Skocz do zawartości

Ms Linux - Realna Sprawa


przemk

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to nie wygląda zbyt poważnie. Typowo amerykańskie spojrzenie, że liczą się tylko ich firmy: Red Hat, Microsoft, IBM. A tymczasem Linux to obecni już projekt pełną gębą światowy. A także pewna nośna idea - koncepcja wolnego oprogramowania. I nawet gdyby firma Red Hat miała upaść albo co gorsza pożarł ją Bill G., Linuksa to na pewno nie zniszczy, choć oczywiście jakoś tam zaszkodzi. Poza tym. jak dobrze wiadomo, Bill G. od lat ma na pieńku z urządami antymonopolowymi w USA i Europie. Nie sądzę, aby gdziekolwiek Microsoftowi pozwolono na dalszą ekspansję metodą wrogich przejęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jaką korzyść miałby RedHAT z takiej fuzji :?:

MS Linux ... nie wygląda dobrze

Aby było to możliwe to Bill musiałby się pogodzić z Open Sourcem a to chyba niemożliwe ...

 

Moje zdanie. Oby nie, ale co my możemy ... gdy w grę wchodzi duża kasa ... toż to istny kapitalizm - bogacą się bogaci i ubożeją biedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam nadzieje ze do tego nie dojdzie - tylko nie MS, z drugiej strony to nie widze problemu zeby kupic (_linuxa_ → Linuksa) ORT, ja bym kupil SuSE pozniewaz to jest rozsadna cena za system z tyloma dodatkami no i stabilnosc ale:

1. Musi byc wiecej softu na (_linuxa_ → Linuksa) ORT a nie tak jak dotychczas (chodzi mi o bardziej profesionalny

2. Musialyby byc rowniez odpowiedniki gier dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT windowsowych - tu chodzi o dzieciaki(ale tez lubie pograc :) )coz gry to najwiekszy udzial popularnosci systemu, ale tu ponoc sie ma zmienic za rok z wyjsciem SuSE 10 i dobrze :)

3. No i niech wreszcie nasze ministersto napisze wreszcie tego cholernego PŁATNIKA dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT, a nie promuja tylko produkt MS na ktorym i tak nie jest kompatybilny ten progs :angry:

To wszystko i wierzcie mi ze zaraz odkladam kase i go kupuje bo wole ten system niz MS bleeeeeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jaką korzyść miałby RedHAT z takiej fuzji :?:

A np. finansową ;)

 

No i nie dramatyzujmy. Zgadzam się z fraDiavolo - nie można patrzeć na linuksa przez pryzmat wielkich firm. Z tego co się słyszy znacznie wiekszym zagrożeniem jest temat patentów na oprogramowanie.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Spokojnie możecie zapomnieć o płatnej Fedorze... Produkty markowe Red Hat przecież już są płatne a ich ceny wręcz astromoniczne, więc jednyne czego można się spodziewać po "fuzji" RH z MS to obniżenie kosztów systemu operacyjnego. Fedora powstało po to, żeby być darmową alternatywą i w dużej części systemem testowym.

 

Przykro mi, że pierwszym skojarzeniem ze słowem Microsoft są pieniądze, a nie np. tłumaczenie tej nazwy (malutki i lekki). Z drugiej strony po części sobie zasłużyli...

 

Heh, może przynajmiej Windows byłby bardziej stabilny i dowiedziałby się co to jest dokumentacja :)

 

Gdyby czarny scenariusz miał się ziścić (prawdopodobieństwo → 0) to ja na pewno nie zapłacę za Fedorę. Wiele ludzi poświęca swój wolny czas na stworzenie tego systemu i robi to za frajer, więc niby dlaczego miałbym płacić haracz jakiejś obcej firmie?

Patriotycznie wybrałbym PLD lub z ciekawości eksperymentu empirycznego - Debiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z treści artykułu wynika, że Bill G. toczy walkę z IBM. Oj, zapomniał komu zawdzięcza swój obecny status. Szkoda, że IBM zorientowało się jakieś 15 lat za późno z kim się wtedy związało. A swoją drogą nie zastanawia Was obecna intensywna kampania reklamowa Ms?? Czyżby gdzieś kasa wyciekała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Adobe wykupił Macromedia, ale coś nie słyszałem jeszcze o Adobe Flash Player :) . Microsoft mógłby to zrobić tylko dla pozbycia się konkurencji, ale jak już pisało w tym artykule nie powinno do tego dojść.

 

Co do PLD wnerwiła mnie instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już szczyt chamstwa, bezczelnosci, wieśniactwa... Wymieniać można w nieskończoność! Jak M$(hit) kupi firmę Red Hat to nastąpi chuba koniec świata!

Skończą się często wydawane aktualizacje, Fedora będzie droga jak ***... W jednym zdaniu: powinno być odwrotnie- że RH chce wykupić M$ :D

 

[edit] Z tej złości aż błędy popełniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykupieniu go przez M$ system trafił szlag!

System szlag trafił, ale udziałowcy spółki, konsorcjum czy co to tam było na pewno zgarnęli sporo kasy :) Po takiej akcji system już pewnie nie był im potrzebny do szczęścia i zajęli czymś nowym :)

No i w przypadku Red Hat też tak może być - nie jestem (niestety ;) ) w zarządzie firmy, więc nie wiem jakie mogą być argumenty za a jakie przeciw.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jeśli nawet się tak stanie, to nic strasznego. Mamy jeszcze kilka innych distro i one też dają radę :) (_napewno_ → na pewno) ORT Microsoft nie zniszczy w ten sposób (_linuxa_ → Linuksa) ORT :) No i jeszcze nie jestem do końca pewien, czy by to się Red Hatowi opłaciło, w końcu też robią kasę na tym :]

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...