORT. Jesli ma sie internet to dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT mozna zrobic wszytko. Nie jest trudno zainstalowac programy gdyz sa takie miejsca w sieci jak to forum gdzie zawsze mozna znalesc pomoc.

wszyscy mówią że jest zły trudny

To rowniez nie jest prawda bo linux w podstawowych funkcjach jest prosty w obsludze. Wystarczy chciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mówią że jest zły trudny

To rowniez nie jest prawda bo linux w podstawowych funkcjach jest prosty w obsludze. Wystarczy chciec.

 

No ja wiem że to nie jest prawda ale jednak ludzie wciąż myślą że to jest niewiadomo co......

 

a tak na marginesie to gdzie można kupić kompa z zainstalowanym PLD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrze na (_linuxa_ → Linuksa) ORT jako na darmowe oprogramowanie ... win+office i reszta crackowanych programow to ciemna strona mocy ;)

 

win jest duuzo latwiejszy w uzytkowaniu dla zwyklego usera...

instalacja programu to sciagniecie exe i odpalenie... nigdy nie trzeba edytowac czegos w plikach ;), albo wpisywac komend...

jak linux bedize ... bardziej automatyczny , to bedzie przystepniejszy...

 

a moze ktos mi odpowie, w czym niby ten linux jest lepszy ? ;P (poza tym ze legalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zawiesil ci sie kiedys windows? miales kiedys wirusa? instalowalo ci sie spy i adware? komp chodzil ci mulowato jakbys wydal na niego tysia mniej niz wydales? hehe na (_linuxie_ → Linuksie) ORT tego nie uswiadczysz :P

 

 

no i poza tym po co wydawac na cos pieniadze kiedy wcale nie trzeba? :P

 

mowia ze linux jest trudny.. owszem tak prosty jak windows to on nie jest ale wystarczy odrobina checi i minutka na poczytanie forum a (_napewno_ → na pewno) ORT znajdzie sie rozwiazanie problemu opisane tak przejrzyscie ze nawet dziecko da sobie rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zawiesil ci sie kiedys windows? miales kiedys wirusa? instalowalo ci sie spy i adware? komp chodzil ci mulowato jakbys wydal na niego tysia mniej niz wydales? hehe na (_linuxie_ → Linuksie) ORT tego nie uswiadczysz

 

no jak pisalem wyzej to system win xp pro mam od marca i raz widzialem bluescreen, mialem ze 3 zwisy, norton niszczy wiry w locie , wiec mialem tylko worma ;], adaware niszcz spy-adware, no i mozna miec ffoxa :)

nie wiem co - od kogo slyszales o win, ale xp sie nie wiesza ;) ( aplikacje czasem sie wieszaja ;)

 

kolejna sprawa to to ze za win nigby bym kasy nie dal ;P , wiec jak zaostrzy sie prawo i pały beda wpaadac do domu i sprawdzac OS , to linux bedzie wszedzie ;), a przynajmniej na dysku w kompie a nie na tym schowanym w szafie

 

i dla kogos zielonego , o ile nie jest napisane krok po kroku (i nie wystapia dodatkowe problemy) to i tak nie ruszy problemu , chyba ze lubi grzebac.. i szybko sie uczy, a wsrod ludzi ktorych znam... raczej nikt nie lubi grzebac ;) a to ze przeinstalowanie windows zajmuje 1h i ze powtarza sie po kilka razy na miesiac to fakt... niektorzy nawet znaja cdkey na pamiec :D

 

no to SzczesliwegoRokuNowego2005ego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wasciwie theLuG masz racje. Mieszkam obecnie w stanach i panowie z firmy udostepniajacej internet dwa razy juz mnie odcieli za udostepnianie filmow. Gdy dzwonilem do nich dowiedzialem sie ze niby za to jeszcze za kratki nie pojde..ale oni ostrzegaja mnie ze juz niedlugo to moge :-) To samo bedzie z calym oprogramowaniem. Wiem ze w Polsce to moze wydawac sie smieszne ale tak tu jest. I niestety w niedlugim czasie bedzie podobnie i w Polsce. Tak wiec (_linuks_ → Linux) ORT moze stac sie bardzo popularny nie ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie mozna zalozyc nowy topic...

egzekwowanie praw autorskich - koniec internetu :D

 

bo jesli nie bedize mozna niczego w tym necie sciagnac... to on chyba padnie ;)

przeciez w tym momencie kazdy chce miec neta po to zeby sie komunikowac ale i zeby cos dodatkowo z niego miec ;)

 

jesli net ograniczy sie tylko do www,poczty, komunikatorow i ewentualnie ftp z nowymi wersjami (_linuxa_ → Linuksa) ORT, to juz nie bedize taki atrakcyjny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux jest bardzo przyjazny, nawet bardziej niż windows. Robił bardzo duże wrażenie na dziewczynach (nie chcę tu w żaden sposób dyskryminować kobiet, pragnę zwrócić uwagę na fakt, że dziewczyny często mają podejście "nie-grzebiące" i prostota obsługi ma dla nich kluczowe znaczenie). Moje koleżanki polubiły (_linuxa_ → Linuksa) ORT i wykazały dużą determinację, żeby z niego korzystać z nastepujących powodów:

 

1. Tak naprawdę, to wystarczy zainstalować wszystko RAZ (nie licząc neostrady, ale to osobna bajka). Wszystko czego potrzebowały robiło się samo RAZ podczas instalacji systemu: office, muzyka, filmy, gimp itd.

2. Brak wirusów, trojanów itd. W trakcie pracy nic im się nie psuje, nie muszą reinstalować systemu (mimo że to jest proste, (ale dla was): dla nich to stres i zbędna strata czasu).

 

Linux jest po prostu perfekcyjny dla takich użytkowników: zainstalują raz, nic w nim nie ruszają, nie zmieniają, a on działa i oni nie mają z nim żadnych problemów. Wydaje mi się, że społeczność linuxowa zyskałaby wiele wartościowych (szerzących słowo) użytkowników, gdyby stawiała na to: zainstaluj raz i baw się.

Taki jest mandrake, mepis, suse. To wszystko jest, tylko to trzeba akcentować podczas opowiadania o (_linuxie_ → Linuksie) ORT.

Nie ma sensu tłumaczyć "on może być dokładnie taki jak chcesz". Warto mówić "zrobisz raz i jest święty spokój z nim". :D :D

 

Byłby to niezwykle silny argument w sklepie: "to prosze pani jest linux. Wszystko tu już jest. Proszę nic nie ruszać, a będzie dobrze. Pretensje o net do TPSA zgłaszać :D" Szkoda tylko, że MS płaci wszystkim za polecanie Windy...

 

Tak naprawdę to chłopaków ciężko przekonać: twierdzą, że XP jest stabilny i super, chodzą na nim gry.

Dziewczyny nie grają, a gdy widzą jak mało problemów może być z linuxem, chcą go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej się może rozpiszę w przyszłości, ale teraz powiem tyle:

moja mama wróciła ostatnio z miesięcznego kursu komputerowego ("obsługa komputera z kasą fiskalną"+ obsługa internetu w tym) organizowanego przez urząd pracy z funduszy UE. Oczywiście był tam tylko Windows, ale jak go skończyła to była bardzo zadowolona że już wiele rzeczy umie. A teraz do sedna: udało się kupić nam nowego kompa (teraz Sempron 2.4GHz 512RAM :) , wcześniej Celeron 700 128RAM - (_linuks_ → Linux) ORT miele :( ). Zainstalowałem XPka, ale.... tak kiedyś mamie opowiadałem o Linuksie że: "zainstaluj mi". Zainstalowałem Mandrake 10. Wszystko bez problemu oczywiście. I teraz osoba która nie miała ŻADNEJ styczności z Linuksem, usiadła przed tym systemem. Nie pomagałem nic (wcześniej założyłem konto) i..... bez problemu sobie poradziła. Wyszło na to że jak XP umie to i z Mandrakiem sobie radzi. Czyli pierwsze wrażenie - POZYTYWNE - a to już wiele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win jest duuzo latwiejszy w uzytkowaniu dla zwyklego usera...

instalacja programu to sciagniecie exe i odpalenie... nigdy nie trzeba edytowac czegos w plikach ;), albo wpisywac komend...

jak linux bedize ... bardziej automatyczny , to bedzie przystepniejszy...

 

a moze ktos mi odpowie, w czym niby ten linux jest lepszy ? ;P (poza tym ze legalny)

Lol, a po cholere mi durny proces instalacyjny, tylko dalej, dalej i dalej... Naprawde ambitne... Tylko po co tyle klikać ? Jedna komenda rpm -ivh nazwa_pakietu i po krzyku. Dla nadgorliwców, którzy zaraz się doczepią o zależności apt-get install nazwa_progsa, jeśli by jeszcze wziąć pod uwagę takie cudo jak Synaptic to windziak wymięka bez reszty....

 

A w czym jest lepszy ? Może odwróce nieco sytuacje; Windows przewyższa Pingwina jedynie w temacie gier, co i tak się szybko zmienia. Pod każdym innym względem Windows musi liczyć się z wyższością Linuksa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...