Skocz do zawartości

Linux Zagrożeniem Dla Windows


SebOOl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem, co wy widzicie w takich scentralizowanych konfiguratorach. Czyżbyście tęsknili do Windows? tongue.gif Dla mnie kilka mniejszych programów umieszcznych we wspólnym menu lepiej zdaje egzamin.

 

BTW istnieje taka mała prowizorka dla Fedory - nazywa się system-config-control i jest do ściągnięcia z Extras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mysle ze deweloperzy fedory mogli by przepisac madrake control center wink.gif

pisalem to poniewaz w mandrivie 2005 udalo mi sie odpalic skaner w HP PSC 2110, drukarka normalnie drukowala i ogolnie fajniej sie to ustawialo. ze skanerem w FC dalem sobie spokoj, a KWrite na drukarce mi jakos rusko grupuje litery, OOo juz se z tym radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to kwiestia przyzwyczajeń. Control Center bardzo mi pomogło w okresie bycia naprawde poczatkującym uzyktowikiem. Nauczyłem się instalować RPM'y ( a nie miałem neta i musiałem korzystac zpłyt instalacyjnych), a konfigurator sprzętu to była szkoła zycia. Moze dlatego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem to poniewaz w mandrivie 2005 udalo mi sie odpalic skaner w HP PSC 2110, drukarka normalnie drukowala i ogolnie fajniej sie to ustawialo. ze skanerem w FC dalem sobie spokoj, a KWrite na drukarce mi jakos rusko grupuje litery, OOo juz se z tym radzi...

To raczej wina sterowników (albo ich braku), bo wszystkie te "konfiguratory" to tylko graficzne nakładki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem to poniewaz w mandrivie 2005 udalo mi sie odpalic skaner w HP PSC 2110, drukarka normalnie drukowala i ogolnie fajniej sie to ustawialo. ze skanerem w FC dalem sobie spokoj, a KWrite na drukarce mi jakos rusko grupuje litery, OOo juz se z tym radzi...

To raczej wina sterowników (albo ich braku), bo wszystkie te "konfiguratory" to tylko graficzne nakładki...

nie wiem czy to kwestia sterownikow, ale notepad++ pod oknami tez mi tak grupuje litery... a co do skanera- czemu wczesniejsze distro sobie z tym radzi a nowsze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wyższości jednego nad drugim laugh.gif .

 

Zauwazyłem że na Windę można bluzgać ile wlezie. Natomiast jak ktoś ma problemy z Linuksem i różne podpowiedzi na forach nie skutkują, a napisze coś złego o (jedynie słusznym według was) linuksie to jest odsądzany od czci i wiary, wysyłany do psychiatry itd.

Natomiast zauważyłem że jak wejdzie sie głębiej w różnych pismach linuksowych i na forach w wypowiedzi to już tak różowo nie jest.

Oczywiście nigdy nie zawiesza sie (_linuks_ → Linux) ORT biggrin.gif tylko programy!!!!!!!!!

 

Ale to samo zauważyłem w windzie, czysty po instalce jeszcze nigdy się nie zawiesił- u mnie przynajmniej.

(_linuks_ → Linux) ORT już parę razy tak nawet nie wchodziłem do X-ów i była zawiecha. RESET!!!

 

Tak że Panie i Panowie linuksowcy trochę pokory i umiaru w wyszydzaniu innych użytkowników nie tylko linuksa ale i windowsa.

 

Pozdrawiam. lamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo zauważyłem w windzie, czysty po instalce jeszcze nigdy się nie zawiesił- u mnie przynajmniej.

 

Zgadzam sie z tym choc nie do konca. Z systemu windows korzystalem baardzo dlugo. O Linuksie moge powiedziec ze to dopiero poczatki. Jednak jesli mialbym porywnywac stabilnosc systemu to winda naprawde w mojej opinii zostaje daleko w tyle. Nawet jesli porywnywane bylyby systemy zaraz po instalce. Jesli natomiast chodzi o to ze programy wieszaja system to sie zgadza z tymze osobiscie widze ze programy w systemie spod znaku pingwina nie maja az takiego wplywu na dzialanie systemu jak ma to miejsce w systemie MS

 

BTW. Osobiscie nie traktuje windy jako zla koniecznego potrafie wyniesc z tego systemu bardzo wiele dobrych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam! jestem nowy. z linuxem mialem troche stycznosci ale musze sie przyznac, ze ogolnie to slabo mi z nim idzie. z czasem mam nadzieje bedzie coraz lepiej. chcialbym przejsc do sedna tego co chce napisac. zwolennicy (_linuxa_ → Linuksa) ORT pisza jaki ten system jest super bo sie nie wiesza w przeciwienstwie do win xp. hmmm moze ja jakis dziwny jestem ale niech mi ktos powie dlaczego mi przez tyle lat uzytowania tego systamu ani razu nie zawiesil mi sie komputer? nie mam nic do (_linuxa_ → Linuksa) ORT ale czytajac wasze wypowiedzi na temat windowsa dochodze do wniosku, ze jestem jakis inny :huh: sorka ale chyba odbieglem troche od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem- stabilnosc systemu zalezy od jego administratora, w miare jak dojdziesz do wprawy twoje systemy beda coraz bardziej bezawaryjne- wszystko naprawisz :lol: - mialem jednego kernel panica podczas pracy i dwa przy starcie- uwalony system plikow. windowsa nie formatowalem od 3 lat, ani razu mi sie system nie zawiesil, dalej utrzymuje forme i nie jest zbyt ociezaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac wasze wypowiedzi na temat windowsa...
Nie, nie, nie... nie uogolniaj :)

Poszukaj moich watkow, a przekonasz sie ze (kilkukrotnie) apelowalem o wstrzemiezliwosc w wyrazaniu niczym nie uzasadnionych opinii... Fedore mam bo lubie, na Windzie pracuje bo musze - i tez mi sie nie wiesza! :D

Chociaz to prawda, ze na forum mamy kilka goracych glow (i juz kolejna swieta wojna gotowa ;))

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z natury od dziecka lubiłem grzebać w pececie. Różnie sie to kończyło zazwyczaj i poznałem dość dogłębnie Win. Widziałem przez ten czas tyle zwisów systemu i jego padów, które kończyły się restartem, że głowa boli. Linuksa mam 3 tygodnie i widzę stabilność. Grzebię w nim strasznie, bo po to sie na niego przesiadłem, żeby się go nauczyć i dać piecowi te możliwości, których na Windowsie bym nie miał. Linux mi się sam z siebie ani razu nie zawiesił, udawało mi sie tylko dokonać zwisów niektórych programów (z odtwarzaczami muzy na czele), czy samego menedżera okien, ale biorąc pod uwage rozmiar moich ingerencji w system, to pikuś.

 

Aktualnie Linux jest na dobrej drodze do wyprzedzenia Win. Już go wyprzedził w niejednej dziedzienie. Jego jedyną poważną wadą, to niepełna "automatyczność" systemu. Windows ci sam wykryje karte dźwiękową, skonfiguruje mixer, prosty kreator i masz dowolne połączenie sieciowe, sterownik zainstalujesz i masz akcelerację. W Linuksie jeszcze trzeba się trochę pomęczyć z podobnymi rzeczami, ale jest warto, bo to potężny system. I już niedługo i te wady zostaną pokonane dzięki największej zalecie tego systemu, czyli wsparciu społeczności.

 

 

PS. Się rozpisałem... przyzwyczajajcie si, bo ja już tak mam, jak trafię na ciekawy temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AMD(ati już nie ma) i Nvidia otworzą sterowniki, to wykryje wszystko.

A cały problem w tym, że nie otworzą...

 

Ale z resztą wypowiedzi kamillysa się zgadzam.

 

IMHO największym problemem Linuksa jest:

a) brak gier

B) brak "profesjonalnego" oprogramowania w stylu Photoszopy. Oczywiście OpenSource'owe odpowiedniki są i doskonale się sprawują (a czasem nawet lepiej) ale ludziom się tego nie przetłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę źle to napisałem. Dla przykładu, gdy zainstalowałem Fedorę, to musiałem np. uruchomić mixer dźwięku, tą nieszczęsną akcelerację, podmontować FATy. A Windowsa instalujesz i najczęściej wszytko działa, jak powinno. Dla mnie to nie było specjalnie trudne, wystarczyło trochę cierpliwości i poszukiwań. Ale ludzi, dla których Wolne Oprogramowanie to nie filozofia życiowa i od kompa wymagają tylko, by działał to problem. Takie problemy zniechęcają wielu mniej wytrwałych ludzi, część po prostu wychodzi z założenie, że cały Linux to kompletny bezsens i wracają do Windowsa.

 

Ale za parę lat to się wg mnie na pewno zmieni. (_linuks_ → Linux) ORT robi postępy o wiele szybciej niż Winda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...