Skocz do zawartości

Zawiodłem Się Oooooooo:)


suchyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było i podnosze martwy (?) topic, ale jak już przeczytałem coś co zajęło mi chwilkę to wypowiem się na ten temat. A więc zaczne od tego, że według mnie każde zdanie powiedziane w topicu zawiera przynajmniej odrobinę prawdy. Bo zaczynając nawet od pierwszego posta to sam zastanowiłem się:

1. dlaczego anaconda przy instalacji fedory nie montuje partycji fat (pomijając brak obsługi ntfs wierzę że FC5 będzie miała w jądzre) Ktoś napisał że on by to usunął ale chyba z 90% z nas od razu po zainstalowaniu systemu montuje partycje.

2. Ja od jakiegoś czasu używam dwóch systemów operacyjnych win i linux (win -autocad itp.), i jest to troche uciążliwe bo w sumie w Win na upartego mógłbym zainstalować wszystko co potrzebuję (nawet VTK czy postgres, apache) a w linuksie niestety nie moge jeszcze (Autocad i Visual Studio), no i trochę dylemacik bo mimo że lubię linuksa to takie przechodzenie między partycjami i brak zdecydowania np. pod którym systemem odbieram pocztę jest już trochę dziwny, taki zagubiony smile.gif.

3. Konfiguracja fedory trwa dłużej niż win ostatnio np. padł mi dysk, no i ileś tam miesięcy pracy na marne (w sensie konfiguracji i ulepszania fedory - wiem backup ... może ktoś mi poleci coś fajnego do backupu pod linuksa ??)

4. W windzie wchodzić na jakiekolwiek strony np. o hack (bez względu na to czy używasz opery czy firefoxa) to już strach więc tutaj linux przoduje !

5. Co do wirusów, to chyba z 95% ich autorów pisze je jako atak na Biliego i szanowny $MS

6. Cena MS OFFICE to chyba jakiś żart

7. Używam Gnome, fajnie wszystko ustawione i w ogóle... ale jestem estetą i brak wielu elementów do poprawienia wizualizacji, nie wiem czemu ale jakoś sztywniej to wygląda niż win. Zdaje sobie sprawe że mógłbym wszystko poprawić ale może brak 100% przekonania np. kde czy gnome sprawia że zostaje przy tym sztywnym wyglądzie

8. Maskarada pod linuksem a pod windowsem to niebo a ziemia, pod win temat traffic shapingu to jak dla mnie temat kupna jutro nowego Ferrari

9. Jestem studentem informatyki więc potrzebuje obu platform i chce znac obie uważam że to mój obowiązek niestety nie uważa tak 80% ludzi na tych studiach !! (Politechnika Krakowska)

10. Zgadzam się z czymś co ktoś gdzies powiedział że użytkownicy win pomagają sobie bardziej (ten temat z winrarem) ale z drugiej strony też łatwiej odpowiedzieć jak ktoś spyta nas jak prowadzić malucha to moge mu odpowiedzieć, ale ciężej byłoby wytłumaczyć i wtedy odesłał by do dokuemtacji gdyby ktoś zapytał jak prowadzić Boilida np. Kubicę

11. $MS jakoś ostatnio w moim odczuciu dziwnie dba o klientów ... (czyżby sie przestraszyli)

12. Ktoś napisał że 94-6(cośtam %) użytkowników win używa IE a w obecnej chwili to nie prawda !! Sprawdźcie statystyki

13. Projekty w które pakuje się kase sa bardziej dopracowane bo np. do office itp. są zatrudnieni nie tylko programiści ale cały sztab np. styliści, oraz ludzie którzy odpowiadają za funkcjonalność, to że taki i taki przycisk domyślnie jest w tym i w tym miejscu to nie jest wymysł programisty !!

14. Jestem za żeby korporacje wydawały swoje linuksy jak SUSE, UBUNTU i rozpowszechniały komercyjnie, i fajnie jak były by cały czas open source, ale płacę wymagam, wtedy nie chce słuchać bajek że nie powinienem narzekać bo to jest darmowe

15. Idea linuksa sprzed 5 lat jest całkowicie różna od obecnej !!

16. Projekty typu Fedora (Red Hat płatny a Fedora nie) sa moim zdaniem troszkę nieuczciwe ze strony Red Hat Team), użytkownicy za darmo pisza poprawiają błędy a potem to wszystko jest używane w darmowym Red Hacie sad.gif <-- taka prawda drodzy użytkownicy sad.gif

17. Dużo się oczytałem to i troszkę napisałem, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. dlaczego anaconda przy instalacji fedory nie montuje partycji fat (pomijając brak obsługi ntfs wierzę że FC5 będzie miała w jądzre) Ktoś napisał że on by to usunął ale chyba z 90% z nas od razu po zainstalowaniu systemu montuje partycje.

3. Konfiguracja fedory trwa dłużej niż win ostatnio np. padł mi dysk, no i ileś tam miesięcy pracy na marne (w sensie konfiguracji i ulepszania fedory - wiem backup ... może ktoś mi poleci coś fajnego do backupu pod linuksa ??)

5. Co do wirusów, to chyba z 95% ich autorów pisze je jako atak na Biliego i szanowny $MS

6. Cena MS OFFICE to chyba jakiś żart

8. Maskarada pod linuksem a pod windowsem to niebo a ziemia, pod win temat traffic shapingu to jak dla mnie temat kupna jutro nowego Ferrari

9. Jestem studentem informatyki więc potrzebuje obu platform i chce znac obie uważam że to mój obowiązek niestety nie uważa tak 80% ludzi na tych studiach !! (Politechnika Krakowska)

14. Jestem za żeby korporacje wydawały swoje linuksy jak SUSE, UBUNTU i rozpowszechniały komercyjnie, i fajnie jak były by cały czas open source, ale płacę wymagam, wtedy nie chce słuchać bajek że nie powinienem narzekać bo to jest darmowe

15. Idea linuksa sprzed 5 lat jest całkowicie różna od obecnej !!

17. Dużo się oczytałem to i troszkę napisałem, Pozdrawiam

1)

nie bedzie ntfs z kernelu bo MS ma patent na ntfs, a fedora nie chce miec na pienku, wszystko musi byc legalne

3)

tarujesz caly dysk i palisz na DVD czy co

5)

90% wirusow jest pisanych aby zdobyc pieniadze (phishing itp)

6)

zart, ale malo smieszny

8)

dlatego wieszosc serwerow siedzi na oknach

9)

typowi userzy laptopow bez checi poznawczych

14)

wole zeby linux pozostal darmowy

15)

ludzie sie zmieniaja

17)

ja tez tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powiem ci JEDNO nie porównuj FC do Mandrake lamuskiego bo tam wszystko grafika i jedziesz samemu w tekscie juz prawie nic Fedora rządzi i Grafika wszystko styknie i można tez w teksxie a że to ci nie chodzi to sobie to REINSTAL

(PRZECZYTAŁEM 2 strony więc idpowiadam tylko na to bo ten gościu mnie wkurzył na maxa jak można FC porównywać do lamusowskiej Mandrivy???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil, nie pisz ze fedora rzedzi bo dolewasz olwy do ognia

 

z madrake jest taki problem ze bardzo zadko zdaza siezeby byly wszystkie potrzebne rpmy... ostatnio koledze musialem tlumaczyc co musi sciagnac zeby skompilowac KADU (!!!!), podczas gdy FC ma juz domyslnie zaznaczone wszystko, czego trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznujmy od tego, ze gdyby Mandriva była dla wszystkich taka zła, to NIKT by jej nie wybierał. To też fakt, że jest dalej "mit Mandrivy", ze to niby najlepsze dla początkujących...

 

A samo istnienie graficznych konfiguratorów to przecież nic złego tylko niech spisują sie one dobrze! Tutaj nasze fedorowe system-configi czasem zawodzą. Dobra konfiguracja Linuksa to wyzwanie, szczególnie jesli chodzi o dłubaninę tekstową, to moze przysporzyć wiele radosci, ale moim zdaniem konfiguratory graficzne mają rację bytu. I nie wiem, czy ludzie naprawdę instalują Linuksa tylko po to by podjąc wyzwanie tekstowej konfiguracji. Poza tym nie kazdy uzytkownik jest na tyle odważny lub zaawansowany, zeby się bawic w textmode, a nazywanie go lamusem to... nie chce tutaj wywoływać kolejnej świętej wojny.

 

Próby "udowodnienia" wyższości Mandrivy nad FC niech sobie będą niesłuszne, ale niech nie spotykają sie z reakcją w stylu "herezje" lub "obraza majestatu" bo to NIE TDY DROGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

O kurka ale krzyczycie na sucyxxx'a :D:D:D

Jak go zakrzyczycie na śmierć to juz się nie odezwie :):)

ZAWSZE SPOŁECZNOŚĆ LINUKSOWA była przyjazdna człowiekowi :)

 

PS- DAJCIE SZANSE CZŁOWIEKOWI :):) ( ja np. mam marne zdanie o mandarynie [za duża kobyła] więc jej nie używam :):) i tobie suchyXXX tez polecam zajmij się taką dystrybucją która TOBIE odpowiada i tyle :):) )

 

Pozdrawiam serdecznie ROBERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez cos odhacze ;)

 

2. Ja od jakiegos czasu uzywam dwóch systemów operacyjnych win i linux (win -autocad itp.), i jest to troche uciazliwe bo w sumie w Win na upartego móglbym zainstalowac wszystko co potrzebuje (nawet VTK czy postgres, apache) a w linuksie niestety nie moge jeszcze (Autocad i Visual Studio).

ale jaki Ty soft porównujesz, AutoCAD i apache? wiesz czym sie róznia licencje tych programów? ;)

tez kodzilem w Visual Studio pod oknami, ale teraz razem zra piach :D

 

no i troche dylemacik bo mimo ze lubie linuksa to takie przechodzenie miedzy partycjami i brak zdecydowania np. pod którym systemem odbieram poczte jest juz troche dziwny, taki zagubiony ;).

 

zalóz sobie konto na gmailu i zahacz opcje, zeby nie sciagal danych z serwera, wtedy bedziesz mógl je pobierac pod oboma systemami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz?
Gdybys dodal do tej propozycji ;) to bym juz tu nic nie pisal, ale skoro takim tonem piszesz, to Ci odpowiem - nie wiem kto by na tym wiecej stracil - ja czy to forum.

 

// ===== edit =====

No to edit, zeby nie nabijac licznika ;)

No to dobrze, bo bym sie bez Was nudzil :)

(czasami warto dodac jakiegos smile'a...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...