Skocz do zawartości

Mapowanie skrótów klawiszowych na inne... skróty


Jonshu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym poprosić o wskazówkę czy istnieje jakiś sposób żeby uprościć sobie korzystanie ze skrótów klawiszowych,
np. przeglądarka potrzebuje CTRL+R albo F5 do odświeżenia , żaden nie jest dla mnie poręczny ale te skróty są sztywne,
czy mogę zrobić tak żeby naciśnięcie jakiegoś innego skrótu np. (CTRL+Q, albo pojedynczego klawisza np. ~) powodowało zdarzenie naciśnięcia CTRL+R?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, z jakiej przeglądarki korzystasz. W Vivaldi nie ma żadnych przeszkód, aby  w zasadzie dowolną akcję, trzeba jedynie zaznaczyć ptaszka przy opcji skrótów jednoklawiszowych (i domyślnie całkiem sensownie poprzypisywane klawisze). Z tego co wiem i sprawdzałem to inne przeglądarki nie mają takich możliwości bez rozszerzeń typu Vimium – te co prawda przydadzą się najbardziej jeśli chciałbyś poruszać się po stronie wyłącznie klawiaturą (ta część jest nawet bardziej rozbudowana niż w Vivaldi), ale jeśli chciałbyś wykonać jakąś akcję specyficzną dla przeglądarki (np. wyciszenie karty czy łańcuchy poleceń) to może być ciężko.

To, co proponuje @sunrise to też jakiś sposób, wada jest jednak taka, że jak tam ustawisz skróty, to będą one ci działać globalnie również poza przeglądarką – przynajmniej tak było gdy ostatnio korzystałem z tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

tak, znam oczywiście możliwości Vivaldi, nawet za czasów kiedy to było Operą z silnikiem Presto.
Obecnie żadna przeglądarka na Webkicie poza Vivaldi nie daje możliwości konfigurowania skrótów klawiszowych, ale Vivaldi ma jedną niesamowicie dużą wadę - czas uruchamiania, m.in. z tego powodu pracuję na Brave Browser. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 19.10.2023 o 14:45, sunrise napisał:

Może spróbuj programu input-remapper (jest w repo) https://github.com/sezanzeb/input-remapper

Trochę nekrologia, ale potwierdzam. Input Remmaper jest uruchamiany jako usługa przez systemd i pozwala graficznie wyklikać wszystko. Owo wszystko jest prawie wadą tego programiku, ponieważ pomimo przemyślanego interfejsu trzeba go trochę mentalnie ogarnąć. Udało mi się odtworzyć mój ulubiony układ klawiatury dla leworęcznych z wykorzystaniem numpada zamiast alt+q oraz alt+tab.

Warte paru złotych - https://ko-fi.com/sezanzeb  .

ir.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...