Skocz do zawartości

Dla Zmęczonych Zmaganiami


FC_user

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy dana dystrybucja działaczy nie zalezy od uzytkownika. Dobry uzytkownik poradzi sobie ze wszytkich, a zły będzie uzywał jakiś szmir, które nie wymagaja najprostrzej konfiguracji.

 

Czyli aby używać FC to trzeba skończyć informatykę, i znać angielski bo jak ktoś skończył socjologię i umie niemiecki to już skazany jest na windowsa bo mu mp3 w FC4 nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby używać FC to trzeba skończyć informatykę, i znać angielski bo jak ktoś skończył socjologię i umie niemiecki to już skazany jest na windowsa bo mu mp3 w FC4 nie zagra.

Wystarczy znać język polski, przeczytac FAQ → http://faq.fedora.pl/#xmms-mp3 i zobaczyć w przypiętych wątkach jak dodać repo livny w konfiguracji yuma.

 

Jak ktoś ma z tym problemy, to kupuje system MS Windows, przy okacji płacąc za patenty dotyczące MP3.

 

Tak swoją drogą, to Fedora jest raczej dla użytkowników chcących używać najnowszych technologii. Używanie dystrybucji, która jest o krok przed innymi [1] stanowi zawsze pewne wyzwanie i początkujący użytkownicy mogą mieć problemy.

 

Może ta strona pomoże Ci w wyborze odpowiedniej dystrybucji → http://arouse.net/despair-linux/ ;-)

 

[1] Zwykle jest tak, że jakaś technologia jest najpierw wprowadzana w Fedorze, a potem inne dystrybucje zaczynają tego używać:

- zastąpienie lilo przez GRUBa (to akurate w RH)

- przejście na NPTL (w FC5 już nie będzie w ogóle LinuxThreads)

- zastąpienie XFree86 przez X.org X11 (ale się pluli użytkownicy zamkniętych sterowników ATI, że im nie chcą działać)

- 4k stos (tutaj okrzyki użytkowników nVidii)

- udev+hal+dbus (znowu użytkownicy nVdii)

- GCC 4

- SELinux

- OpenOffice 2.0

- standardowo tworzenie partycji na LVM

- Xen

 

Teraz deweloperzy RedHata ostro pracują na włączeniem Stack Smash Protection do gcc i glibc, więc FC5 powinna być jeszcze bardziej bezpieczna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dobry uzytkownik poradzi sobie ze wszytkich, a zły będzie uzywał jakiś szmir, które nie wymagaja najprostrzej konfiguracji.

 

Czyli aby używać FC to trzeba skończyć informatykę, i znać angielski bo jak ktoś skończył socjologię i umie niemiecki to już skazany jest na windowsa bo mu mp3 w FC4 nie zagra.

Po pierwsze, po to jest polskie FAQu i fora by uzytkownik mial latwiej.

 

Po drugie ja studiuje na humanistycznych studiach i emerge + make.conf + package.use mi nie straszne ;-)

 

Wszystko zalezy od tego co uzytkownik chce. Jaki system chce postawic. Niektorzy lubia miec 7 gb programow, inni walcza o kazda nawet najmniejsza zaleznosc.

FC jest takim wyposrodkowaniem. Mozna miec i stosunkowo malo i stosunkowo duzo i w latwy sposob zainstalowane. Ale trzeba troszke sie wysilic z niektorymi "problemami". Pogoglowac, zajrzec na fedora.pl itp.

 

I nie mowcie mi ze uzytkownik ktory dostanie np. w Suse czy MDK niby gotowy od razu system bedzie zaznajomiony z Linuksem. A w FC zaznajomic sie zaznajomi, pozna podstawy. I to mu sie pozniej przyda by umiec naprawic zepsuty (na ogol przez swoje kombinacje) system. A nie format i install. To nie windows... uzytkownik FC nauczy sie rozwiazywac problemy a uzytkownik Suse bedzie sie cieszyl od reinstalacji do reinstalacji.

 

PS.tu na forum sa osoby ktorych Fedora Core przechodzila transformacje od FC2 przez FC3 do FC4 i wszystko im dobrze dziala

PS2. To ze nie ma mp3 w FC w standardzie to wina prawa patentowego w USA gdzie powstaje ta dystrybucja a nie programistow FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za tak żywą reakcję z Waszej strony. Chciałem zobaczyć co macie na ten temat do powiedzenia i nie zawiodłem się :D

Jesteście prawdziwymi pasjonatami. Jednak na tym forum nie mogłem uzyskać odpowiedzi na pytanie o migające kolorowo konsole tty1 - tty6, a sam nie posiadam odpowiedniej wiedzy żeby sobie z tym poradzić, a jak nautilus zaczął mi zawieszać system, to dałem sobie spokój. Muszę obecnie postawić na niezawodność a nie aerobic informatyczny z wariującym systemem.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.. Urzywałem już wielu różnych dystrybucji i jeżeli chodzi o stabilność to raczej jest ona porównywalna(na desktop)A bawiłem się Red Hatami, FC2-3, Mandrake'ami od 7.x -10.x Aurksami 8.x-10.x, Gentoo, Ubuntu i w chwili obecnej urzywam PLD. Głównie różniły się szybkością, (tu Gentoo i PLD), lecz doszedłem do wniosku żę zaufam twórcom distro i postawiłęm na paczki, czyli PLD(i686), no i system faktycznie chodzi szybko i wstaje do kdm koło 30 sek.

No i tak w normalnym urzytku nie ma sporejróżnicy, lecz podczas konfiguracji to się to widzi.

Ogólnie rzecz biorąc, jak się zna mniej więcej linuksa, to praktycznie każde distro po kilku dniach dłubania(głównie jakieś motywy-to czas pożera) chodzi jak należy i już wiele miechów po za updatem softu nie trza nic robić, nawet wyłączać kompa :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Czy jest coś bardziej prostego jak wpisanie w konsoli yum update?. I wszyskie potrzebne pakiety aktualizuja się w tle lub mozna je również zainstalować. Lub weźmy taki apt-get. Jestem leniuchem i dla mnie to super rozwiązanie. Mamy w firmie kilka kompów w sieci. Wczoraj z ciekwaości zainstalowałem Mandrake 10.1, aby zobaczyć dlaczego ta wersja systemu jest prostsza niż Fedora na jeden z kompów. Po pierwszym pozytwnym wrażeniu zaczęły się schody. Aby pobierac aktualizację należy się zarejestrować wpisując CD KEY lub wykupić za ponad 20$ na rok mozliwośc aktualizacji. Praca poprzez konsolę wydaje się delikatnie mówiąc mało wygodna. System pracuje na swoich pakietach, które są jak ruskie tory. Inne. Niby proste... Panel obsługi itp. Ale ja jestem leniuchem i za diabła nie chce mi się rejestrować ani płacic 20 dolców rocznie, nie chce też tak pracować. Wolę otowrzyć konsolę i wklepać te kilka słów. Zrobiło mi się niedobrze po zapoznaniu się z "francuzem". Dzisiaj znowu zainstalowałem Fedorę na tego kompa i pracuje również jak pozostałe na tym systemie. Życie wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...