Skocz do zawartości

Audacity teraz szpieguje?


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Audacity został wykupiony przez firmę Mouse Group, która zmienia politykę prywatności.

W sieci szybko rozchodzą się informacje, że Audacity już szpieguje użytkowników systemów z rodziny Microsoftu.

Nie znam zbyt szczegółowo tego tematu i jestem ciekawy jak wygląda sprawa z tym edytorem dźwięku w systemach Linux... Jeśli zasady są jednakowe dla wszystkich OS-ów te chyba trzeba będzie się przesiąść np. na Ocenaudio, póki co... Te "szpiegowanie" może dotyczy tylko nowszych wersji Audacity?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod źródłowy został przygotowany w ataki sposób, żeby można go było łatwo zakomentować. Wystarczy, że dystrybucje dodadzą mały patch na źródła i wówczas fork staje się zbędny. Ciekawe, czy można dodać patch ma politykę prywatności. :)Mam nadzieję, że Mouse Group z czasem się ogarną i zaczną zarabiać na Audacity. Póki co prace idą bez zakłóceń - https://wiki.audacityteam.org/wiki/Release_Notes_3.0.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tej sekcji mogę poruszyć te zagadnienie nie zakładając nowego wątku... Chodzi mi dokładnie o to, że po najnowszej aktualizacji Fedory Audacity nie zapisuje poprawnie projektów (właściwie to chyba ich nie zapisuje). Po poprawnej procedurze zapisania projektu Audacity nie można później jego otworzyć. Przy próbie otwarcia pliku pojawia się komunikat o porzuconych plikach blokowych. Są dostępne 3 warianty i obojętnie który wybiorę Audacity otwiera się z pustą ścieżką stereo. Może to bug a może "zepsuli" ten edytor dźwięku....

Jeśli chodzi o prywatność to raczej jej się nie zachowa:) Szkoda....

#uname -r

5.12.15-200.fc33.x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa od Audacity niedawno zmieniła sposób zapisywania projektów. Do tej pory było tak, że zapisany projekt musiał pozostać w swoim katalogu, albo ciężko było z tym pracować. Jest to kłopotliwe w sytuacji, kiedy nagrywaniem oraz obróbką zajmują się różne osoby na różnych komputerach. Zostało to poprawione, ale małym kosztem kompatybilności. Aup produkował masę "śmiecniowych" plików i ogarnięcie tego po awarii dysku bywało bardzo trudne. Teraz format jest oparty o małą bazę danych SQLite, więc jest pewien porządek i struktura.

Zmiana nastąpiła "pomiędzy" Fedorą 33 i Fedorą 34, więc z tego pewnie wynika kłopot.

Podeślij spakowany projekt. Spróbuję otworzyć do na starszym Audacity i zapisać na nowszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...