Skocz do zawartości

Zawiodłem Się Oooooooo:)


suchyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

CYTAT (ArekW @ 11.05.2005 - 11:02)

FreeBSD5.4 zainstaluje...

 

A to jest już stabilne wydanie? Bo ostatnio widziałem chyba 5.4RC4 

 

Tak, jest już stabilne.. dostępne zresztą chyba od 9 maja, czyli całkiem niedawno..

 

Jest już też na ftpach do pobrania...

 

Zobacz sobie zresztą informacje na www.freebsd.org :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Widze, ze to goracy temat....

kazdy system tudziez dystrybucja ma plusy i minusy:

w przypadku nowego kupowanego sprzetu mozna zawczasu zapobiec pewnym problemom,

zainstalowalem Fedora, MDK, RH tez byl Knoppix, Unix, Novell no i oczywiscie DOS, Win od 3.11 po XP, i tez serii NT.

jest sporo problemów z systemem typu Linux, aby szeroko go mozna bylo zastosowac, a to z braku oprogromowania.. do uzytku domowego.. fan systemu poradzi sobie, ale we firmie?? gorzej

Moglbym zainstalowac (_linuxa_ → Linuksa) ORT w co najmniej na 100 kompach, ale pojawia się przeszkoda:

1. Płatnik, entuzjasci zrobili na platforme (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ale nie jest wspierana prez decydentów, czyli skorzystają z niego ryzykanci

2. Programy oparte na DOS - w większości powinno się udac zainstalowac na emulacji

3.Programy firmowe na Windowsowskie - to juz problem Wine jest zbyt prosty i wielu przypadkach nie zastosuje, a niektore emulacje wymagaja i tak licencji windowsa, albo sa droge, a te darmowe, sa tak trudne w obsludze, ze zwykly uzytkownik i tak sobie nie poradzii, a efekt po co przechodzic z Win na Lin, tym bardziej kopiowac bledy Win

 

I jeszce jedno - chciałem z jednej firm przejsc z Win całkowicie na LIn:

Koszty oprogramowania na kompleksowoa obsluge firmy (serwer+10 koncowek) - 21.000zł

a dla Lin wyceniono mi na: ............ 32.000zł

fakt ze w pierwszym wypadku w duzej mierze samodzielnie konfigurowalbym, ale moja praca wdrozeniowa na pewno nie kosztowalaby 11.000zł to raz, a dwa nie musialbym szkolic pracownikow, bo juz korzystaja z tego rodzaju rozwiazan

a... chciałem obnizyc koszty

jedna z pozycji konfiguracja oprogramowa na koncowce pod Lin -500zł

Windows +-400-500zł - efket ten sam, bo skofigurowanie juz mi znanych programow potrwa z 20min, oprocz czasu intslacji Win

ale tak czy owak probuje wdrazac, bo gdzie raz zainstalowalem Lin, nikt juz do mnie wraca, ze cos tam..... (jesli tak dalej pojdzie to strace dodatkowy grosz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem ostatniego post'a, gdyż opisuje jedną tylko klasę firm - "biuro rachunkowe".

Z własnego doświadczenia: sekretarce wystarcza linux+kde+firefox+thunderbird+ooffice, call-centre to samo, it, webmasterzy, graficy, itp. Jedyny problem to księgowość, ewentualnie graficy, ale średnio na 10 kompów przypada 1-2 na księgowość itp....

oto rozwiązanie dla typowej małej firmy (powiedzmy handlowej - takich najwięcej):

 

8 komputerów - system linux

2 komputery - system windows

1 serwer - system linux + samba żeby wszyscy mieli równe prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby przejscia na (_linuxa_ → Linuksa) ORT to jest firma, która prowadzi handel, produkcję, pełną księgowość, kadry, itd itd..

Lefthand?? testowałem - brak stabilności (ponoc mozna uzyskac, ale trzeba duzo włożyc w to pracy), mało zaawansowane funkcje,

Oprogramowanie linuksowe komercyjne które wdrożenie kosztowałoby 32.000, jest rewelacyjne, (ponoc tez pracuje na nim rafineria w Płocku)... nie wymaga trybu graficznego, koncówki mozna zainstalować na naprawdę leciwych kompach (w handlu, magazynie) i wowczas pozostaje tylko problem Platnika, w najgorzym przypadku tylko jedna licencja na windows :) ale ta cena... hmmm

dla reszty oprogramowania - są odpowiedniki Linuksowe (wg zapotrzebowania tej firmy)

Niestety jest mały wybór w oprogramowania dla firm (handel, produkcja , ksiegowsc, kadry), a jeszcze znaleźć dobry.. hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

BoSZ: taka uwaga z początków topica: Ja się nie zgodzę... Może w zdecydowanej większości - faktem jest, że winda jest user-friendly - fakt nizaprzeczalny... Niestety muszę przyznać, że nie daje Ci swobody użytkowania podobnej do jakiegokolwiek distro linuksa.. Choćby wpływ na ustawienia systemu - winda jest w pełni autoamtyczna... Owszem można ją pokonfigurować pod siebie ale tego też trzeba się nauczyć - więc jaka jest różnica pomiędzy windą i linuksem??

 

Poza tym winda jest jednak przepakowana bajerami a do tego zaczęła mnie męczyć coraz większa ilość oprogramowania jakie musze zainstalować aby mieć bezpieczny system (antywirusy, firewalle, antyspyware, anty-adware, spyBoty i inne śmieci) - trochę to uciązliwe. A wszystko po to aby korzystać z systemu jako narzędzia do poprawiania swojej wiedzy - mnie interesuje poczta, komunikatory, czasem muzyka i film - wszystko to z powodzeniem realizują oba systemy - nie ma najmniejszych różnic w tym czy używam windy czy linuksa - osiągam to samo... Dla mnie argumentacja, że na winde sa gry jest śmieszna, bo faktycznie ten system nadaje się do zabawy - zupełnie jak konsole i DVD - i nie jest to próba wywołania kolejnej wojny w stylu "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą" - to są zupełnie obiektywne uwagi...

 

Reasumująć: Dla każdego kto poszukuje sprawnego narzędzia pracy a nie maszynki do zabawy - nie będzie miało specjalnego znaczenia czy użyje windy czy linuksa - ważne jest jedno - chęć nauczenia się czegokolwiek - bez względu na to czy jest się początkującym czy zaawansowanym userem, ZAWSZE trzeba nabrać systemowej ogłady - czy to pingwin czy MS..

 

Od jakiegoś czasu używam linuksa - zacząłem od Mandrake, teraz mam FC - uwazam, że systemy spod znaku pingwina są dopracowane na tyle, że stanowią doskonałą alternatywę do ciągle płatnego=drogiego i przeładowanego Windows...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o mnie to ja sądzę że FC3 jest dobrą dystrybucją, tylko niestety wszystko trzeba dostosować do swoich wymagań.

Ja swoją przygodę z linuksem miałem już w 1998 roku z redhatem 5.1. I mimo że wtedy uzywałem konsoli to uważałem że jest to system super. NIestety teraz większość użytkowników Windy jest wychowana na oknach i widok okna dosowego budzi w nich przerażenie.

Dlatego jest taka niechęć do linuksa, którego potęga jest właśnie w konsoli.

Jeśli dobrze zrozumiałem zamierzenie Suchegoxxx, to przejście na konsole biore sobie przez kombinacje Ctrl+Shift+F2 i już jestem tam gdzie trzeba.

W konsoli jest fajne to że mogę logować kilku uzytkowników i sprawdzać np. uprawnienia do plików bez wylogowywania się. Wystarczy wtedy przejść na inną konsolę.

 

(_linuks_ → Linux) ORT ma to do siebie, że (_niema_ → nie ma) ORT tak łatwo jak w Windach (instal.exe i już). Ale jak się coś uda zrobić to jest pełna satysfakcja i zdobyte bezcenne doswiadczenie, którego nie nabędzie się przez czytanie samych książek.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę... Może w zdecydowanej większości - faktem jest, że winda jest user-friendly - fakt nizaprzeczalny... Niestety muszę przyznać, że nie daje Ci swobody użytkowania podobnej do jakiegokolwiek distro linuksa.. Choćby wpływ na ustawienia systemu - winda jest w pełni autoamtyczna... Owszem można ją pokonfigurować pod siebie ale tego też trzeba się nauczyć - więc jaka jest różnica pomiędzy windą i linuksem??

Zamiast wywalać pieniądze do ameryki dla Gatesa zatrudni fachowców, programistów linuksowych zapłać im i oni ci przyszykują oprogramowanie, konfiguracje itp. Jak nie znajdą jakiegoś softu znajdzie się programista który napisze go takiego jakiego potrzebujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no ja powiem ze korzystam z wielu systemow tu i takze fc4 ale niby pod linuxem jest wszysko takie proste opis i juz a wcale tak niejest nad neo siedzialem 3 dni i chyba przeczytalem wszyskie opisy i nic a pod xp w 2 min zainstalowalem i udostepnilem

tylko niepiszcie ze sie nieznam mozliwe dlatego zlecilem to innym i takze mieli problemy "dzial niedziala " rozlacza to niechce sie zsynchronizowac takze system windows jest bardziej dopracowany pod (_urzytkownika_ → użytkownika) ORT i latwiej jest sie w nim poruszac i konfigurowac niewiele ale zawsze cos a bezpieczenstwo (_niema_ → nie ma) ORT bezpiecznego systemu <_<

 

Pozdrawiam max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mi to na FC4 zajelo mniej niz tobie na XP :). Manual z fedora.pl dziala bez zadnych komplikacji wiec troche ciezko mi uwiezyc ze 'siedziales 3 dni'. Co do bezpiecznego systemu nie zgodze sie. Tu pileczka jest po stronie uzyszkodnika, jego swiadomosci zagrozen i wiedzy na temat danego systemu oraz mozliwosci jego zapbezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli faktycznie lubisz grać i używasz kompa głównie do tego oraz ewentualnie do oglądania filmów i słuchania muzyki to moja dobra rada: kup sobie PlayStation albo inną konsolę, wyjdzie cię taniej.
no ym tego...ja kupilem sobie ps2....bo chce na niej zainstalowac linux...

to znaczy ze co, jakis nienormalny jestem? :]

 

Może w zdecydowanej większości - faktem jest, że winda jest user-friendly - fakt nizaprzeczalny... Niestety muszę przyznać, że nie daje Ci swobody użytkowania podobnej do jakiegokolwiek distro linuksa.. Choćby wpływ na ustawienia systemu - winda jest w pełni autoamtyczna... Owszem można ją pokonfigurować pod siebie ale tego też trzeba się nauczyć - więc jaka jest różnica pomiędzy windą i linuksem??
taka ze sa linuksy podobne do windy i sa tez takie ktore sa zupelnie od niej inne. jest WYBOR

 

jak chcesz cos latwego w uzytkowaniu - fedora, ubuntu, opensuse, mandriva

(a komercyjne - suse, xandros, linspire (zwlaszcza xandros, kto nie widzial ten nie zrozumie))

a dla ludzi ktorzy nie lubia jak system prowadzi ich za raczke - slackware, debian, gentoo, LFS, i pare innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...