Skocz do zawartości

POMOCY Z KIEROWNICĄ!!!


owcakris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mam grę euro truck simulator 2 na steamie i chcę kupić kierownicę lecz jedną już kupiłem i mi nie zadziałała czy jest jakaś kierownica która działa z linuxem fedory?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, owcakris napisał:

Witam mam pytanie mam grę euro truck simulator 2 na steamie i chcę kupić kierownicę lecz jedną już kupiłem i mi nie zadziałała czy jest jakaś kierownica która działa z linuxem fedory?

POZDRAWIAM

Ja gram w Euto Trucka na steamowym padzie. Gałka jest "prawie" analogowa, ale można się rozglądać po kabinie żyroskopem.

Co to za kierownica, co nie działa? Będę też widział, czego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, owcakris napisał:

Ogólnie jak podpoiłem kierownice logitecha  to nie czytało w ogóle kierownicy.

Trochę mało danych, jaki dokładnie model. Ogólnie wydaje się, że kierownice Logitech są dość dobrze wspierane. Są nawet dostępne ulepszone sterownik

Np. new-lg4ff który można zainstalować np. COPRa jak i program do zmiany ustawień oversteer który również jest dostępny w COPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, owcakris napisał:

jak podpoiłem zero reakcji.

Ale w systemie czy w ETS2?

Może spróbuj zainstalować new-lg4ff i oversteer z COPR bo wygląda, że twoja kierownica jest wspierana. No i oczywiście w ETS2 o ile dobrze pamiętam też jest potrzebna zmiana w ustawieniach (przynajmniej ja tak robiłem jak grałem padem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, owcakris napisał:

Logitech Driving Force GT Wheel

No, ta kierownica jest wspierana out of box (przynajmniej jeśli chodzi o obecność sterowników). I tak naprawdę jedyna zewnętrzna zależność, aby zacząć z niej korzystać to usb_modeswitch – czyli coś, co chyba w każdej dystrybucji linuksowej jest out of box plus ewentualnie jakiś program pokroju oversteer jeśli chcesz dostosować sprzęt pod siebie. A potem już wystarczy przełączyć w ustawieniach gry jeśli nie zrobi tego automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, owcakris napisał:

W systemie i w ETS2

Odepnij kierownicę od komputera.

Uruchom w terminalu polecenie

sudo dmesg -w

naciśnij kila razy enter, tak aby "zrobić trochę miejsca", a następnie podepnij kierownicę, a to co się pojawi w terminalu wklej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 12:49, sunrise napisał:

Odepnij kierownicę od komputera.

Uruchom w terminalu polecenie

sudo dmesg -w

naciśnij kila razy enter, tak aby "zrobić trochę miejsca", a następnie podepnij kierownicę, a to co się pojawi w terminalu wklej na forum.

no tylko już sprzedałem tą kierownicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...